Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Niepokojaco głośny silnik


Mariusz96

Rekomendowane odpowiedzi

Po ciśnieniu oleju raczej tego nie sprawdzisz... Możliwe że właśnie był motodoktor bo tak odrazu po wymianie zaczeło Ci tam pukać coś?... więc tak by wychodziło, chociaż modle się jak najmocniej żeby tak nie było, musisz wstawić poprostu tak czy siak auto do dobrego specjalisty który określi...inaczej możemy sobię gdybać na odległość i spekulować niestety. Ja osobiście ze stukami jeźdżę już rok, z terkotaniem w sensie...co prawda rocznie robię ok 10tys, ale tak czy siak powinienem to zrobić, ale nie mam kasy i zastanawiam się czy warto, czy może zajechać motor i wsadzić coś lepszego,zamiast remontować stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teź już właśnie stwierdzilem ten fakt jak się rozsypie to kupie drugi silnik Narazie i tak dużo kasy włoźylem W niego ale mam nauczke ze dobry nie znacz lepszy.Teraz jak bede zmieniaj wleje z dolnej pułki i wiem źe bedzie lepsz z doswiadczenia juz dzieki za odp i pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie co się może stać po doktorze lub nie wymienianiu oleju,jak ją kupiłem we wrześniu zeszłego roku była w stanie idealnym,silnik chodził cicho równo itd. wymieniłem olej na castrol jeździłem aż się zaczęło pukanie dzwonienie na początku tylko po ostrym wstawianiu wstawianiu,później juz po dopaleniu coś klepało jak ją rozebrałem wygląda to mniej więcej tak http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=224030.0 więc jeżeli odkręcisz korek i na tym plastiku co zasłania wałek rozrządu lub jak włożysz palec i będziesz miał trochę syfu to wiedz że coś się dzieje :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam identyczna sytuację.IDE sprawdzic czy coś mam jakiś syf na tym korku .[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 19:09_________________________________________________

Korek.jpg

Tak wygląda mój korek od oleju .[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 19:21_________________________________________________

Korek.jpg

Tak wygląda mój korek od oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w środku? pod korkiem? żebyście nie pomyśleli że jak ktoś ma trochę nagaru to żeby za chwile silnik pruć :polew: ja tylko przedstawiłem mój problem który podobnie się zaczynał po wymianie oleju stuki itd. a teraz szukam głowicy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleszko znam ten żal kupujesz auto a potem zonk mi się dawno temu posypała automatyczna skrzynia w niedługi czas po kupnie auto ogólnie dobite a że z biegiem lat odkąd jeżdzi pod moją banderą wszystko zostało doprowadzone do porzadku ale nigdy więcej auta z Polski chyba że od kogoś poleconego trzymam kciuki za remont a co do głowicy jest w ogłoszeniach tylko się cofnij parę stron do tyłu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w środku? pod korkiem? żebyście nie pomyśleli że jak ktoś ma trochę nagaru to żeby za chwile silnik pruć :polew: ja tylko przedstawiłem mój problem który podobnie się zaczynał po wymianie oleju stuki itd.

Pod korkiem jest ale nie duźy zobaczymy w sobotę prowadzę do mechanika.

Kolego Spawacz autko Jest kupione z belgi.Mam nadzieję że to już się uspokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyslij ZDJECIE jak zajrzysz.[br]Dopisany: 21 Październik 2011, 16:59_________________________________________________

Wkleic.jpg

Znam chyba przyczynę głośnego silnika u mnie czy tak data Jest data do kiedy mogę go użyć czy produkcji proszę o szybka odp [br]Dopisany: 22 Październik 2011, 11:55_________________________________________________Tam Jest 7.04.2010 czy ten olej Jest przeterminowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupiles auto zalane wyciszajacym MOTO-doktorem w oleju.Zmieniajac olej na nowy spusciles tez motodoktóra i stad te cyry.Silnik już był rozklekotany jak kupowels i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już by się stalo po pierwszej wymianie oleju a to stalo się po drugiej wymianie więc to moim zdanie nie to będzie. co powiedziec o dacie tego oleju i specyfikacji takim olej go zalalem wcześniej to Jest castrol. czy on mógł isc do mojego silnika proszę o Odpowiedz? tam Jest taki pasek Czarny co oznaczają te liczby- litery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już by się stalo po pierwszej wymianie oleju a to stalo się po drugiej wymianie więc to moim zdanie nie to będzie. co powiedziec o dacie tego oleju i specyfikacji takim olej go zalalem wcześniej to Jest castrol. czy on mógł isc do mojego silnika proszę o Odpowiedz? tam Jest taki pasek Czarny co oznaczają te liczby- litery?

zdejmij pokrywę zaworów to się dowiesz o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak olej wymieniłem na nowy dwa razy mobil s 10w40 z filtrem razem.Jest to samo tak samo głośny jak był.Nie wiem co dalej teraz.Jeszcze cisnienie sprawdze.Bo teraz nie mam jak bo nie mam z kad wziascw zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem to tak to nie sa juz nowe silniki wiec będą trochę juz głośniej pracować ale moim zdaniem nie ma żadnych z tym obaw należy tylko na czas zmieniać wszystkie płyny i cieszczyc sie jazda autem pozdrawiam :wink4:

chlopie co ty opowiadasz!

nowy nie nowy, stary nie stary, jesli jest wszystko ok powinien chodzic cichutko

moje motto to: "kto smaruje ten jedzie" to tak jak w zyciu, jak jest tarcie nie ma jazdy :cool1: prawda stara jak swiat

olej wymieniany co 10 max 15tys km nie rzadziej niz co rok, ale o tym chyba poprzedni wlasciciel auta autora watku nie wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...