Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt ogrzewania mieszkania gazem


stanley

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję zamienić się mieszkaniami, ale mieszkanie gdzie chcielbyśmy iść, ogrzewane jest gazem za pomocą pieca dwufunkcyjnego.

Lokatorka pokazała nam rachunki, ale niestety ogrzewanie ma założone od niedawna i nic z nich za bardzo nie wynika.

Potrzebuję pomocy w obliczeniu przybliżonych kosztów ogrzewania mieszkania gazem.

Mieszkanie ma 108m kw. nad mieszkaniem jeszcze jakby strych, 3 strony mieszkania zewnętrzne, jedna przylegająca do drugiego mieszkania.

Piec dwyfunkcyjny w łazience, okna nowe- plastikowe.

Cena metra sześciennego gazu ok 99gr.

komentarze, podpowiedzi mile widziane :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem ci, że koszta nie są zachęcające kolega ma takie ogrzewanie w 88m2 mieszkaniu. Mieszkanie ma co prawda narożne ale jeden pokój docieplony koszta wychodziły go w zeszłym sezonie około 500-600zł za miesiąc wiec sporo :gwizdanie: ale wygoda tego rozwiązania niezaprzeczalna ustawienie sobie temperatury i czasu grzania jak komu pasuje i w zależności od przebywania w mieszkaniu różne godziny grzania i temperatur :good: to zaleta :wink4: , ale jak mieszkanie jest do remontu to można pomyśleć nad dociepleniem sufitów i ewentualnie ścian i może się zrobić całkiem przytulne i ekonomiczne mieszkanie :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem ci, że koszta nie są zachęcające kolega ma takie ogrzewanie w 88m2 mieszkaniu. Mieszkanie ma co prawda narożne ale jeden pokój docieplony koszta wychodziły go w zeszłym sezonie około 500-600zł za miesiąc wiec sporo :gwizdanie: ale wygoda tego rozwiązania niezaprzeczalna ustawienie sobie temperatury i czasu grzania jak komu pasuje i w zależności od przebywania w mieszkaniu różne godziny grzania i temperatur :good: to zaleta :wink4: , ale jak mieszkanie jest do remontu to można pomyśleć nad dociepleniem sufitów i ewentualnie ścian i może się zrobić całkiem przytulne i ekonomiczne mieszkanie :kox: :kox:

mieszkanie jest po kapitalnym remoncie i wykończone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan kiedyś mieszkałem w chacie ogrzewanej gazem i pamiętam, że płaciliśmy w c**j siana, co prawda nie było to w PL ale i tak gazowo drożej wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanley za kilka miesięcy mogę Ci powiedzieć jak to wychodzi bo sam kupiłem takie mieszkanko ale jeszcze nie wykończone. Podejrzewam, że wyjdzie podobnie jak przy stałym czynszu. Z tym, że tutaj zimą zapłacisz więcej a latem mniej i się wyrówna. Ale grzejesz kiedy chcesz i jak chcesz i nie musisz czekać na sezon grzewczy. Dodatkowo masz pełną kontrolę kosztów. No i cena m3 gazu jakaś niska - u mnie 1,83pln więc myślę, że kosztów bardzo dużych nie będzie. Zimą jak już ktoś napisał pewnie około 500pln. Ale wiadomo, zależy od zimy i wielu innych czynników. Sporo możesz poczytać o tym na http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1804822-0.html

[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 13:27_________________________________________________Stan kiedyś mieszkałem w chacie ogrzewanej gazem i pamiętam, że płaciliśmy w ch*** siana, co prawda nie było to w PL ale i tak gazowo drożej wychodziło.

Drożej od czego?? od palenia drzewem, węglem?? bo chata to rozumiem dom a nie mieszkanie w bloku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy oczywiści o sezonie grzewczym więc chyba i nie tak dużo... Nie wiem ile może wynosić czynsz takiego 100m2 mieszkanka ale podejrzewam, że też jakieś 500-600pln a trzeba go płacić cały rok.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale kolega stanley już takiego czynszu płacił nie będzie, ewentualnie jakiś mały. Np u mnie 1zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy oczywiści o sezonie grzewczym więc chyba i nie tak dużo... Nie wiem ile może wynosić czynsz takiego 100m2 mieszkanka ale podejrzewam, że też jakieś 500-600pln a trzeba go płacić cały rok.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale kolega stanley już takiego czynszu płacił nie będzie, ewentualnie jakiś mały. Np u mnie 1zł/m2

czynsz 480zł, przy wykupie mieszkania ok 280zł :przebiegly: więc nie jest to dużo

Martwią mnie tylko koszta ogrzewania :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za własnościowe mieszkanie płacę coś koło 420zł samego czynszu z wodą i CO a mam tylko jakieś 44m2 . Samej zaliczki na CO płacę 93zł miesięcznie co daje ponad 1100 rocznie.W przeliczeniu wychodzi jakieś 2,1zł za metr co w Twoim przypadku dało by 226zł miesięcznie i odpowiednio 2712zł rocznie za CO.No i ja jestem uzależniony od sezonu grzewczego a Ty grzejesz kiedy chcesz :kwasny:

Więc nawet te 480zł za 108m2 samego czynszu to niewiele.Niech do tego dojdzie Ci jakieś 300-400 zł za gaz to myślę że takie koszta są w miarę porównywalne i do przyjęcia.Ale to tylko moja opinia,a jak wiadomo co człowiek to ma inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich rodziców, w sumie maja mieszkanie 53 m to za rok używania gazy (kuchenka, ciepła woda i zimą ogrzewanie) płaca ok. 1500 zł :good:, Ty jednak mówisz o dwukrotnie większym mieszkaniu i podejrzewam, że na cieple w domu nie będziesz chciał oszczędzać więc na rok musisz się liczyć z kosztem +/- 5 tys.

To i tak nie jest dużo patrząc na cenę węgla gdzie za tonę trzeba zapłacić 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy oczywiści o sezonie grzewczym więc chyba i nie tak dużo... Nie wiem ile może wynosić czynsz takiego 100m2 mieszkanka ale podejrzewam, że też jakieś 500-600pln a trzeba go płacić cały rok.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale kolega stanley już takiego czynszu płacił nie będzie, ewentualnie jakiś mały. Np u mnie 1zł/m2

czynsz to nie tylko ogrzewanie to są składowe czyli najczęściej woda z ściekami, wspomniane ogrzewanie, domofon, śmieci w zależności od ilości lokatorów, fundusz remontowy więc nie można porównywać całych czynszów a tylko składową dotyczącą ogrzewania ale przy takim mieszkaniu, małym dziecku w zimę wyjdzie jakieś 600zł jak nic za miesiąc ale tak jak już było wspomniane grzejesz kiedy chcesz i masz kontrole nad wydatkami

jak ci się wyda za dużo owiniesz się kocem i jakoś to będzie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy oczywiści o sezonie grzewczym więc chyba i nie tak dużo... Nie wiem ile może wynosić czynsz takiego 100m2 mieszkanka ale podejrzewam, że też jakieś 500-600pln a trzeba go płacić cały rok.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale kolega stanley już takiego czynszu płacił nie będzie, ewentualnie jakiś mały. Np u mnie 1zł/m2

czynsz to nie tylko ogrzewanie to są składowe czyli najczęściej woda z ściekami, wspomniane ogrzewanie, domofon, śmieci w zależności od ilości lokatorów, fundusz remontowy więc nie można porównywać całych czynszów a tylko składową dotyczącą ogrzewania ale przy takim mieszkaniu, małym dziecku w zimę wyjdzie jakieś 600zł jak nic za miesiąc ale tak jak już było wspomniane grzejesz kiedy chcesz i masz kontrole nad wydatkami

jak ci się wyda za dużo owiniesz się kocem i jakoś to będzie :tongue4:

miałem na myśli goły czynsz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy oczywiści o sezonie grzewczym więc chyba i nie tak dużo... Nie wiem ile może wynosić czynsz takiego 100m2 mieszkanka ale podejrzewam, że też jakieś 500-600pln a trzeba go płacić cały rok.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale kolega stanley już takiego czynszu płacił nie będzie, ewentualnie jakiś mały. Np u mnie 1zł/m2

czynsz to nie tylko ogrzewanie to są składowe czyli najczęściej woda z ściekami, wspomniane ogrzewanie, domofon, śmieci w zależności od ilości lokatorów, fundusz remontowy więc nie można porównywać całych czynszów a tylko składową dotyczącą ogrzewania ale przy takim mieszkaniu, małym dziecku w zimę wyjdzie jakieś 600zł jak nic za miesiąc ale tak jak już było wspomniane grzejesz kiedy chcesz i masz kontrole nad wydatkami

jak ci się wyda za dużo owiniesz się kocem i jakoś to będzie :tongue4:

miałem na myśli goły czynsz :wink4:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan ja juz 4y rok jade na gazie (fakt ze mały metraz ) ale tez mam dwufunkcyjny piec i mam ogrzewanie jak i wode bierzącą cały rok do tego kuchenka gazowa swoje wpierd*li ale biorąc pod uwage wygode ,zero syfu z węgla to mysle ze niezamienie na inne ogrzewanie. a opłaty roczne nieprzekraczają 2.500 klocka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan ja juz 4y rok jade na gazie (fakt ze mały metraz ) ale tez mam dwufunkcyjny piec i mam ogrzewanie jak i wode bierzącą cały rok do tego kuchenka gazowa swoje wpierd*li ale biorąc pod uwage wygode ,zero syfu z węgla to mysle ze niezamienie na inne ogrzewanie. a opłaty roczne nieprzekraczają 2.500 klocka :>

jaki metraż ? jak usytuowane mieszkanie ? jaką temp ustawiasz na zimne dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan ja juz 4y rok jade na gazie (fakt ze mały metraz ) ale tez mam dwufunkcyjny piec i mam ogrzewanie jak i wode bierzącą cały rok do tego kuchenka gazowa swoje wpierd*li ale biorąc pod uwage wygode ,zero syfu z węgla to mysle ze niezamienie na inne ogrzewanie. a opłaty roczne nieprzekraczają 2.500 klocka :>

jaki metraż ? jak usytuowane mieszkanie ? jaką temp ustawiasz na zimne dni ?

36m (duza kawalerka) mieszkanie srodkowe ale pod strychem (sufity obnizone+wata mineralna) temp min 21,5 .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena metra sześciennego gazu ok 99gr.

to chyba jakiś żart :kox: policz oplaty stale i zmienne i cos tam jeszcze i 1m3 wychodzi znacznie ponad 2 zeta :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mieszkam w domku jednorodzinnym metraż użytkowy ok. 160 m2, piec dwufunkcyjny Junkers. Gazem ogrzewaliśmy 3 sezony, a cena gazu wynosiła ok. 0.50 za m3. Budynek z lat 70-tych, ściany ocieplone styropianem 8-10 cm, dach do izolacji. Temperatura zimą w domu ok. 19 stopni C, wieczorem 18 stopni C. Ogólne odczucia w domu, że jest chłodno. Opłaty w zależności od miesiąca kształtowały się w zakresie 500-1500 zł. Od dwóch seaonów mam piec węglowy. Jest trochę zabawy z paleniem, ale jest ciepło i przytulnie. Cału sezon 2010/2011 grzewczy zamknął się w kwocie ok. 3 500 tys. Gaz=wygoda ale nie jest tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...