Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Tłuczenie na nierównościach tył


KYLOMC

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam problem z stukami na nierównościach na tyle ,tuleje belki juz wymieniłem i dalej tłucze czy to amory tak tłuką , dźwięk jest jakby ktoś walił w karoserie w kabinie .Amory sprawdzałem i tłok można bez problemu wciskać i wyciągać czy to znaczy ze sa do d*py?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat o amorkach, ja mam bilsteiny ale niestety będę je reklamował bo po roku mają tylko 33 %, polecane to właśnie bilstein :gwizdanie:, kayaba, monroe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te poduszki na amorze to gdzie mozna kupić?

Każdy lepszy sklep z częściami (koszt ok.40-60zł.) albo ASO :gwizdanie: Spodziewałeś się innej odpowiedzi? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te poduszki na amorze to gdzie mozna kupić?

:kox:

Bo się spuścisz kolego !jak nie masz co do powiedzenienia to nie pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem przed chwilka u diagnosty i wyszło ze amory są dobre i mówi ze to gdzieś w górnym mocowaniu ;/ chyba będę musiał znowu wyciągnąć te amory ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te poduszki na amorze to gdzie mozna kupić?

:kox:

Bo się spuścisz kolego !jak nie masz co do powiedzenienia to nie pisz

:kox:

McBoss nie cwaniakuj bo nikomu w ten sposób nie pomagasz.

Chcesz błysnąć to jeszcze masz szansę i możesz KYLOMCowi wytłumaczyć gdzie źle kombinuje i zrobisz coś pożytecznego....[br]Dopisany: 17 Październik 2011, 19:04_________________________________________________

nom ma takie wrażenie . jakie amorki polecacie ?

Jakie masz zawieszenie 1BA czy 1BE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur dzięki, zawieszenie mam standard na w lepie jest 1ba tylko ze są założone czerwone sprężyny , także obniżone .

Na stacji diag. gdy sprawdzaliśmy amorki było słychać ten stukot ;/ i wyszło ze są dobre ,diagnosta mówi ze to może być coś z mocowaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur dzięki, zawieszenie mam standard na w lepie jest 1ba tylko ze są założone czerwone sprężyny , także obniżone .

Na stacji diag. gdy sprawdzaliśmy amorki było słychać ten stukot ;/ i wyszło ze są dobre ,diagnosta mówi ze to może być coś z mocowaniem ...

Skoro tak to sprawdz te mocowania, ile procent skuteczności miały amorki?

Jakby się okazało, że jednak będziesz wymieniał amorki to szukaj krótszych amorków tzn. ze skróconym skokiem bo te standardowe długo nie pojeżdżą na takich sprężynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

67% zużycia czy 67% skuteczność ... a bo to różnica.

Powiem tak na 95% obstawiał bym amorek bo tak naprawdę nie ma tam specjalnie co pukać - chyba że się coś wybiło co jest pewnie przyczyną wcześniejszego złego montażu.

Jeszcze otych tulejach, mam nadzieję że były dokręcane w pozycji spoczynkowej auta a nie nie jak był podniesiony - oblukaj je czy nie są zerwane.

Zdjęcie amorka to nie jest żadna filozofia - możesz też całkiem samemu je rozebrać tylko dobrze mieć kolesia do pomocy by nadusił trochę aby ugiąć sprężynę, ściągacze nie są potrzebne. U góry jeśli śruby mocujące do nadwozia nie są luźne to nie ma tam nic szczególnego - nie wiem może ta guma układająca sprężynę ale też jest dość trwała. Z amorków polecam Sascha - dobra cena do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku miałem przekręcony gwint pod śrubę mocującą sześciokątną kołnierzową M8X16 i po czasie zaczęło się tłuc strasznie.Nagwintowałem otwór, dopasowałem śrubę, jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje dokręcałem w spoczynkowej pozycji :) na dniach zrzucę te amorki i zobaczymy tylko ściągacz będzie potrzebny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje dokręcałem w spoczynkowej pozycji :) na dniach zrzucę te amorki i zobaczymy tylko ściągacz będzie potrzebny ..

żadnego ściągacza nie trzeba - zaproś kolesia lepiej... co by nudno nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...