Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ADR B5] Problem z licznikiem Szalejąca wskazówka Prędkości!


newerafan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów jestem tu od niedawna Z Audi B4 przeszedłem Na A4 :) i powoli zbieram informacje z tego forum:) ciężko mi się wkręcić a więc tak Mam problem ze wskaźnikiem prędkości od kupna samochodu szaleje mi podczas włączenia nawiewu na Max lub też i włączenia klimy itd po za tym nie świecą mi w nocy pół zegara prędkości i wskaźnik tem.Oleju jest to licznik z komputerem pokładowym tzw Fisem? proszę o porady co sie dzieje jak to naprawić

Ps. Gdzie w silniku ADR 1.8 jest czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy bo ciągle pokzuje mi że nie mam płynu a płyn jest :confused4: nie wiem gdzie znajduje się ten czujnik?[br]Dopisany: 04 Październik 2011, 21:19_________________________________________________Koledzy Pomóżcie Dziś dodatkowo wykreciłem zegary że by wymienić żarówki nie odłanczając aku i przejechałem się bez licznika po te żarówki po podłączeni zegarów świeci się kontrolka Air Bag :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz VAG-a i zrób test licznika. Wczasie testu będzie wiadomo czy cewka od wskazówki jest uszkodzona czy nie i większość innych rzeczy też wyjdzie. Jaki masz nr licznika 8D0....?[br]Dopisany: 05 Październik 2011, 22:14_________________________________________________Ps. czujnik od płynu jest oprawiony oczywiscie w zbiorniczku, zdejmij koło i nadkole lewe i zobaczysz czarną wtyczkę z 3-ma przdewodami w białym zbiorniczku i to jest ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz VAG-a i zrób test licznika. Wczasie testu będzie wiadomo czy cewka od wskazówki jest uszkodzona czy nie i większość innych rzeczy też wyjdzie. Jaki masz nr licznika 8D0....?[br]Dopisany: 05 Październik 2011, 22:14_________________________________________________Ps. czujnik od płynu jest oprawiony oczywiscie w zbiorniczku, zdejmij koło i nadkole lewe i zobaczysz czarną wtyczkę z 3-ma przdewodami w białym zbiorniczku i to jest ten czujnik.

Nie wiem a gdzie te numery są od d*py strony?

a co to jest ta cewka ? i gdzie jest? można to naprawić? proszą o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmiesz licznik to na nim powinna być taka biała nalepka z nr. zaczynającym się od 8D0....

Jak na końcu bedzie 033 c to prawdopodobnie padła cewka w liczniku która napedza wskazówkę ale to już robota dla fachowca z dobrą stacją lutowniczą i pojeciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmiesz licznik to na nim powinna być taka biała nalepka z nr. zaczynającym się od 8D0....

Jak na końcu bedzie 033 c to prawdopodobnie padła cewka w liczniku która napedza wskazówkę ale to już robota dla fachowca z dobrą stacją lutowniczą i pojeciem.

Z przodu pod licznikiem prędkości Pisze 8D0 ale dalej nie pamiętam byłem dziś na vagu i nic powiedział że nie wykazało AIR BAG wykasował tylko i sprawdził resztę błędów po za tym spoko więc cewka? Elektro mechanik samochodowy mi to zrobi? czy trzeba do jakiegoś dobrego elektryka zanieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam ten sam problem z licznikiem caly czas wariuje mi wskazówka prędkościomierza :( robiłem test licznika i wszystko chodzi tak jak powinno nie ma żadnego błędu.. Co moge teraz zrobic? Gdzie szukac przyczyny? Czy to może byc czujnik ABS albo piasta któraś walnięta i przez to mi licznik wariuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesli masz takie problemy z licznikiem to aby wyeliminowac wszystko poza licznikiem podepnij inny na test jesli masz ,bedziesz miał odpowiedz .Bo jesli Ci licznik szwankuje i vag nic nie pokazuje to mysle ze chyba bedzie taniej wymienic licznik niz go naprawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesli masz takie problemy z licznikiem to aby wyeliminowac wszystko poza licznikiem podepnij inny na test jesli masz ,bedziesz miał odpowiedz .Bo jesli Ci licznik szwankuje i vag nic nie pokazuje to mysle ze chyba bedzie taniej wymienic licznik niz go naprawiac.

A czy po wymianie licznika na drugi nie bedzie nic trzeba ustwiać podpinać vaga itd? proszę o porade

Może mi Ktoś doradzić? bo dziś ziomuś mi licznik ma dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopię temat ale również mam podobny problem :(

Jakie to autko widać z boku ale u mnie jest tak :

- raz prędkościomierz i obrotomierz działa a raz nie

- potrafi być tak że wszystkie wskazówki opadną najdalej jak się da a nagle się podniosą albo wgl się nie podniosą

- raz nalicza kilometry a raz nie to zależy czy prędkościomierz działa.

- po 15 minutach jazdy rozlega się pisk i zapala się kontrolka podajże absu, esp wszystko się świeci normalnie jak na dyskotece i tak do wyłączenia silnika :D

- czasami sobie świeci sensor oleju mimo że jest dobry stan a czasami inna kontrolka bez powodu

Co poradzicie w mojej sytuacji wszystko zaczęło się od takich drobnych problemów jak Wy macie.

Nie mam licznika z komputerem pokładowym, chociaż myślę żeby wymienić na pełen FIS jeśli to nie będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis podczas jazdy doslownie przez 2 sekundy zadrgnely mi wskazowki predkosci ku zeru, i zaswiecily sie wszystkie kontrolki na 2s i dalej normalnie dodam ze zalozylem dzis xenon

jakies pomysly?


i dodam jeszcze ze zmienialem zarowki w zegarach bo byly spalone i na kontrolce od pasow byla zaslepka to wlozylem zarowke zeby przy wlaczeniu zaplonu swiecila sie przez chwile i gasla moze od tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...