Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Puszcza uszczelka pod głowicą


lukaseq1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko odnocie wlasnie uszczelki pod glowicy, na 99% puszcza mi z niej olej w miejscu pod pompa vacum, przynajmniej z mojego punktu widzenia to tak wyglada, zero jakis innych objawow, mozna to w jakis sposob zatamowac np zalepic poxilinom, pytam bo uwazam skoro nic sie niedzieje oprucz wycieku to szkoda ladowac tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnocie wlasnie uszczelki pod glowicy, na 99% puszcza mi z niej olej w miejscu pod pompa vacum, przynajmniej z mojego punktu widzenia to tak wyglada, zero jakis innych objawow, mozna to w jakis sposob zatamowac np zalepic poxilinom, pytam bo uwazam skoro nic sie niedzieje oprucz wycieku to szkoda ladowac tyle kasy.

Ocipiałeś ?

Poxilina to przesada, wystarczy silikon.

:polew:

Tylko wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci powiem ze na bank uszczelka pod głowica ci nie puszcza oleju ponieważ z tyłu silnika nie ma kanału olejowego na uszczelce. takze jedyne co ci cieknie to spod pompy paliwowo podciśnieniowej.lub spod uszczelki pokrywy głowicy... dlatego aby być pewnym w 100% skąd ...należy obmyc to miejsce, odpalić silnik i obserwować. jeśli nieszczelność jest zaawansowana to wyciek będzie momentalnie /jeśli jest to "zapocenie" w dużym obszarze to musisz jeździć i obserwować gdzie się najszybciej pojawił olej/paliwo

z poxylina to ty nie szalej chłopie... moze zmien auto które bedzie tańsze w utrzymaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tak wlasnie robilem, Pompa vacum uszczelniona, pokrywa zaworow uszczelniona. Wklejam zdiecie gdzie zaznaczylem prostokatem gdzie robi sie mokro zaledwie po przejechaniu paru kilometrow

2011_09_21_19_06_39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam wyciek i również wydaje mi sie ze winowajcą jest pompą tandem. Powiedzcie czy trzeba się tym przejmowac gdy wyciek jest naprawde niewielki? I czy trzeba wymieniać pompę czy wystarczą uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaseq1 pompa uszczelniona... czym...?? silikon? nie da rady rozpusci sie... i to na bank cieknie spod pompy. kiedys u szefa przerabialem taki wyciek tez głowice nawet zdjałem i po złozeniu dalej ciiekło... :) okoazało sie ze jednak uszczelka przepuszczała... a ciekło tak samo jak u ciebie az pod kolektorem wydechowym było mokro... tylko ze 5 lat temu nie było dostepnej uszczelki w ASO tylko cała pompa z uszczelka w komplecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelke pompy vacum kupilem w aso mialem ja wymieniac ale okazalo sie ze cieknie z tego cypla z pompy gdzie przychodzi wezyk ktory idzie do serwa. Cypel caly latal a z tego co mi widomo to zdaza sie to, wiec mechanik wziol poxiline i tak ladnie zrobil ze jest sztywne i w tym miejscu jest suchutko, ale nic sprawdze jeszcze raz cala pompe jutro. Powie mi ktos gdzie jest kanal olejowy w moim silniku? pozdro[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2011, 21:25_________________________________________________pompa sprawdzona i jest suchutka[br]Dopisany: 27 Wrzesień 2011, 18:51_________________________________________________za to pod kolektorem zauwazylem mokro wiec to moze z niego tak sobie kapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leje EGR i właśnie w tamtych rejonach jest mokro od oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...