Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak podgrzewanych lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, kupując B8 nawet do głowy mi nie przyszło żeby zwrócić uwagę na to czy w wyposażeniu znajdują się podgrzewane lusterka - wydawało mi się to oczywiste. Jakie było moje zdziwienie kiedy rano szyby i lusterka były zaparowane i mokre od rosy a ja zacząłem szukać włącznika podgrzewania lusterek. Zapłon, światła, podgrzewanie tylnej szyby, przełącznik lusterek w pozycji neutralnej - nic. Zauważyłem w innej A4 B8, że na pozycji neutralnej ustawienia lusterek jest rysunek podgrzewanego lusterka a u mnie jest tylko I. Orientuje się ktoś czy instalacja jest przygotowana i należałoby tylko wymienić wkłady ewentualnie przełącznik lusterek czy może jest to grubsza robota. Szukałem takich info na forum ale znalazłem tylko podobne problemy we wcześniejszych modelach. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Opublikowano

Kolego zdejmnij sobie szkło lusterka i będziesz wiedział czy masz instalację i czy wkłady są podgrzewane.Ja osobiście miałem wkłady podgrzewane ale nie miałem instalacji co musiałem doprowadzić nową instalację i mam podgrzewane lusterka włączane razem z podgrzewaniem tylniej szyby.

Opublikowano
  • Autor

W B8 podgrzewanie lusterek chyba nie jest zintegrowane z podgrzewaniem tylnej szyby. Jak pisałem, joystick regulacji lusterek trzeba ustawić na pozycję na której u mnie nic nie ma, u mnie jest tak:

lusterko1.jpg

a podgrzewane:

lusterko.jpg

Opublikowano

W B8 podgrzewanie lusterek chyba nie jest zintegrowane z podgrzewaniem tylnej szyby. Jak pisałem, joystick regulacji lusterek trzeba ustawić na pozycję na której u mnie nic nie ma, u mnie jest tak:

lusterko1.jpg

a podgrzewane:

lusterko.jpg

dokladnie tak jest jak piszesz, instalacje powinieneś mieć przygotowaną , napewno potrzebne będa maty lub wklady grzane do tego przełacznik i pytanie jak jest z kodowaniem i modułem:cool1:

Opublikowano
  • Autor

No właśnie, wkłady i przełącznik to najmniejszy problem. Coś musi tym sterować, jakiś termostat? Sprawa może jest trudniejsza niż się spodziewałem, chyba będę musiał się męczyć chusteczkami a w zimę skrobaczka :mysli:

Opublikowano

Kolego może i w B8 nie masz zintegrowanej z grzaniem tylnej szyby bo w moim przypadku tez nie było ale na tym forum o ile się nie mylę podany był sposób podłączenia do szyby tylniej a wyłącza grzanie wyłącznik czasowy od grzania szyby .

Opublikowano

No właśnie, wkłady i przełącznik to najmniejszy problem. Coś musi tym sterować, jakiś termostat? Sprawa może jest trudniejsza niż się spodziewałem, chyba będę musiał się męczyć chusteczkami a w zimę skrobaczka :mysli:

Grzanie lusterek masz zintegrowane z tylna szyba :) ja jestem po tym zabiegu :wink4: Instalacje masz przygotowana , takze kup wklady grzane i powinno wszystko dzialac .

p.s. jeszcze nie wymienialem przelacznika lusterek :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Skoro tak to po co na joysticku regulacji lusterek jest pozycja grzania jeżeli jest zintegrowane z tylną szybą? Na zdjęciach wyżej to pokazałem.

Opublikowano

Skoro tak to po co na joysticku regulacji lusterek jest pozycja grzania jeżeli jest zintegrowane z tylną szybą? Na zdjęciach wyżej to pokazałem.

Bo po to jest info ze masz grzane lusterka ( wystarczy zmienic ten plastik w ASO ) :)

Opublikowano

Ja dzis zakładam wkłady grzane do lusterek u Siebie ( paranoja że tego nie dają w standardzie ) i juz zamówiłem do Josytika sterujacego płytke z ikonką grzanych lusterek cena 13 zł numer jej to 8T0 919 173 B

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Cuber, daj znać proszę jak Ci poszło i ewentualnie jakie trudności napotkałeś na drodze. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i przydatne informacje. Skąd brałeś wkłady? Oryginał czy jakieś zamienniki na allegro?

Opublikowano

maty załozone ( koszt maty 10 zł ) wkład ori w ASO 150 zł wiec wiadomo co wybrałem , wszystko grzeje jak nalezy :kox: :kox: :kox:

Opublikowano
  • Autor

maty załozone ( koszt maty 10 zł ) wkład ori w ASO 150 zł wiec wiadomo co wybrałem , wszystko grzeje jak nalezy :kox: :kox: :kox:

Czyli instalacja jest gotowa, podłączyłeś maty zmieniłeś "płytke z ikonką grzanych lusterek cena 13 zł numer jej to 8T0 919 173 B" i to wszystko? Grzeją z tylną szybą czy jak joystick ustawiony jest na ikonkę grzania?.

Dzięki za odpowiedź

Opublikowano

Instalacja jest gotowa ( przynajmniej u mnie była ) do tego maty wsadzasz i działają po właczeniu tylniej szyby :wink4:

Plytki z ikonka jeszcze nie zakładałem , nie ma w PL zamówiłem i bedzie za tydzień w ASO do odbioru :wink4:

Opublikowano

maty załozone ( koszt maty 10 zł ) wkład ori w ASO 150 zł wiec wiadomo co wybrałem , wszystko grzeje jak nalezy :kox: :kox: :kox:

Jedna mnie rzecz nurtowala sprawa sterownikow w drzwiach ( czy ogsluguja grzanie :gwizdanie: ) :) Bo jakby nie grzaly wklady to dopiero by byla qpa :wink4: Ale grzeja i wszystko jest OK :kox:

Opublikowano
  • Autor

Cuber, duży problem jest z wyciągnięciem lusterek? Jakieś wskazówki?

Opublikowano

Tu masz pare fotek jak sie do nich dobrac :) z odkreceniem nie bedzie problemu .

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=220796.0

A czemu chcesz wyciagac lusterka ? Do zmiany wkladow wystaczy je podwazyc jak we wczesniejszych modelach w B6 B7 .

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jeżeli mogę się podłączyć do tematu...

U mnie występuje ten sam problem - brak podgrzewania lusterek. Szukam już wkładów ,,z grzaniem''. Czy aby je wymienić potrzebuję w jakiś sposób zdemontować lusterka czy tak jak wyżej zostało napisane da się je jakoś wyjąć??? Te wkłady zamontowane są na zatrzaski-jeżeli to tylko kwestia wyjęcia? - czy może jednak są przyklejone? Nie chciałbym czegoś sknocić :confused4:

Opublikowano

Super, dzięki za pomoc :-)

Tak tylko jeszcze asekuracyjnie - powinienem je jakoś ustawić do zdemontowania, czy to raczej nie ma żadnego znaczenia?

Rozumiem, że jakiś śrubokręt płaski się nada :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.