Skocz do zawartości
IGNOROWANY

roznica 205 a 225


bienio

Rekomendowane odpowiedzi

latem jezdze na oponach 225/45ZR17 good year F1.mam pytanie czy jak zaloze zimowki na te felgi 205/50R17 np dunlop winter sport M3 to bedzie jakas roznica w osiagach i spalaniu?

bedzie ... w zime klekot wiecej pali ;-) .... ale to chyba nie bedzie spowodowane wymiana opon ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pow mi czy zmiejszenie o 2cm szerokosci opon nie wplynie na polepszenie osiagow?? :wink:

Nie odczujesz tego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie zalamales :wink: myslalem ze podczas zimowych wyscigow jak bedzie sucho to przyspieszenie mi troche spadnei :evil: moze jednak zejde z tymi oponami ponizej 8s do 100 :mrgreen:

A ile masz teraz do 100?? Bo przeczuwam , że jakieś 8,5 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mniej-zaleznie od startu miedzy 7.9 a 8.4.ostatnio scigalem sie z BMW 330d 2002 187ps i 404Nm(mierzone na hamowni)i szlismy do 180km/h rowniutko :mrgreen: a ty mierzyles przyspieszenie :?: moze masz wieksze kola i dlatego mozesz miec troszeczke gorsze :?:

[ Dodano: 2006-10-09, 16:42 ]

dodam jeszcze ze kolega ma w tym BMW 6 biegowego manuala,jest w sedanie i byl na takich samych kolach co ja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie rozmiary 225/40/18 i powiem jedno! Wygląd jest wypas gorzej z jazdą! Ze stopu samochód bardzo szybko łapie przyczepność gorzej jak lecisz sobie troszke ponad dozwoloną prędkośc i wpadnies w koleiny na naszych polskich drogach to trzymaj kolego mocno kierownice bo po Tobie! Spalanie przy moim 1.8 cos około 8 litrów na 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mniej-zaleznie od startu miedzy 7.9 a 8.4.ostatnio scigalem sie z BMW 330d 2002 187ps i 404Nm(mierzone na hamowni)i szlismy do 180km/h rowniutko :mrgreen: a ty mierzyles przyspieszenie :?: moze masz wieksze kola i dlatego mozesz miec troszeczke gorsze :?:

Nie mierzyłem przyśpieszenia bo nie miałem gdzie i czym.Stoperki itp. mozna sobie w d....wsadzić :P A kółka mam seryjne 195/65/15 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mniej-zaleznie od startu miedzy 7.9 a 8.4.ostatnio scigalem sie z BMW 330d 2002 187ps i 404Nm(mierzone na hamowni)i szlismy do 180km/h rowniutko :mrgreen: a ty mierzyles przyspieszenie :?: moze masz wieksze kola i dlatego mozesz miec troszeczke gorsze :?:

A kółka mam seryjne 195/65/15 :mrgreen:

tzw "cichociemny zamiatacz ulic" .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej mialem A6 2.5tdi 155ps z 2001 i jak zalozylem o 2cm szersze opony to osiagi mi spadly o ok.04-05s do 100km/h :evil: .teraz coprawda samochod mam jeszcze mocniejszy,ale wydaje mi sie,ze przy oponach 205 a 225mm bedzie rowniez roznica w osiagach.to jednak o 2cm wieksze opory toczenia na kazdym kole.

moze i bedzie ... ale czy to az taka wielka róznica zeby sie tym martwic ...... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na takiej kombinacji przod 225/45/R17 a tyl 235/45/R17 i spalanie mam miedzy 5.5l a 7l na 100km... Jesli zalozylbys 225 a mialbys wczesniej 195 to wtedy czuc roznice w kazdym aspekcie jazdy... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej mialem A6 2.5tdi 155ps z 2001 i jak zalozylem o 2cm szersze opony to osiagi mi spadly o ok.04-05s do 100km/h :evil: .teraz coprawda samochod mam jeszcze mocniejszy,ale wydaje mi sie,ze przy oponach 205 a 225mm bedzie rowniez roznica w osiagach.to jednak o 2cm wieksze opory toczenia na kazdym kole.

[ Dodano: 2006-10-10, 22:12 ]

dla mnie wazne :smile: w kazda czwartek jezdze na wyscigi i wlasnie czesto te niby male roznice wplywaja na wygrana lub porazke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...