Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wskazania temperatury....

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie bo szukałem i czytałem ale nie spotkałem się z takim przypadkiem dokładnie:

Wymieniłem termostat na ori i temperatury w kanale 49 i 51 praktycznie stoją na 90'C skoleji na liczniku wskazuje ciągle 88-89'C podobnie VAG pokazuje to samo co na liczniku...który czujnik mam zwalony?Jaki ile styków i jaki kolor w tym silniku jak go opisać sprzedawcy?

Termostat jest oki bo nie ma jakiś historii typu jadę szybko i spada tem.po prostu chcę mieć temp na 90'C jak w poprzednim autku...

Z góry dziękuję za pomoc!!!

Opublikowano

Jesli faktycznie widzisz z taką dokładnością 89 stopni na zegarach to szacun :notworthy: Wydaje mi sie ze szukasz problemu którego nie ma.

Opublikowano

Wielkie gratulacje za dobre oczy, a jeżeli chodzi o wskazania, to nigdy nie będą one dokładnie takie same - różnice we wskazaniach wskazówka/VAG mogą być nawet kilka stopni.

Opublikowano

pomiedzy kreskami jest 10C roznicy zastanawiam sie jak dostrzec 2C? nie prosciej wejsc VAG-iem w zegary?

poza tym sprobuj poprawic wtyczke czujnika temperatury plynu chlodzacego silnika. moze pomoze. kostka jest wspolna dla obydwóch pomiarow

Opublikowano

Hehehe 89 stopni na liczniku i się przejmujesz :> .Przecież gdzieś było to napisane,że licznik ma jakąś tolerasncję +/- 5 stopni. A tak swoją drogą jak odczytałeś ,że to jest 89 stopni,a nie np 88 stopni - masz cyfrowy licznik temeratury cieczy chłodzącej czy na analogowym podziałkę co pół stopnia,a może za pomocą lupy ??? Ja mam od roku 60-70 stopni ( tylko w korkach czasami dobija pod 90 stopni) i mam to w d*pie - jeżdzę ,a spalanie mam na bardzo niskim poziomie.

Opublikowano

Ja mam od roku 60-70 stopni ( tylko w korkach czasami dobija pod 90 stopni) i mam to w d*pie - jeżdzę ,a spalanie mam na bardzo niskim poziomie.

Współczuję Tobie, silnikowi i osobie, która kupi po Tobie to auto - przez takich ludzi i takie niedbanie o silniki potem jest tyle problemów i komplikacji.

Opublikowano

Ja mam od roku 60-70 stopni ( tylko w korkach czasami dobija pod 90 stopni) i mam to w d*pie - jeżdzę ,a spalanie mam na bardzo niskim poziomie.

Współczuję Tobie, silnikowi i osobie, która kupi po Tobie to auto - przez takich ludzi i takie niedbanie o silniki potem jest tyle problemów i komplikacji.

Lukaszr - dlatego z tym nic nie robię,bo wiem,że na 99% silnik jest dogrzany.To będzie wina czujnika temp. gdyż na klimatroniku w kanale 51 pokazuje mi 90 stopni już po 6-7 minutach jazdy i trzymie taką temperaturę stale. Termostat też będzie dobry gdyż po pierwsze dolny obieg chłodnicy w czasie dogrzewania samochodu jest cały czas zimny czyli termostat trzyma mały obieg cieczy chłodzącej,a po drugie spalanie jest na bardzo zadawalającym poziomie .Chyba ważniejsza dla kondycji silnika jest temperatura jego samogo od temperatury cieczy ??

Opublikowano

ale YATES powinienes napisac jasno, to we wczesniejszym poscie. ja rozumiem ze mozna sie nie przejmowac wskazaniami jezeli wiadomo na 100% ze temperatura jest wlasciwa. z twojego posta wynikalo tak jak lukasz napisal ze masz 60 st i sie tym nie przejmujesz. przeciez to forum jest po to zeby mowic o wlasciwej eksploatacji. a nie propagowac beztroske.

Opublikowano

No sorry - zapomniałem dodać,że temp. silnika cały czas mam na poziomie 90 stopni. A tak swoja drogą jakbym miał 89 stopni to nie byłby to dla mnie nawet najmniejszy powód do niepokoju.

Opublikowano

Mam pytanie bo szukałem i czytałem ale nie spotkałem się z takim przypadkiem dokładnie:

Wymieniłem termostat na ori i temperatury w kanale 49 i 51 praktycznie stoją na 90'C skoleji na liczniku wskazuje ciągle 88-89'C podobnie VAG pokazuje to samo co na liczniku...który czujnik mam zwalony?Jaki ile styków i jaki kolor w tym silniku jak go opisać sprzedawcy?

Termostat jest oki bo nie ma jakiś historii typu jadę szybko i spada tem.po prostu chcę mieć temp na 90'C jak w poprzednim autku...

Z góry dziękuję za pomoc!!!

Wszystko masz w najlepszym porządku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.