Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6/B7] Zmiana turbiny ze 140km na 170km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Ostatnio przegladalem turbinki sobie i zauwazylem ze z 2.0TDI 140km, 170km i 3.0TDI 233km sa praktycznie takie same....

wiec nasunelo mi sie takie pytanie. Czy majac a4 2.0 TDI 140km moglbym wsadzic turbinke z 2.0TDI 170km lub 3.0TDI 233km mocnego silnika?? I czy bylby jakis przyrost mocy widoczny? I jakby to wygladalo z bledami czy wywalaloby cos czy mozna by je usunac zeby sie nie pojawialy?

Pozdrawiam!

Opublikowano

bylo :szukaj:

Opublikowano

bez korekty programu nie licz na zwiekszenie mocy

Opublikowano
  • Autor

czyli nic nie da zmiana turbinki bez korekty? Bo wlasnie zachipowalem a4 i ma 180km ale ja lubie bawic sie z konikami, wiec pomyslalem ze jak wieksze turbo wsadze ze to cos da. A drugi raz chipowac mi sie jej nie chce :/

Opublikowano
czyli nic nie da zmiana turbinki bez korekty? Bo wlasnie zachipowalem a4 i ma 180km ale ja lubie bawic sie z konikami, wiec pomyslalem ze jak wieksze turbo wsadze ze to cos da. A drugi raz chipowac mi sie jej nie chce :/

jak masz tak podchodzic to lepiej zostaw to co masz :facepalm:

lubie tu na forum jezdza po kilka razy na korekty

Opublikowano

czyli nic nie da zmiana turbinki bez korekty? Bo wlasnie zachipowalem a4 i ma 180km ale ja lubie bawic sie z konikami, wiec pomyslalem ze jak wieksze turbo wsadze ze to cos da. A drugi raz chipowac mi sie jej nie chce :/

bez korekty zmiana spowoduje, ze wieksza sprezarka pod maska bedzie mniej wysilona niz ta ktora masz teraz

moze pogorszyc sie dolna partia obrotow, natomiast moze poprawic sie gorna partia obrotow

pelne wykorzystanie potencjalu wiekszej sprezarki -> korekta softu

Opublikowano

Właśnie poka wykres :tongue4: Bo to jak na soft ładny wynik :wink4:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

z 170 wsadzisz z 3,0 nie :)

do tego musisz IC drugi i soft i będzie już w tedy ładnie latać :cool1:

Opublikowano
do tego musisz IC drugi i soft i będzie już w tedy ładnie latać cool1

a nie lepiej FMIC?

Opublikowano

to oczywiście że FMIC jest lepszą opcją:) no ale wtedy musisz mieć zderzak s line :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Kolego kladi masz jakis wykres tego twojego 180 Konnego autka :naughty:

Dzisiaj dopiero odczytalem dalszy temat, bo mnie nie bylo i musze poszukac swoich wykresow, bo aktualnie nie mam pod reka...

Ale mam jeszcze jedno pytanie co do FMIC. Montujac ten Intercooler wywalacie stary? Czy zostaje stary i nowy dochodzi?

Pozdrawiam!

Opublikowano

czyli nic nie da zmiana turbinki bez korekty? Bo wlasnie zachipowalem a4 i ma 180km ale ja lubie bawic sie z konikami, wiec pomyslalem ze jak wieksze turbo wsadze ze to cos da. A drugi raz chipowac mi sie jej nie chce :/

to w sumie co ty ze zwykłej wersji 140 zrobiłes 180 czy z 2,5 tdi 180?

ja po zmianie turbo i ic wyszło mi 183 bo pd nie uwalają już :confused4:

Kolego kladi masz jakis wykres tego twojego 180 Konnego autka :naughty:

Dzisiaj dopiero odczytalem dalszy temat, bo mnie nie bylo i musze poszukac swoich wykresow, bo aktualnie nie mam pod reka...

Ale mam jeszcze jedno pytanie co do FMIC. Montujac ten Intercooler wywalacie stary? Czy zostaje stary i nowy dochodzi?

Pozdrawiam!

oczywiście że trzeba go wyrzucić

Opublikowano
  • Autor

czyli nic nie da zmiana turbinki bez korekty? Bo wlasnie zachipowalem a4 i ma 180km ale ja lubie bawic sie z konikami, wiec pomyslalem ze jak wieksze turbo wsadze ze to cos da. A drugi raz chipowac mi sie jej nie chce :/

to w sumie co ty ze zwykłej wersji 140 zrobiłes 180 czy z 2,5 tdi 180?

ja po zmianie turbo i ic wyszło mi 183 bo pd nie uwalają już :confused4:

Kolego kladi masz jakis wykres tego twojego 180 Konnego autka :naughty:

Dzisiaj dopiero odczytalem dalszy temat, bo mnie nie bylo i musze poszukac swoich wykresow, bo aktualnie nie mam pod reka...

Ale mam jeszcze jedno pytanie co do FMIC. Montujac ten Intercooler wywalacie stary? Czy zostaje stary i nowy dochodzi?

Pozdrawiam!

oczywiście że trzeba go wyrzucić

to jest silnik 2.0 TDI nie 2,5 TDI i wlasnie z niego zrobilem 180km :hi:

A przy okazji mierzylem sie z 2,5 TDI quattro kolegi ktore standartowo ma 180km, to tak samo ida na drugim biegu jedynie moja 2,0 TDI miala lepsze kopytko... tak ze nie jest zle :)

Jeszcze mi sie nasuwa jedno pytanko... Bo kumpel twierdzi ze wlozyl do swojej A4 2.0 TDI 140km B7 turbo z 3,0 TDI B7 podobno mu bez problemu podeszlo i teraz szykuje sie na zmiane softu...

Jest to w ogule mozliwe ze bez przerobek mu to turbo weszlo?

Opublikowano

czyli nic nie da zmiana turbinki bez korekty? Bo wlasnie zachipowalem a4 i ma 180km ale ja lubie bawic sie z konikami, wiec pomyslalem ze jak wieksze turbo wsadze ze to cos da. A drugi raz chipowac mi sie jej nie chce :/

to w sumie co ty ze zwykłej wersji 140 zrobiłes 180 czy z 2,5 tdi 180?

ja po zmianie turbo i ic wyszło mi 183 bo pd nie uwalają już :confused4:

Kolego kladi masz jakis wykres tego twojego 180 Konnego autka :naughty:

Dzisiaj dopiero odczytalem dalszy temat, bo mnie nie bylo i musze poszukac swoich wykresow, bo aktualnie nie mam pod reka...

Ale mam jeszcze jedno pytanie co do FMIC. Montujac ten Intercooler wywalacie stary? Czy zostaje stary i nowy dochodzi?

Pozdrawiam!

oczywiście że trzeba go wyrzucić

to jest silnik 2.0 TDI nie 2,5 TDI i wlasnie z niego zrobilem 180km :hi:

A przy okazji mierzylem sie z 2,5 TDI quattro kolegi ktore standartowo ma 180km, to tak samo ida na drugim biegu jedynie moja 2,0 TDI miala lepsze kopytko... tak ze nie jest zle :)

Jeszcze mi sie nasuwa jedno pytanko... Bo kumpel twierdzi ze wlozyl do swojej A4 2.0 TDI 140km B7 turbo z 3,0 TDI B7 podobno mu bez problemu podeszlo i teraz szykuje sie na zmiane softu...

Jest to w ogule mozliwe ze bez przerobek mu to turbo weszlo?

jak w serii ma 163 km ale żeby tak duży bonus był :mysli:

hmm na big turbo czyli z 3,0 nie da rady by podeszło p&p rozmawiałem z mechanikiem i jest masa przeróbek

Opublikowano
  • Autor

ktore? To 2.0 TDI? 140km w serii....

Opublikowano

ktore? To 2.0 TDI? 140km w serii....

Tak rowno miałes te 140 KM po z hamowaniu autka :) Powiem ze te 180 KM po programie troche dadza po pupie silnikowi i osprzecie :(

Sprzeglo trzyma sie ?

Opublikowano
  • Autor

sprzeglo trzyma sie wszystko sie trzyma jedyne co to mi sie ten naped na pomie rozlecial, bo nie przypilnowalem zeby wymienic i teraz mi wymienia mechanik troche kosztow sie narobilo ale poza tym to autko smiga jak trzeba :)

Przy okazji widzialem ze zmieniles wydech w swojej a4 B8 na ten z 3.0TDI. Sa jakies efekty zmiany oprocz wygladu? Dziwiek moc?

Opublikowano

Przy okazji widzialem ze zmieniles wydech w swojej a4 B8 na ten z 3.0TDI. Sa jakies efekty zmiany oprocz wygladu? Dziwiek moc?

Bez zmian tzn. Fajniie syczy wydech :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.