Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Demontaż TURBO

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam zapieczone kierownice spalin i na dniach mam zamiar zabrać sie do czyszczenia turbo. Jestem zielony w tej materii i potrzebuje pomocy, chodzi o to co mi bedzie potrzebne jakie uszczelki jakie oznaczenia, jakie smary na co zwrócić szczególna uwagę, może ktos ma namiary na jakis tutorial jak demontować turbo?? Z góry dzieki i pozdrawiam

Opublikowano

Witam, mam zapieczone kierownice spalin i na dniach mam zamiar zabrać sie do czyszczenia turbo. Jestem zielony w tej materii i potrzebuje pomocy, chodzi o to co mi bedzie potrzebne jakie uszczelki jakie oznaczenia, jakie smary na co zwrócić szczególna uwagę, może ktos ma namiary na jakis tutorial jak demontować turbo?? Z góry dzieki i pozdrawiam

Smary zadne

Uszczelki tez nie potrzebne

Dobre klucze (szczegolnie 12 i 13) nasadowe i plaskie

Plaska i waska 17 (do przewodu oleju)

przyrzad do obejm

kupa odrdzewiacza i samozaparcia

Generalnie najgorzej odkrecic gorna srube mocujaca turbo do kolektora wydechowego (ciezko tam dosc i zrobic mocna dzwignie) wiec jak cos moze sie okazac ze turbo z kolektorem trzeba bedzie zrzucac. Pozatym pamientaj by zakontrowac srube w turbinie od dolotu oleju bo przewód mozesz ukrecic.

Jak juz zrzucisz turbo to jak wyczyscic jest gdzies opisane w necie.

Opublikowano

najgorzej przy wymianie bylo skrecic przewod od odprowadzenia oleju od dolu jak sie niema kanalu,a tak po za tym masz 3 sruby kolektor wydech.-turbina na klucz 12,3 sruby turbina - tlumik(katalizator)klucz 12,1 sruba klucz 13 od dolu trzym.turbo w korpusie,przewod doprow.olej do turbo klucz 17,odprowadzajace olej z turbo 2 srubki-10 klucz(i tu przydaje sie czasami nowa uszczelka,bo niezawsze stara jest ok),2 srubki na torx od egr-a plus 2 nakretki na 12,razem chyba 4 opaski do odkrecenia,demontaz filtra powietrza calego z obudowami(znacznie ulatwia sprawe)

Opublikowano
  • Autor

tnx panowie :th: postaram ie wrzucic jakis foty z moich postepow :wallbash:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.