Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Świece podgrzewacza


slowik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W piątek wykręciłem świece z podgrzewacza i spodziewałem się fontanny płynu atu :shocked: .... nic, ani kropli.

I tu mam pytanie, czy po wykręceniu świec płyn powinien wyciekać ?

Po wyjęciu świece były mokre, czyli były zanurzone w płynie, silnik był lekko ciepły, więc termostat był zamknięty (choć wydaje mi się, że nie ma to znaczenia, bo nagrzewnica jest i tak wyżej i choćby z niej płyn powinien spływać), ogrzewanie oczywiście działa.

Nie wiem, czy tak ma być, czy coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie płyn wogule nie wycieka ani kropli i to mnie właśnie zastanawia :mysli:. Ciekaw jestem, czy po wymianie silnik szybciej się nagrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie: co sądzicie o tym, że płyn wogule nie wycieka po wykręceniu świec ?

No dobra ustaliłem sam, ale może komuś się przyda - płyn nie musi wyciekać, jak dokładnie się przyjrzałem, płyn jest widoczny w otworze.

Jeszcze jedna ważna rzecz, u mnie przewody do świec podłączane są na zasadzie wcisku, a świece które kupiłem mają nieco węższe końcówki i nie przylegają one tak ściśle jak oryginalne, a przy prądzie rzędu 20 A to jest problem. Jakby tego było mało jakiś wesoły mechanik próbował ściągnąć te fajki przy pomocy "śróbkowkręta" :wallbash: i rozerwał gumową osłonę w której jest zatrzask, to znowu spowodowało wytopienie końcówki.

Całe szczęście, że ta świeca jest na wykończeniu i pobiera niecałe 6A a nie 20.

W sobotę kupiłem oryginalne świece i te pasują, nie ma takiego luzu jak przy zamiennikach (porównywałem Febi i jakieś włoskie).

Nie wiem od czego to zależy, ale tym razem przy wymianie płyn wyciekał :mysli:.

Teraz pozostaje poczekać na zimne dni żeby przetestować świece[br]Dopisany: 26 Październik 2011, 10:09_________________________________________________mam jeszcze jedno pytanie o nr katalogowy świec podgrzewacza, ale z gwintem na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...