Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wypowiedzenie OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa ma się tak. w sierpniu zakupiłem autko ,które ma do połowy listopada wykupione oc. Auto przerejestrowałem ,ale z ubezpieczeniem nic nie kombinowałem bo po konsultacji ze znajomym ubezpieczycielem i drogówką okazało sie ze jest ono wazne jesli woze ze sobą umowę kupna-sprzedaży pojazdu co oczywiście czynię. Jednak czas konca umowy się zbliża i chciałbym wypowiedziec ubezpieczenie ,niestety musze zrobic drogą pocztową ponieważ MTU nie ma swojej siedziby. I teraz pytanie ,jak moge wczesniej wypowiedziec umowę żeby nie zostac bez OC przez pare dni? Dopisac ze chce z dniem tym i tym wypowiedzieć umowę a sam wniosek wysłać wcześniej ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru? Czy np. ubezpieczyc u nich dalej auto (maja w sumie tanio) i poprostu bedzie kontynuacja OC u nich tylko ze juz na mnie? Będą w tym przypadku jakies problemy? Co zrobic zeby uniknąć kłopotów i płacenia np dwa razy tego samego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wypowiadasz ubezpieczenie OC, które kończy się konkretną datą to wypowiadając je czy dzisiaj czy za tydzień, skończy się tego dnia do którego obowiązuje

czyli, dzisiaj mamy 11.10.2011r.

ubezpieczenie masz ważne do 22.11.2011r.

wypowiadasz je jutro, na wypowiedzeniu piszesz dane poprzedniego właściciela (bo z tego co widzę nie przepisałeś polisy na siebie) dane samochodu, okres obowiązywania ubezpieczenia czyli od 23.11.10 do 22.11.11r. i się podpisujesz

dołączasz ksero umowy kupna - sprzedaży

wypowiedzenie jest skuteczne a ubezpieczenie masz do 22.11.11r.

i nowe zawierasz od 23.11.11r.

mam nadzieję że wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne dzieki :hi:, ubezpieczenia na siebie nie przepisywałem ,ale na wzorze wypowiedzenia z mtu jest ubezpieczający/nabywca pojazdu czyli chyba jednak musze swoje dane wpisac ale i tak dołączyc umowe :) a jak bym chciał np przedłuzyc u nich ubezpieczenie? to moge to jakos inaczej rozegrac czy bezpieczniej bedzie wypowiedziec stara umowe a od dajmy na to 23.11.2011 ubezpieczyc sie jeszcze raz u nich poprostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, bo w razie korzystniejszej oferty masz dowolność w zawarciu umowy.

Ew. zniżkę za kontynuację umowy musisz ustalić u konkretnego ubezpieczyciela.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołącze sie do tematu.

Mam OC ważne do 25-tego tego miesiąca.

Chciałbym zmienić ubezpieczyciela bo jak wiadomo PZU jest drogie.

Czy musze wypowiedzieć umowe miesiąc wcześniej ? Czy nie ma takiej potrzeby ?

Gdzie polecacie ogólnie OC i NNW ?

ewentualnie mini AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to mozesz to zrobic nawet dzien wczesniej przed koncem ,ty jestes w tej dobrej sytuacji ze masz teraz w PZU i mozesz osobiscie isc do niech i to zgłosic a nie wysyłać pocztą :)[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 21:07_________________________________________________Przychodze o porade jeszcze w sprawie ubezpieczenia audiczki mianowicie dostałem takie oto pismo dziś:

11b0d31871f85dc1m.jpg

Zaznaczam ze nowe ubezpieczenie jest juz wykupione obowiązuje na nowego właściciela i nr auta od 11.11.2011r.

23.07 nie byłem jeszcze właścicielem pojazdu ,zaś 28.10 tak i tu teraz pytanie czy rzeczywiscie ja musze cos dopłacac czy to sprawa poprzedniego właściciela? dziwne ze taka jakas dziwna kwota jest do dopłaty (niby 55zł to nie mega majatek ale lepiej je wydac na cos innego :) ) ,mogli robić jakies korekty z ubezpieczeniem pod nowego własciciela? bo jesli to jest własnie taka korakta o której nie było z reszta info wczesniej to raczej powinni nam jeszcze kase oddac bo poprzedni własciciel płacił 2xtyle ubezpieczenia co ja teraz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...