Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Koszt wymiany rozrządu?


lisek311

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam A4 1,9 TDI 110 KM

To sprecyzuj co w końcu masz, bo w temacie wątku i w profilu masz B5 AFF 75KM, a teraz piszesz, że masz A4 110KM.

Jeżeli to ten ostatni to zmień też sobie to w profilu, a rozrząd do niego (pasek, 2 rolki, pompa wody, 2 paski klinowe) to koszt między 450-500 zł (paski Contitech, rolki SKF, pompa HEPU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to Łukaszr jest fachowcem, więc należy zwracać uwagę to co mówi.

Ponadto popytaj w kilku miejscach za ile wymienią Ci rozrząd. Czasem nie opłaca się kombinować (czyli kupować części we własnym zakresie).

Lepiej oddać niuńkę do warsztatu i mieć gwarancję na części i robotę. W tej materii lepiej nie oszczędzaj.

Sam się o tym przekonałem.

Oczywiście warsztat musi być godny zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do silnika to wedlug tabelki wychodzi mi AFN 81KW.Jaki koszt oleju do silnika i skrzyni na jaki koszt się przygotowac?Czemu się wymienia pompę wodną od razu przy wymianie rozrządu?

W skrzyni nie wymieniasz, do silnika 4litry i zostanie 0.2, pompa jest tania a przy tych latach i przebiegu jej czas już nadchodzi i nie warto drugi raz płacić za robociznę. Ludzie troszkę inwencji, to wszystko było już wałkowane, opcja szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam A4 1,9 TDI 110 KM ale tylko pasek czy z rolkami 450 zł?

Pasek Kontitech CT 867 65zł

Napinacz Ruville 55426 105zł

Rolka 77zł

Pompa wody FEBI 155zł (są tańsze )

całośc za 400zł

z kurierem 418zł :hi: i wysyłam Ci od kopa

I po sprawie

P.S

Jak padnie Ci pompa to silnik szrot...odpowiada ona za obieg wody(działa w twoim przypadku mechanicznie)...nie jesteś w stanie sprawdzić kiedy dokładnie nadszedł jej kres....wymienia się to razem z rozrządem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cieklo ze skrzyni to nie wiem gdyz dopiero co sprowadzilem auto.A jesli pompa padnie to temperatura ne zacznie wzrastac powyj 90 [br]Dopisany: 28 Luty 2008, 20:24 _________________________________________________I z jakiego sklepu zamówić żeby wszystko u niego było i w miare tanio może macie jakiś swój sklep który warty jest polecenia czy szukac na własną rękę i jak sądzicie w sklepie u siebie na miejscu ile więcej może kosztować?Jaka jest różnica cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cieklo ze skrzyni to nie wiem gdyz dopiero co sprowadzilem auto.A jesli pompa padnie to temperatura ne zacznie wzrastac powyj 90 [br]Dopisany: 28 Luty 2008, 20:24 _________________________________________________I z jakiego sklepu zamówić żeby wszystko u niego było i w miare tanio może macie jakiś swój sklep który warty jest polecenia czy szukac na własną rękę i jak sądzicie w sklepie u siebie na miejscu ile więcej może kosztować?Jaka jest różnica cen

Jak pompa padnie to nie masz obiegu wody...silnik gotuje pada uszczelka pod głowicą i koszt jest spory

Ceny które podałem to moja cena :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę Tobie sprawę pompy wody: starsze TDi ( w ty również AFN) wymagały do wymiany pompy wody demontażu rozrządu, więc nie opłacało się ryzykować wykonywania tej samej roboty dwa razy. W twoim aucie pompa 028121004 nie stwarza już tego problemu. Po zdjęciu paska pokręć wirnikiem - jeżeli nie hałasuje, nie ma luzu to ja bym zostawił. Jak jest kasa możesz wymienić profilaktycznie tylko profilaktycznie to można wymienić pół auta bo a nuż coś padnie. A jak pada pompa wody to oprócz efektów akustycznych i wizualnych masz jeszcze np. wskaźnik temperatury. I uprzedzając oburzenie innych - w silnikach gdzie pompa wody napędzana jest z paska rozrządu zawsze zalecam jej wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis STER Radom cały komplet + pasek wielorowkowy + pompa wody 1400 zł (trwa ok 3h) gwarancja 2 lata lub 90 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis STER Radom cały komplet + pasek wielorowkowy + pompa wody 1400 zł (trwa ok 3h) gwarancja 2 lata lub 90 tyś km

Zaszalałeś z tym rozrządem :kox: U mnie na ORI gratach wyszło 900zł z dobiciem czynnika w klimie tez robione w STER,tyle że chłopaki robili po godzinach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapłaciłem 1200 zł, ponieważ byłem w sobote i nie mieli wszystkich części, zaprosili mnie na czwartek wiec zapłaciłem mniej, a nie mam wejść w serwisie jak "jonny" :th: wiec tak wyszło :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...