Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wysokość "łapani" hamulca


Barn1

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy takie pytanko :D

W moim autku jak naciskam hamulec na włączonym silniku to łapie tak troszkę nisko ale hamuje dobrze. A kumpel ma B6 tylko 1.6 silnik i u niego łapie jak pedał naciśnie się lekko tzn. wyżej niż u mnie. Od czego to zależy??? U mnie płyn jest ok. Nie ubywa go. Różnica jest w klockach hamulcowych bo on ma prawie nówki u mnie jeszcze trochę i do wymiany. Ale jak gadałem z mechaniorem to powiedział, że to nie ma znaczenia... Więc dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tez byc wina zacinajacych sie klockow lub tloczkow i musisz mocniej wcisnac pedal zeby hamowalo. Ale plyn i powietrze jak najbardziej moga wplywac na skutecznosc hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowietrzałem zaraz jak zobaczyłem, że u kolegi jest inaczej niż u mnie. Ale nie wymieniałem go od kupna ( mam go około 2-óch lat). Klocki i tłoczki raczej się nie zacinają bo jak stoje na górce (testowałem) zaciągam ręczny, puszczam i auto leci równomiernie tzn. nie przyspiesza tak jak to powinno byc. Tak samo z nożnym jest. Poza tym hamuje dobrze tylko tak jak wspomniałem załóżmy od wciśnie 3cm na pedale a ja musze 5cm (teoretycznie podane dane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymień płyn i zobacz reakcje :good: Ja też miałem taki sobie hamulec głęboki, wymieniłem płyn(przy okazji klocki bo były spalone), odpowietrzyłem jak Dev pisał i teraz brzytwa, jeszcze dobrze nie dotknę pedału od razu hamuje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...