Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaz Slupkow przednich Audi A4 B6 Sedan


Wodzu1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chcialbym zdemontowac slupki przednie w mojej A4 B6 w celu zabudowy glosnikow wysokotonowych w przednich slupkach jednakze nie mam pojecia jak to zrobic i prosilbym o instrukcje jak to zrobic aby niczego nie uszkodzic. Slupki te sa dosc specyficzne bo zaczynaja sie mniej wiecej od deski biegna wzdloz szyby przedniej ku gorze a nastepnie wzdloz bocznej szyby mniej wiecej do konca przednich dzrwi. Wiekszosc slupkow ma swoje zakonczenie przy gornym rogu przedniej szyby.

Kolejnym utrudnieniem mojego slupka jest to ze mniej wiecej przy srodku przednich drzwi znajduje sie airbag.

Czy demontaz takiego slupka jest prosty i smialo moglbym zdejmowac nie martwiac sie o ten airbag ? bardzo prosze o linki ewentualne instrukcje jak toz robic.

Kolejnym znakiem zapytania jest ze bede potrzebowal material obiciowy do tego slupka gdyz bedzie w nim wiercone/dlubane i bede chcial te glosniczki ukierunkowac odpowiednio. Skad wziac taki material - jest on jasno-szary ? tutaj prosilbym o jakis link na aukcje ewentualnie link do sklepu w ktorym mozna dokonac zakupu.

Zastanawia mnie rowniez czy ktos produkuje jakies nakladki do tych slupkow - wlozenie glosnika w taka nakladke a potem delikatne przykrecenie tej nakladki do slupka, wtedy nie trzebaby bylo zdejmowac rozkrecac i rzezbic. prosze o linki do aukcji/sklepow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć zaślepkę airbaga na środku co jest. Tam masz śrubkę na torx odkręcasz ją i nie pamiętam czy jeszcze jednej tam nie będfzie ale to będziesz widział. Reszta jest na spinki metalowe. Także odkręcasz tą śrubkę i reszte ciągnieszs :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...