Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jak obejść immobilaizer?


krzysiek71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój pierwszy wątek więc proszę o wyrozumiałość.Szukałem i znalazłem podobny temat ale zamknięty ze względów bezpieczeństwa(immo jeżeli jest to ma być,nie obchodzi się go) i zgadzam się z tym ale problem mnie interesuje ponieważ okazał się że w moim aucie nie ma immobilaizera ,w miejscu gdzie powinien być nic nie ma ,wisi tylko przewód z wtyczką.Zastanawiam się jak gościu który go wymontował go obszedł cz VAG-iem czy jakoś inaczej.Wyczytałem też że jeśli jest problem z immobilaizerem to VAG nie może się połączyć z silnikiem (może się mylę) a u mnie właśnie tak jest.Jeżeli ktoś może pomóc to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz się połączyć z silnikiem, bo ktoś zamontował emulator Immobilizera.

Na takiej zasadzie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , :notworthy: Czy to znaczy że nie ma sposobu żeby się połączyć z silnikiem ? A czy taki emulator może miec wpływ na pracę innych podzespołów np.klimy (powtarzający się problem ze sterowaniem nawiewami) ,czy może "siać" w układ elektryczny jakieś błędy? Czy zamontowanie nowego immobilaizera i zaadoptowanie go VAG-iem rozwiąże problem? I jeszcze jedno , taki emulator jest fizycznie zamontowany w samochodzie czy to jakieś ustawienia wklepane VAG-iem?

Dużo tych pytań a i tak nie wiem czy to wszystko czego chciałem się dowiedzieć , jak sie zaczyna coś robić przy autku to wyskakuje czasami dużo różnych problemów i mam nadzieję ze nasze forum pomoże mi je rozwiązać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , :notworthy: Czy to znaczy że nie ma sposobu żeby się połączyć z silnikiem ?

Jest sposób.

Podłączyć się bezpośrednio do ECU.

A czy taki emulator może miec wpływ na pracę innych podzespołów np.klimy (powtarzający się problem ze sterowaniem nawiewami) ,czy może "siać" w układ elektryczny jakieś błędy?

Może siać w linii komunikacyjnej, ale to nie ma nic do problemów ze sterowaniem nawiewami.

Czy zamontowanie nowego immobilaizera i zaadoptowanie go VAG-iem rozwiąże problem? I jeszcze jedno , taki emulator jest fizycznie zamontowany w samochodzie czy to jakieś ustawienia wklepane VAG-iem?

Zamontowanie immobilzera i zaadaptowanie go może rozwiązać problem. Taki emulator to fizyczne urządzenie. VAG-iem nie da rady ustawić takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...