Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie mogę odczytać kod PIN-Pilnie potrzebuję pomocy


tommy-cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę was o pomoc-bardzo kryzysowa sytuacja.Znajduję się chwilowo za granicą i nie mam jak wrócić. Dziewczyna rozwaliła mi kluczyk i wypadł jej transponder. Na szczeście kiedyś zakupiłem transpondery dla kolegi i miałem je przy sobie w laptopie. Próbowałem odczytać kod PIN programem VAG Tacho 1.7, łączy mi się z Audi IMMO BOX, za pierwszym razem zczytał mi PIN i pokazał 0172 ale okazał się błedny. Teraz jak próbuję jeszcze raz odczytać zawsze wyskakuje informacja że nie można odczytać. Prosze was poradźcie mi jak zczytać ten PIN, może jakiś inny program?

Albo podajcie mi chociaż na PW czy można wyłączyć zupełnie IMMO żeby chociaż dojechać do Polski. Z góry dziękuje i czekam na jakieś info.[br]Dopisany: 22 Październik 2011, 20:14_________________________________________________Jak chce odczytać pin pisze dokładnie coś takiego:

Message Lost Error!

Error or Access denied!

Vag tacho pokazuje mi takie informacje o immo, może się do czegoś przydadzą:

4A0953234 IMMO AUZ9Z0S6407514 D76

Go Ahead!

8D0919033C B5-KOMBIINSTRUMENT D03

Z tych nerwów zapomniałem dodać że Audi jest z 1995 roku. A może w książce serwisowej jest gdzieś zapisany ten kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ksiazce nie bedzie.Vag tacho powinien odczytac immo probuj tam masz pare tych immo box.Juz nie pamietam ktora to byla zakladka ale bez problemu odczytuje.Tyle tylko ze te twoje transpondery moga byc inne niz kolegi.Ale jest opcja ze dojedziesz bez kodowania.Tylko musisz odczytac PIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedyś widziałem naklejkę na immo box w Audi 1.9 tdi z 1995 roku , która była naklejona na puszkę i na niej był kod pin - spróbuj dostac się do immo box może masz taką naklejkę . Zaznaczam iż była ona naklejona fabrycznie i kod był powtórzony 2 razy .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi kolego gdzie znajdę tą puszkę od immo, wiem że gdzieś pod kierwonicą, ale gdzie dokładnie żebym pół auta nie musiał rozbierać. GDzieś na innym forum wyczytałem że kodowanie immo poza licznikiem odbywa się na grupie 01 a nie na 21 może ktoś mi potwierdzić tą informację i napisać jak się koduje na tej gdupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum VW golfa użytkownik napisał mi że kodowanie transponderów w Audi jeśli Immo jest w puszce kdowanie robi się na grupie 25(Immobilizer) puźniej grupa 10 i kanał 01 i wpisuję 00002 jeśli chcę zakodować 2 klucze. Faktycznie ten kolega ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Immobilizer_I_Key_Matching_%28Separate%29[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 12:50_________________________________________________[select]

[25 - Immobilizer]

[Login - 11]

There are 2 possibilities how to enter a PIN, choose the one that applies for you.

4-digit PIN

Enter zero followed by the 4-digit PIN. For example, if your PIN is 1234, enter 01234.

7-digit PIN

[use 7-digit PIN/SKC]

Enter the 7-digit PIN, Date on which the PIN was generated by the dealer, along with the Workshop Code (WSC) and the Importer number of the dealer that generated the code.

[OK]

VCDS will validate the data you have entered and return you to the Login screen, where the Login Code will show as "XXXXX".

[Do it!]

[Adaptation - 10]

Enter 01 in "Channel Number".

[Read]

The "Stored Value" is the number of keys currently matched.

Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys.

The old keys are automatically beeing cleared.

[save]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć ja i sprawdz z drugiej strony - ewentualnie w środku .

Pyknij zdjęcie środka - chodzi mi o układy elektroniczne - na czym jest ten box oparty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAG0114.jpg

IMAG0116.jpg

Nigdzie nie ma innej naklejki.Z tyłu na płytce drukowanej jest z cyny napisany numer 1395, widać to na drugim zdjęciu. Możliwe że to pin? A nie da się po kodzie z vaga wygenerować ten kod, np gdybym do serwisu zadzwonił podadzą mi go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie jak zgłosisz się osobiście wraz z prezentem dla nich to uzyskasz pin .

Jeśli masz czym odczytać pamięć 93c46 która tam jest - mogę wtedy pomóc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...