Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Praca skrzyni biegów


kamdrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zapytać, jakie są Wasze opinie na temat pracy skrzyni biegów HCF (egzemplarz z 2004 r. - modelowo 2005, więc chyba może mieć tylko ten model skrzyni) pod względem łatwości zmiany biegów?

Czy normalne jest, że biegi nie wchodzą "jak w masło" i wyczuwalny jest pod ręką lekki opór na granicy delikatnego "chrupnięcia" przy określonych obrotach? Czy to czasem nie jest oznaką kończącego się sprzęgła lub np. konieczności wymiany oleju?

Wiem, że zdania na temat wymiany oleju w skrzyniach biegów są podzielone, natomiast gdy porównuję pracę skrzyni w zeszłorocznym Hyundaiu I30 z tą mojego Audi, to Audi wypada blado.

Nie mogę jednak nie dodać, że Hyundai ma przejechane 20 tys. km, a Audi licznikowo 167 tys., chociaż przebieg nie jest udokumentowany, więc może być wyższy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne objawy,ja 2 miesiące temu kupiłem passata b5 2005 rok z tym silnikiem i biegi wchodzą jak w masełko,nie ma żadnego oporu przy zmianie biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Otóż wymieniłem wczoraj olej w skrzyni biegów na Motul Gear300 75W90 i niestety nie zauważyłem żadnej poprawy w jej pracy :(

Dalej biegi albo wchodzą dość ciężko - szczególnie dwójka, gdy jedynkę pociągnie się do ponad 3000 obrotów, albo ma się wrażenie delikatnego chrupnięcia średnio co 2-3 wrzucenia biegu.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, co może być przyczyną i jak się zabrać za diagnozowanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kamdrum a sprawdzałeś może wszystkie połączenia plastikowe pod lewarkiem - czasem byle pierdółka potrafi nieźle humor popsuć :wink4:

odnośnie samej pracy skrzyni to ja mam w tej chwili nalatane 286kkm i biegi chodzą jak w masełko a przyznam szczerze oleju w skrzyni jeszcze nie wymieniałem :embarrassed::no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę samochodem z tym silnikiem prawie 1,5 roku, codziennie po ok 50km i nie mogę złego słowa powiedzieć na kwestię zmiany biegów. Nie widzę u siebie żadnego problemu. Natomiast moja żona, która rzadko jeździ samochodem czasami narzeka, że ma problem z wrzucaniem któregoś biegu (głównie 2-ki), ale to naprawdę rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamdrum ewentualnie może jeszcze zapowietrzony jest układ hydrauliczny lub jest mało płynu do wspomagania - pamiętam, że kiedyś bardzo podobne objawy były w autkach ze sprzęgłem mechanicznym, jak było np. źle "podciągnięte"

Myślę, że nie zaszkodzi to sprawdzić :wink4: :wink4: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jeśli nie pomaga wymiana oleju a sprzęgło jest ok to będzie to znak kończących się synchronizatorów II biegu.

Jeśli I i wsteczny wchodza bez problemu to sprzęgło jest ok. Ale z walnietym synchronizatorem da się jeździć, trzeba delikatnie iz wyczuciem zmieniać biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...