Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Demontaż TURBO


eve6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zapieczone kierownice spalin i na dniach mam zamiar zabrać sie do czyszczenia turbo. Jestem zielony w tej materii i potrzebuje pomocy, chodzi o to co mi bedzie potrzebne jakie uszczelki jakie oznaczenia, jakie smary na co zwrócić szczególna uwagę, może ktos ma namiary na jakis tutorial jak demontować turbo?? Z góry dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zapieczone kierownice spalin i na dniach mam zamiar zabrać sie do czyszczenia turbo. Jestem zielony w tej materii i potrzebuje pomocy, chodzi o to co mi bedzie potrzebne jakie uszczelki jakie oznaczenia, jakie smary na co zwrócić szczególna uwagę, może ktos ma namiary na jakis tutorial jak demontować turbo?? Z góry dzieki i pozdrawiam

Smary zadne

Uszczelki tez nie potrzebne

Dobre klucze (szczegolnie 12 i 13) nasadowe i plaskie

Plaska i waska 17 (do przewodu oleju)

przyrzad do obejm

kupa odrdzewiacza i samozaparcia

Generalnie najgorzej odkrecic gorna srube mocujaca turbo do kolektora wydechowego (ciezko tam dosc i zrobic mocna dzwignie) wiec jak cos moze sie okazac ze turbo z kolektorem trzeba bedzie zrzucac. Pozatym pamientaj by zakontrowac srube w turbinie od dolotu oleju bo przewód mozesz ukrecic.

Jak juz zrzucisz turbo to jak wyczyscic jest gdzies opisane w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej przy wymianie bylo skrecic przewod od odprowadzenia oleju od dolu jak sie niema kanalu,a tak po za tym masz 3 sruby kolektor wydech.-turbina na klucz 12,3 sruby turbina - tlumik(katalizator)klucz 12,1 sruba klucz 13 od dolu trzym.turbo w korpusie,przewod doprow.olej do turbo klucz 17,odprowadzajace olej z turbo 2 srubki-10 klucz(i tu przydaje sie czasami nowa uszczelka,bo niezawsze stara jest ok),2 srubki na torx od egr-a plus 2 nakretki na 12,razem chyba 4 opaski do odkrecenia,demontaz filtra powietrza calego z obudowami(znacznie ulatwia sprawe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...