Brak podgrzewanych lusterek

44 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupując B8 nawet do głowy mi nie przyszło żeby zwrócić uwagę na to czy w wyposażeniu znajdują się podgrzewane lusterka - wydawało mi się to oczywiste. Jakie było moje zdziwienie kiedy rano szyby i lusterka były zaparowane i mokre od rosy a ja zacząłem szukać włącznika podgrzewania lusterek. Zapłon, światła, podgrzewanie tylnej szyby, przełącznik lusterek w pozycji neutralnej - nic. Zauważyłem w innej A4 B8, że na pozycji neutralnej ustawienia lusterek jest rysunek podgrzewanego lusterka a u mnie jest tylko I. Orientuje się ktoś czy instalacja jest przygotowana i należałoby tylko wymienić wkłady ewentualnie przełącznik lusterek czy może jest to grubsza robota. Szukałem takich info na forum ale znalazłem tylko podobne problemy we wcześniejszych modelach. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego zdejmnij sobie szkło lusterka i będziesz wiedział czy masz instalację i czy wkłady są podgrzewane.Ja osobiście miałem wkłady podgrzewane ale nie miałem instalacji co musiałem doprowadzić nową instalację i mam podgrzewane lusterka włączane razem z podgrzewaniem tylniej szyby.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W B8 podgrzewanie lusterek chyba nie jest zintegrowane z podgrzewaniem tylnej szyby. Jak pisałem, joystick regulacji lusterek trzeba ustawić na pozycję na której u mnie nic nie ma, u mnie jest tak:

lusterko1.jpg

a podgrzewane:

lusterko.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W B8 podgrzewanie lusterek chyba nie jest zintegrowane z podgrzewaniem tylnej szyby. Jak pisałem, joystick regulacji lusterek trzeba ustawić na pozycję na której u mnie nic nie ma, u mnie jest tak:

lusterko1.jpg

a podgrzewane:

lusterko.jpg

dokladnie tak jest jak piszesz, instalacje powinieneś mieć przygotowaną , napewno potrzebne będa maty lub wklady grzane do tego przełacznik i pytanie jak jest z kodowaniem i modułem:cool1:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie, wkłady i przełącznik to najmniejszy problem. Coś musi tym sterować, jakiś termostat? Sprawa może jest trudniejsza niż się spodziewałem, chyba będę musiał się męczyć chusteczkami a w zimę skrobaczka :mysli:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego może i w B8 nie masz zintegrowanej z grzaniem tylnej szyby bo w moim przypadku tez nie było ale na tym forum o ile się nie mylę podany był sposób podłączenia do szyby tylniej a wyłącza grzanie wyłącznik czasowy od grzania szyby .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie, wkłady i przełącznik to najmniejszy problem. Coś musi tym sterować, jakiś termostat? Sprawa może jest trudniejsza niż się spodziewałem, chyba będę musiał się męczyć chusteczkami a w zimę skrobaczka :mysli:

Grzanie lusterek masz zintegrowane z tylna szyba :) ja jestem po tym zabiegu :wink4: Instalacje masz przygotowana , takze kup wklady grzane i powinno wszystko dzialac .

p.s. jeszcze nie wymienialem przelacznika lusterek :gwizdanie:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro tak to po co na joysticku regulacji lusterek jest pozycja grzania jeżeli jest zintegrowane z tylną szybą? Na zdjęciach wyżej to pokazałem.

Bo po to jest info ze masz grzane lusterka ( wystarczy zmienic ten plastik w ASO ) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dzis zakładam wkłady grzane do lusterek u Siebie ( paranoja że tego nie dają w standardzie ) i juz zamówiłem do Josytika sterujacego płytke z ikonką grzanych lusterek cena 13 zł numer jej to 8T0 919 173 B

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Cuber, daj znać proszę jak Ci poszło i ewentualnie jakie trudności napotkałeś na drodze. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i przydatne informacje. Skąd brałeś wkłady? Oryginał czy jakieś zamienniki na allegro?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

maty załozone ( koszt maty 10 zł ) wkład ori w ASO 150 zł wiec wiadomo co wybrałem , wszystko grzeje jak nalezy :kox: :kox: :kox:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

maty załozone ( koszt maty 10 zł ) wkład ori w ASO 150 zł wiec wiadomo co wybrałem , wszystko grzeje jak nalezy :kox: :kox: :kox:

Czyli instalacja jest gotowa, podłączyłeś maty zmieniłeś "płytke z ikonką grzanych lusterek cena 13 zł numer jej to 8T0 919 173 B" i to wszystko? Grzeją z tylną szybą czy jak joystick ustawiony jest na ikonkę grzania?.

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Instalacja jest gotowa ( przynajmniej u mnie była ) do tego maty wsadzasz i działają po właczeniu tylniej szyby :wink4:

Plytki z ikonka jeszcze nie zakładałem , nie ma w PL zamówiłem i bedzie za tydzień w ASO do odbioru :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedna mnie rzecz nurtowala sprawa sterownikow w drzwiach ( czy ogsluguja grzanie :gwizdanie: ) :) Bo jakby nie grzaly wklady to dopiero by byla qpa :wink4: Ale grzeja i wszystko jest OK :kox:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu masz pare fotek jak sie do nich dobrac :) z odkreceniem nie bedzie problemu .

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=220796.0

A czemu chcesz wyciagac lusterka ? Do zmiany wkladow wystaczy je podwazyc jak we wczesniejszych modelach w B6 B7 .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli mogę się podłączyć do tematu...

U mnie występuje ten sam problem - brak podgrzewania lusterek. Szukam już wkładów ,,z grzaniem''. Czy aby je wymienić potrzebuję w jakiś sposób zdemontować lusterka czy tak jak wyżej zostało napisane da się je jakoś wyjąć??? Te wkłady zamontowane są na zatrzaski-jeżeli to tylko kwestia wyjęcia? - czy może jednak są przyklejone? Nie chciałbym czegoś sknocić :confused4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdejmujesz stare wklady podpinasz kabelki juz przygotowane fabrycznie i tyle :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super, dzięki za pomoc :-)

Tak tylko jeszcze asekuracyjnie - powinienem je jakoś ustawić do zdemontowania, czy to raczej nie ma żadnego znaczenia?

Rozumiem, że jakiś śrubokręt płaski się nada :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z srubokretem trzeba uwazac zeby czasem lusterka nie uszczerbac :wink4:

Wystarczy czyms podwadzic i wyciagnac je z mocowania silniczka elektrycznego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja poprostu lusterko ustawiłem w możliwe jak największym wychyle w jedną z stron i normalnie palcami podwarzyłem :) Wyskoczyło bez problemów :gwizdanie:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jasna sprawa...

Kolego też będę próbował to zrobić palcami - mam nadzieję, że się uda.

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy miałem ,,manualne ogrzewanie lusterek'' - czytaj szmatka :cool1: :gwizdanie:

Czy takie wkłady będą pasowały?

http://moto.allegro.pl/wklad-lusterka-audi-a4-b6-00-04-lewy-ogrzewany-i1870785393.html

Przepraszam, że tak męczę, ale jestem laikiem jeżeli chodzi o elektronikę - te kabelki, które będą zapewne w obudowie lusterka podłącza się do tego wkładu - tam jest jakieś konkretne miejsce, gniazdo, czy trzeba coś lutownicą kombinować?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak w opisie aukcji ...pasuja do B6 :) Bedziesz mial dwie wtyki zakonczone rozowymi plastikami ktore wpinasz we wklady .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale przeciez mozesz kupic same maty grzewcze , na aukcjach masz rózne rozmiary i kształty, napewno cos dopasujesz:gwizdanie: masz tez opis jak je samemu przykleić i po klopocie :cool1:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A więc koledzy - byłem przy samochodzie i popatrzyłem w te lusterka - znalazłem tam 3 przewody - jeden czarny i dwa zakończone różowymi wtyczkami, które są przyczepione do wewnętrznej powierzchni lusterka - czy ten zaczep jest zawsze tam obecny - bez względu na to czy lusterka mają maty grzewcze czy też nie, a może jednak lusterka mają opcję podgrzewania a mogło się coś popsuć??? Dodam może również, że tylne szyby boczne za drzwiami pasażerów mają również ,,wtopione'' nitki - domyślam się, że to nitki grzewcze, ale one również pozostają ,,zimne'' przy włączonym ogrzewaniu tylnej szyby. Sterowanie lusterkami natomiast działa bez zarzutu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

na tylnich szybach bocznych jest to zapewne antena do radia :wink4:

Co do wtyczek do sa przyczepione nawet do wkładu który nie grzeje aby nie latały w odbudowie lusterka :gwizdanie: Jak kupisz wkłady bądź maty to te kabelki zakończone różowymi wtyczkami podłączasz :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

:blink: :blink: :shocked: :shocked: Ale wtopa z tymi bocznymi szybami - nie wiedziałem, że to może być antena, a szczerze mówiąc zawsze mnie zastanawiał fakt ukrycia tej anteny :P:P:P:P

Ok, to jak już dotrą do mnie te maty to dam znać co i jak - postaram się również udokumentować montaż :)

Dzięki i pozdrowionka! :hi:[br]Dopisany: 02 Listopad 2011, 15:31_________________________________________________Koledzy pomóżcie...wkłady z matami kupione, podłączone, zamontowane, a nie grzeją...Tylna szyba grzeje. Czytałem coś o kodowaniu, ale w innych postach również doczytałem, że nie ma takiej potrzeby. Kto ma racje i gdzie szukać przyczyny? Czy faktycznie trzeba czyścić jakieś styki w tych kabelkach w obudowie lusterek, a może jakoś za słabo lub za mocno wpiąłem te kabelki we wkłady? Co radzicie???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam,

u mnei sie wlasnie spalila jedna mata grzewcza w lusterku.

Bede musial sobie jakos z tym poradzic?

Cuber, jakie maty kupowales? pewnie Ty to masz elegancko zrobione :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale przeciez mozesz kupic same maty grzewcze , na aukcjach masz rózne rozmiary i kształty, napewno cos dopasujesz :gwizdanie: masz tez opis jak je samemu przykleić i po klopocie :cool1:

W B7 mam ten sam problem, a tu zima za pasem. Czy Cuber mógłbyś wrzucić przykładowego linka allegro z tymi matami, bo jakoś znaleźć nie mogę .. ?

PS. Ciekawe jest to, że w instrukcji do mojego samochodu jest napisane, że podgrzewanie lusterek powinno włączyć się jeżeli przyciśnie się przycisk ogrzewania tylnej szyby i temperatura na zewnątrz jest mniejsza niż 0 C. Niestety tak nie zadziałało jak było napisane, więc przetłumaczyłem sobie schemat bezpieczników i nigdzie nie było napisane konkretnie, że dany bezpiecznik jest akurat od podgrzewania lusterek - jedynie powiązane to podgrzewanie tylnej szyby (pewnie jeżeli podgrzewanie lusterek w B7 włącza się z tylną szybą to ten bezpiecznik za to odpowiada). Brakowało jeszcze jednego bezpiecznika oznaczonego (po przetłumaczeniu) "grzejniki" i pomyślałem, że to może być to ... Niestety nie ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta