Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Przy gwałtownym przyspieszaniu i puszczaniu gazu "pyka" przekaźnik ?


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie traktuje tego jak usterkę chyba że tak jest bardziej pytam z ciekawości.

Ostatnio Padła mi linka przy pedale gazu więc rozebrałem osłonę nad nogami kierowcy. Po złożeniu do kupy gazu postanowiłem sprawdzić czy gaz dobrze reaguje jeszcdze przed przykręceniem osłony. No wszystko jest niby OK ale jedna rzecz mnie zastanowiła a mianowicie cykanie przekaźnika. Jak na postoju zrobiłem przegazówke to tak jakby koło 2000rpm cykał przekaźnik i potem jak spadają obroty znowu przy tej prędkości obrotowej silnika jest cyknięcie i tak za kazdym razem. Wcześniej prawdopodobnie tego nie zauwazyłem. Ale teraz w czasie jazdy jak się przysłuchać tez sa te pyknięcia. :mysli:

Podpowie ktos co to za przekaźnik?

Do czego służy?

Czy tak powinno byc?

VAGa nie podpinałem narazie bo nie wiem czy jest konieczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zimniej robi u mnie też jakiś przekaźnik pyka. Nie wiem czy to nie przypadkiem od podgrzewacza cieczy chłodzącej. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zimniej robi u mnie też jakiś przekaźnik pyka. Nie wiem czy to nie przypadkiem od podgrzewacza cieczy chłodzącej. Dobrze myślę?

A wiesz że może faktycznie? :mysli: No bo skoro przekaźnik pyka to jakieś wysokie prądy muszą byc włączane no a inne podzespoły w trakcie działania silnika nie potrzebuja chyba takich wysokich prądów i może to te świece. Co fakt jak sie przysłuchiwałem to silnik temperatury jeszcze nie złapał :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdzieś od tygodnia pyka, jak się zimniej zrobiło i przy przyspieszaniu tylko. Zapewne jak silnik wchodzi w wyższe obroty to się wyłączają. Gdzieś na forum był wątek o tych świecach.

Ps. Popraw błąd w temacie "cpyka" na "pyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdzieś od tygodnia pyka, jak się zimniej zrobiło i przy przyspieszaniu tylko. Zapewne jak silnik wchodzi w wyższe obroty to się wyłączają. Gdzieś na forum był wątek o tych świecach.

Ps. Popraw błąd w temacie "cpyka" na "pyka".

Co do tych świec pewnie masz rację. Przed zimą jeszcze dla pewności je sprawdze :naughty:

A "cpyka" było specjalnie uzyte :wink4: Ale poprawie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klimy nie macie wlaczonych bo tak wlasnie sie dzieje,ze przekaznik wylacza sprezarke przy gwaltownym przygazowaniu

Jak uchylę okna i szyber to mi się klima włącza :wink4: Innej niż ta za oknem nie mam niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klimy nie macie wlaczonych bo tak wlasnie sie dzieje,ze przekaznik wylacza sprezarke przy gwaltownym przygazowaniu

:shocked:

no ja mam klime. Nie wiedziałem że przy przyśpieszaniu wyłacza sie sprzeżarka. Czyli rozumiem że jesli chodzi na wysokich obrotach silnik to sprezarka jest rozłączona? Nie bardzo mi sie widzi bo przecierz jadąc na autostradzie powiedzmy w poblizu 3,5krpm by nie dzialała klima. Chyba że to tylko przy przyspieszaniu ale u mmnie jak wkręce na obroty to pyka ponownie dopiero jak obroty spadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego przekaźnik rozłącza klimę?bo u mnie dzieje się tak i przy gwałtownym i normalnym starcie i co gorsza ostatnio na postoju.dopiero po przegazowaniu włącza się klima.dodam że wentylator nie włącza się na ostatnim biegu co powinno chyba nastąpić przy 35 st na zewn.błędów brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...