Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Multitronik - czy skrzynia do wymiany?


Komarzysko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżdze A4 z połowy 2003 2.5 TDI, 163PS. Mam problem ze skrzynia multitonik. Na zimnym silniku skrzynia chodzi bez zarzutu, nie szarpie, płynnie zmienia biegi. Problem zaczyna sie jak silnik sie rozgrzeje auto przy prędkości 20-40 km/h szarpie, powyżej tej prędkości jest wszystko ok. Moje pytanie brzmi czy to wina oleju i fitra czy tez skrzynia do remontu. Nadmienie że skrzynia była podpieta pod komuter i ZERO błędów.

Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to wina oleju - wymiana nie zaszkodzi. Może jest już przepracowany i tylko jak jest zimny (gęstrzy) trzyma jeszcze parametry. Wiesz może czy twoje auto miało regularnie serwisowaną skrzynię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy była serwisowana skrzynia. Dzwoniłem do SAMKO w warszawie i opisałem problem, koleś od razu powiedział ze koszt naprawy to od 6 do 8 tyś. NETTO. Troche mnie wkurzył bo potrzedł do tej rozmowy roszczeniowo i wogóle mi nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na www.automat.pl i tam jest telefon do serwisu w Nadarzynie. Zadzwoń i się zapytaj o swój problem - oni znają się na rzeczy...

Chociaż i tak wymiana oleju Ciebie raczej nie ominie ,a ten serwis co z góry zakłada naprawę skrzyni za 6 - 8 tys to sobie podaruj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety skrzynia do wymiany. Koszt na gotowo 6500 PLN

masz w tej skrzyni tryb sportowy?Skrzynia do wymiany czy do naprawy?

Jak mozesz to napsiz jaki masz przebieg i co sie stalo konkretnie i jaka przyczyna :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia bez trybu sport. Skrzynie gowymieniłem. Uszkodzony był łańcuch i porysowany stożek. Samochód miał przjechane 170000. Dostałem 6 miesięcy gwarancji. Dowiedziałem sie ze nigdy nie był wymieniany olej w tej skrzyni. Olej jest bardzo ważny w tych skrzyniach tzn jego wymiana co ok 40 tyś ponieważ fitru nie wymiania sie i jesli długo go nie wymieniamy syfi sie i uszkadza skrzynie. Tak mi powiedzieli w warsztacie. OT CO. Kosztowało mnie to jak juz wczesniej wspomniałem 6500. Na razie wszysko ok, zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz starsza wersje multi, szkoda troche... Dbaj o skrzynie, nie rob zadnego programu w aucie i oby jezdzil jak najdluzej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia bez trybu sport. Skrzynie gowymieniłem. Uszkodzony był łańcuch i porysowany stożek. Samochód miał przjechane 170000. Dostałem 6 miesięcy gwarancji. Dowiedziałem sie ze nigdy nie był wymieniany olej w tej skrzyni. Olej jest bardzo ważny w tych skrzyniach tzn jego wymiana co ok 40 tyś ponieważ fitru nie wymiania sie i jesli długo go nie wymieniamy syfi sie i uszkadza skrzynie. Tak mi powiedzieli w warsztacie. OT CO. Kosztowało mnie to jak juz wczesniej wspomniałem 6500. Na razie wszysko ok, zobaczymy jak długo.

dzieki za wytlumaczenie co i jak.Chcialbym taka uszkodzona skrzynie dostac w swoje lapki zeby moc ja rozebrac i zobaczyc z czego sie sklada bo jak dziala to mniej wiecej wiem.Niby czytajac o lancuchu nie wyglada to zle ale juz porysowany stozek brzmi grozniej.Tak jak pisales olej trzeba wymieniac w automacie no i w sumie sie nie dziwie ze Ci klekla bo taki przebieg na jednym oleju to zabojstwo dla skrzyni.Zastanawia mnie tylko to co pisales o filtrze w multitronicu a mianowicie ze go nie ma-spotkalem sie z inna opinia ale moze chodzilo o nowy typ a twoj jest starszy :disgust:.Ciekaw jestem czy w skrzyniach z trybem sportowym poprawiono wytrzymalosc multitronica(mam nadzieje ze tak) ale to nie zwalnia od wymiany oleju.

Naprawe zleciles w nadarzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...