Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana licznika jaeger 1/2 na vdo 1/2 wersja angielska problem z immo pomocy


sumoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem mam w swoim samochodzie jak wiekszosc wie najgorsze zegary jaeger i strasznie szaleja nie licza km nie pokazuja obr predkosci paliwa i temp wody ogolnie ciagle sie wieszaja zacinaja resetuja itp chcialem zmienic na vdo mam z anglika 110km AVG i chcialem zapytac czy da sie zmienic zeby pokazywalo km a nie mile na wyswietlaczu ogolnie czy beda pasowaly po podlaczeniu wszystko dziala niby ok (temp wody paliwo zegarek podswietlanie itp.) poza tm ze po odpaleniu gasnie odrazu to przez immo i chcialem jeszcze zapytac czy mogl by mi ktos powiedziec jak sie to programuje (koduje immo) taka metoda łopatologiczna i czy to wogole jest mozliwe ze bedzie wszystko dzialac bo jak juz powiedzialem to jest wersja angielska mam przy zapasowym pilocie i kluczykach taka metke z kodem kluczyka czy cos tam prosil bym o pomoc z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym jak zmienic mile na km i nie bedzie oszukiwac predkosciomierz i jesli mogl bs mi wytlumaczyc wszystko dokladnie co sie robi z immo itp od podlaczenia mojego angielskiego licznika do auta az do samego konca jak nie na forum to mozesz na gg napisac 8705199 [br]Dopisany: 16 Październik 2011, 23:43_________________________________________________aha posiadam vaga na laptopie wystarczy ??

[br]Dopisany: 16 Październik 2011, 23:44_________________________________________________a jesli zmienie ta srodkowa cyfre 4 na jeden to co sie stanie ?? a wogole z kad wiadomo ze to bedzie akurat cyfra 4 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema pruvbowalem zmieniac to w vagcom-a81 daje start i wszystko sie wylancza ale nic sie nie zmienia choc po kilku razach po odlaczeniu komputera od auta pojawil sie napis fail i zaraz zniknol ale dalej jest w milach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego potrzebujesz VAG 409 nie wiem czy innym da rade - nie sprawdzałem

gdy już będziesz miał tego VAG'a wchodzisz na kanał 17 - Instruments jak się połączy to dajesz adaptacje potem kanał 7 i zmieniasz tą cyfre co do immo to nie wiem czy zwykłym kablem ściągniesz z niego kod potrzebny do zaprogramowania immo prawdopodobnie będziesz musiał również w kluczykach wymienić tą pastylkę na nową i wtedy programować pod nowy licznik ale to już niech się wypowie ktoś kto to przerabiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogarnięcia kluczy potrzebujesz pin nowych zegarów i pełną wersję vag 3.11. Logujesz się na nową szafę kasujesz stare klucze i podajesz ilość nowych kluczy rozłączasz vaga i na chwilę każdy klucz do stacyjki i włączyć zapłon. Instrukcja szczegółowa dostępna w sieci. Nie trzeba wymieniać pestek, bynajmniej ja nie musiałem. Potem pokasować błędy we wszystkich sterownikach i cieszyć się efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale jak jest białe podswietlenie to pestka musi być nowa bo zaprogramować się nie da. 3 generacja immo. Immo też się da wyłaczyć ale z poziomu komputera od silnika i trzeba mieć do tego special kabelek.

Generalnie to licznik nawet jak przekodujesz na europę i wskoczą kilometry to i tak prędkościomerz będzie przekłamywał bo algorytm pozostaje taki sam, trzeba wgrać dumpa z wersji europejskiej.Dumpa mam.

W europie 100/h jest na godz. 11 a w anglikach na 12 i o tyle będzie oszukiwał.

Za daleko masz do mnie bo to co dla Ciebie jest problem to ja bym Ci to zrobił w 45min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale jak jest białe podswietlenie to pestka musi być nowa bo zaprogramować się nie da. 3 generacja immo. Immo też się da wyłaczyć ale z poziomu komputera od silnika i trzeba mieć do tego special kabelek.

Generalnie to licznik nawet jak przekodujesz na europę i wskoczą kilometry to i tak prędkościomerz będzie przekłamywał bo algorytm pozostaje taki sam, trzeba wgrać dumpa z wersji europejskiej.Dumpa mam.

W europie 100/h jest na godz. 11 a w anglikach na 12 i o tyle będzie oszukiwał.

Za daleko masz do mnie bo to co dla Ciebie jest problem to ja bym Ci to zrobił w 45min

Wymieniałem zegary z białych 1/2 fis na białe pełny fis i wiem że da się zaprogramować bez zmiany pestek. Oba liczniki 8D0920... Pin starych zegarów nie jest potrzebny, wystarczy tylko nowych na których programujemy stare klucze. W moim przypadku miałem immo 2 na obu zegarach mimo białego podświetlenia i elektronicznego zegarka. Stare zegary jaeger , nowe VDO. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również po świętach będę zmieniał 1/2 jeager diesel na 1/2 vdo diesel tyle że nowe vdo już jest EU. oba z białym podswietleniem i cyfrowym zagarkiem.

Mam kabel od Viakena " Interfejs diagnostyczny USB VAG z 2 liniami K (KKL) we wtyku OBD2" niebieski za 28zł i Polskiego Vaga 4,9 i VAG -com 409,1.

Kto mi na PW lub tutaj ŁOPATOLOGICZNIE napisze co po kolei mam wciskać w tych programach i robić z licznikami i czy wogóle jestem w satnie to zrobic z moim kablem. Dodam że te pestki chyba sa do ponownego zaprogramowania bo na vagu grupa 022 pokazuje 1 1 1 4. Pin mam tylko z mojego obecnego zegara ale to chyba nieprzydatna informacja.... I czy będę w stanie na nowych zegarach ustawić mój przebieg ze starych zegarów?

Jak temat juz był to nie bijcie i nie krzyczcie :P ale ciężko mi coś znaleśc wsród tysiąca postów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezbedne beda oba piny immo i ze starych zegarów i z nowych

poniewaz stary pin licznika jest jednoczesnym kodem immo ze sterownika silnika

jako ze masz immo 3 potrzeba w nowym licznika zaadaptowac vin auta i kod immo

jesli nie masz pinu z obecnego licznika ktory jest w aucie nie odpalisz za h*ja auta

i jesli bedziesz mial oba piny obu liczników to odpalenie auta zajmie Ci 2 minuty, klucze programuje sie na starych pestkach wbrew temu co pisza wyzej, wiem bo przerabialem temat z jeagera na vdo

adaptacje vinu robi sie w kanale 50 wpisujac stary kod pin do nowego licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robie to co znalazłem na forum passata? :

Kodujemy CAN:

Wybieramy:

[19 - CAN Gateway]

[Recode - 07]

Wprowadzamy 5-cyfrowy numer kodowania spisany uprzednio ze starego licznika.

[Do It!]

[Close Controller, Go Back - 06]

Kodujemy Licznik:

Wybieramy:

[17 - Instruments]

[Recode - 07]

Wprowadzamy 5-cyfrowy numer kodowania spisany uprzednio ze starego licznika.

[Do It!]

Robimy dopasowanie, logujemy się do licznika:

[Login - 11]

Wpisujemy PIN obecnego licznika w formacie 0XXXX.

[OK]

Następnie:

[Adaptation - 10]

Wybieramy kanał 50.

[Read]

W polu [New Value] wpisujemy PIN starego licznika w formacie 0XXXX.

[Test]

[save]

[OK]

Wyłączamy zapłon i włączamy w ciągu 1 minuty, ale nie uruchamiamy silnika!

Wybieramy:

[17 - Instruments]

Sprawdzamy czy w polu [Extra] pojawił się VIN naszego samochodu.

Teraz trzeba zakodować kluczyki. Prawdopodobnie należy wymienić transpondery na nowe czyste.

Można to sprawdzić w bloku 22 wartości mierzonych, w polu 3 powinna być wartość 1. Jeżeli jest 1 to można przeprowadzić programowanie kluczy.

[Login - 11]

Wpisujemy PIN starego licznika w formacie 0XXXX.

[OK]

[Adaptation - 10]

Wybieramy kanał 21

[Read]

Wpisujemy wartość 0

[save]

W ten sposób wymazaliśmy stare klucze. Teraz wpisujemy luczbę posiadanych kluczy, które chcemy dopasować.

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Wyciągamy klucz ze stacyjki.

Szybko wkładamy następny klucz i włączamy zapłon, lampka immo powinna zganąć po ok. dwóch sekundach, wtedy możemy wyjąć klucz. Powtarzamy tą procedurę dla wszystkich kluczy które chcemy dopasować.

Uruchomić silnik ostatnim dopasowanym kluczem.

A Pin z nowych zegarów jak się odczytuje moim vagiem 409.1? czy commanderem?

Pin obecnych zegarów (tych w aucie) to ten cztero cyfrowy numerek z zerem na początku(0XXXX) który dostałem ze wszystkimi kluczykami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commanderem

Tak chyba będzie ten , można to łatwo sprawdzić , spróbuj się zalogować do licznika tym pinem będziesz wiedział czy prawidłowy, jak go wpiszesz w zakładka login to jak nie wy***ie erroru to będzie ten, ale pin z nowego licznika jak go nie dostaniesz z licznikiem to conajmniej odczytasz commanderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...