Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Pulsowanie auta przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

najpierw musisz dokladnie okreslic gdzie jest zrodlo tych drgan przod czy tyl

zwykle zrodlem tego typu usterek sa:

krzywe tarcze, krzywe piasty, krzywe felgi, bicie na przegubach, opony, wahacze, koncowki i drazki kierownicze oraz przekladnia kierownicza

musisz po kolei to eliminowac az znajdziesz przyczyne drgan,

Opublikowano
  • Autor

Czy problemem mogą być np łożyska na tylnej osi ? Uszkodzone, niedokręcone ?

Opublikowano

mogą, zdejmij koło i pokręć tarczą, zdejmij kapsel i delikatnie podkręć i sprawdz

Opublikowano
  • Autor

A więc tak. Problem najprawdopodobniej tkwi na tylnej osi, z racji, że nie czuje tego na kierownicy. Zdjąłem dzisiaj tylne koła, po dokręcałem śruby na łożyskach. Pokręciłem tarczami w celu sprawdzenia ewentualnych skrzywień ( skrzywienie względem klocka ) nic takiego nie zauważyłem. Ale co mnie zaciekawiło. Po podniesieniu tyłu auta i po poskręcaniu całości, auto hamowało bez w/w usterki przez 200 metrów. Potem auto zaczęło pulsować. Wydaje mi się, że problem tkwi albo w amorkach, albo tulejach na belce albo w podstawie amortyzatora tył.

Opublikowano

ja też myślę że to opony

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

ja też myślę że to opony

Czytanie ze zrozumieniem nie boli :bicz: Napisałem przecież, że nie jest to problem opon.

Opublikowano

ja też myślę że to opony

Czytanie ze zrozumieniem nie boli :bicz: Napisałem przecież, że nie jest to problem opon.

a jednak :decayed: ,

BTW zawias do sprawdzenia :good:

Opublikowano
  • Autor

ja też myślę że to opony

Czytanie ze zrozumieniem nie boli :bicz: Napisałem przecież, że nie jest to problem opon.

a jednak :decayed: ,

BTW zawias do sprawdzenia :good:

Dokładnie tak jak piszesz Arturoo. Wydaje mi się, że problem leży po stronie gum przy mocowaniu amortyzatorów. Pewnie są wywalone, z uwagi na to, że poprzedni właściciel nic nie robił przy aucie. Do tego dochodzą amorki, które są zamontowane jeszcze ori z fabryki...

Opublikowano

Napisz jak wymienisz ,czy coś się zmieni :wink4: .

  • 7 lat później...
Opublikowano

Jak pomogło? mi właśnie problem się pojawił jak lekko dojeżdżam do świateł hamując auto hamuje z przerwami pulsacyjne...wyczuwalne z prędkości 10 km/h Klocki tarcze tył przód nowe.. 

Na czasie będę zmieniał amory z przodu bo 400 nalotu a jeszcze ori 1bv

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.