Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dogrzanie silnika


Mariusz96

Rekomendowane odpowiedzi

To u mnie termostat Jest do wymiany Drugi bo jak Jade i po włączeniu na full ogrzewania spada temperatura i Dlugo się nagrzewa do 90 w czasie jazdy u Ciebie też tak Jest? [br]Dopisany: 15 Październik 2011, 15:42_________________________________________________To u mnie termostat Jest do wymiany Drugi bo jak Jade i po włączeniu na full ogrzewania spada temperatura i Dlugo się nagrzewa do 90 w czasie jazdy u Ciebie też tak Jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na walniętym termostacie bardzo ciężko mi sie nagrzewał, jak stanąłem w korku to miałem 90 ale jak zaczynałem jechać to szybko spadała.

Prawdopodobnie masz termostat do wymiany.

A od dawna masz ten termostat?

Masz klimatronik? na kanale 49 jest pomiar temp, więc może sprawdź czy zgadzają Ci się odczyty z zegarów i klimatronika.

Po wymianie termostatu u mnie, choćbym nie wiem ile jechał i jak podkręcał ogrzewanie to temp trzyma ciągle 90oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem teraz z 20km silnik mi się nagrzal Do 90c wlaczylew ogrzewanie i temperatura spadała do 70c obrazu a dolny przewód zimny a górny twardy Jade zaraz to rozbierać i wyjme go całkiem i będzie bez bo boję się że przegrzeje silnik a jak kupie nowy dopiero założe ale może coś się da rozwiązać z tym. proszę o rady?[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 17:02_________________________________________________Termostat mam trzy dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 5litrów nie więcej. [br]Dopisany: 15 Październik 2011, 17:19_________________________________________________właśnie go wyjołem I sprawdzilem w garku otwiera sie jak woda sie zaczyna gotowac czy to dobrze czy zle prosze o rady bo stoje przed samochodem i niewiem co zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście tak robię. Termostat sprawdziłem w ten sposób że:

1. włozylem go do pustego pojemnika.

2.gotujaca wode wlalem do niego

3.otworzyl sie z trzy milimetry

pytanie?

4-czy on Jest dobry czy nie za mało się otwiera? proszę o Odpowiedz bo nie wiem co zrobić i jeżdżę teraz bez. DZIĘKUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś w końcu ten ORI termostat czy dalej walczysz z tym Vernet'em ?

Odpowietrzyłeś układ tak jak się to powinno zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ori nie Kupilem bo nie mam teraz jak.

2.wyjołem go do sprawdzenia i jeżdżę bez

3.wypowiedź wcześniej Jest jak to ZROBILEM.

4.jeśli możesz spójrz Proszę i Odpowiedz bo moim zdaniem Jest ok ale nie wiem chce się dowiedzieć od kogos kto się zna. i nie robić pracy sobie na darmo. [br]Dopisany: 15 Październik 2011, 23:23_________________________________________________Co do odpowietrzenia znalazlem w necie zaje.... artykul jak to zrobic Wstawie go tu jak uporam sie z tym problemem badz zrobie kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem teoretycznie jest, że termostat otwiera się ZA DUŻO a nie za mało

Raczej za wcześnie ( np. przy 82oC , wskaźnik w liczniku wskaże wtedy już 90oC ale jak włączysz ogrzewanie na maxa to temp. spadnie powiedzmy na 75oC i stąd takie wahania wskaźnika ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie rozumiem . jak by tak było to bym mial obydwa przewody gorace a nie są . bo by był obieg cały czas może się mylę.?Są twarde tylko nawet bez terostatu poluzowalem korek i jest ok moze byc wadliwy . Złożyłem bez termostatu nie mam zamiaru się denerwować nad nim i męczyć Bog wie ile Bo i dziewczyna ma nawet dość tego już bo tylko samochod i samochod złapie grosza kupie ori i juz. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem i przepraszam za zawracanie glowy może czasam bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to termostat powinien się otworzyć na jakieś 7 mm przy 100oC.

Może za słaby jest obieg cieczy chłodzącej skoro u Ciebie otwiera się tylko na 3 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do aso koszt Termostatu to 135zł plus wysyłka 18 zł.Jak tylko złapie grosza to kupuje i zmieniam go.[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 11:09_________________________________________________Landryn86 jak go wrzuciłem i razem z nim zagotowalem wode to otworzyl sie całkiem jak wlalem do pustego garka w ktorym on był to 3mm wtedy sie otworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za wcześnie ,jak kupiłem vahlera i zalałem go wrzątkiem co by się na darmo nie napracować to wogule się nie otworzył, już miałem jechać na reklamcaję ale podgrzałem trochę garnek na gazie i jak woda zaczęła lekko ,,chodzić'' to dopiero zaczął się otwierać, i okazał się dobry. Teraz mam 90stopni po max 3 kilometrach i trzyma wyśmienicie, polecam Ci wahlera wydasz trochę więcej bo 70 zł ale będziesz miał spokój. jak sie interesowałem termostatami to te varnety czy jak im tam to tak 50/50. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...