Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Niezrozumiała informacja na wyświetlaczu podczas jazdy z b.dużą prędkością


Krembul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem czy pytam we właściwym miejscu ale jechałem ostatnio swoim A4 2.0 TDI BRD. Postanowiłem sprawdzić V max. Wcisnąłem gaz do oporu i czekałem na wynik. Po jakimś czasie jazdy z prędkością przekraczającą 200km/h usłyszałem dźwięk wyskakującej informacji na wyświetlaczu komputera (piśnięcie) i zobaczyłem informację graficzną - znak ograniczenia prędkości. W jego środku nie było żadnej wartości tylko "km/h". Za nim była cyfra 2 (lub liczba zaczynająca się od 2). Nie zauważyłem dokładnie jaka bo po usłyszeniu dźwięku od razu zdjąłem nogę z gazu a symbol zniknął.

Czy macie pomysł co to mogło być i co oznaczało? Może jakieś ograniczenie nałożone przez niemiecki serwis? Samochód kupiłem 2 lata temu w zimie na oponach zimowych z ograniczeniem prędkości do 210km/h a samochód przestał przyspieszać właśnie po przekroczeniu 210 osiągając maksymalnie niecałe 220. Wydaje mi się to trochę za mało jak na 170KM i moment obrotowy małej lokomotywy. ;-) Ale może było pod górkę? :-)

Żeby nie było wątpliwości samochód testowałem na niemieckiej autostradzie bez ograniczenia prędkości. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki komunikat o przekroczeniu prędkości ustawionej to znam. Ale tu samochód przestał się rozpędzać i po trzymaniu tej "maksymalnej" prędkości przez kilka minut wyświetlił ten komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 2.0TDI ale nie sądzę żeby ten silnik miał jeszcze nie wiadomo co ponad te 220km/h wyciągnąć.

Ale niech się wypowie ktoś kto ma taki sam i testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie....

To byla informacja o przekroczeniu predkosci ustawionej w FIS. Pierwszy poziom ustawiacie w czasie jazdy i dziala jesli sie nie myle do momentu wylaczenia silnika. drugi poziom ustawia sie przed wyruszeniem w trase i trzymany jest w pamieci tak dlugo az nie zostanie zmieniony/usuniety. Skoro miales dwojeczke przy tym znaczku to znaczy, ze przekorczyles predkosc ustawiona w tym drugim trybie. nic wiecej. a auto przestalo przyspieszac bo jak sam przed napisales, zdjales noge z gazu. Komunikat na FIS wyswietlany jest tak dlugo jak utrzymujesz predkosc powyzej ustawionego progu. przy czym nalezy pamietac, ze alarm wlacza sie po przekroczeniu zaprogramowanej predkosci o 10km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź sobie do menu ustawienie alarmu prędkości i tak możesz wyłączyć lub zmienić zapisaną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź sobie do menu ustawienie alarmu prędkości i tak możesz wyłączyć lub zmienić zapisaną wartość.

genialnie to wytłumaczyłeś

...

Poziom 1 - zmieniana w czasie jazdy i aktywny jest do wyłączenie zapłonu. Zapamiętanie: jechać z wybrana prędkością i wcisnąć "check". Kasowanie: wcisnąć "check" poniżej 5 km/h. Wygaśnięcie komunikatu: a) kiedy zwolnimy poniżej zapamiętanego progu, B) kiedy przyspieszymy w krótkim czasie o 40 km/h powyżej zapamiętanej wartości

Poziom 2 (tylko dla aut z FIS) - nastawiana i kasowana jest przy wyłączonym zapłonie. Zapamiętanie: (wyłączony zapłon) wcisnąć "check" -> zapalą się zegary -> wcisnąc na 2 sek "check" -> na wyświetlaczu FIS będziemy mogli zmieniać nastawę guzikiem z manetki FIS. Symbol pojawi sie po przekroczeniu prędkości i zgaśnie tylko poniżej zapamiętanej wartości. Kasowanie: wchodzimy tak jak dla zapamiętywania tylko zamiast zmieniać wartość przyciskami FIS wciskami przycisk "reset" na manetce tak długo aż wartość się wykasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy BRD czyli taki jak mój :naughty: na prostej pokaze licznikowo 235km/h ale powiem Ci ,ze dopiero po zabiegu wywalenia dpf odzyskal zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy BRD czyli taki jak mój :naughty: na prostej pokaze licznikowo 235km/h ale powiem Ci ,ze dopiero po zabiegu wywalenia dpf odzyskal zycie

ma się wyczucie tematu co :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...