Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzynia czy coś innego?


shad0vv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wbiciu biegu puszczeniu sprzęgła audi stoi :confused4: Biegi przy włączonym silniku mogę wrzucić bez sprzęgła i nic się nie dzieje, autko dalej pali. Gdy docisnę sprzęgło do końca słychać jakby coś ocierało. Półośki się nie kręcą, choć poprzedni właściciel mówił, że to przegub. Autko takie kupiłem, wcześniej był wymieniany silnik. Czy może być tak że coś źle złożyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wywalić skrzynię i zobaczyć co nie tak jest. Skoro silnik pracuje to powinien przekazywać pracę na skrzynię. Albo jebn.ięta jest skrzynia albo sprzęgło. Przy uszkodzonym przegubie nie wbiłbyś biegu bez sprzęgła bez hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez rozbierania się nie obędzie. Poprzedni właściciel upiera się że widział jak się kręci półośka i przegub do wymiany. Nawet jak podniosę koło wrzucę bieg to koło kręci się tak jak na luzie. [br]Dopisany: 27 Październik 2011, 14:30_________________________________________________

może nie ma samej tarczy, czujesz że te biegi "wchodzą" w skrzyni?

Tzn czy wchodzą... hmm myślę normalnie wchodzą tak jak ze sprzęgłem tylko bez niego. [br]Dopisany: 27 Październik 2011, 14:33_________________________________________________Może być ten wałek( nie wiem dokładnie jak się nazywa) źle włożony co jest w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak: wyjąłem skrzynie i wszystko niby ok. Tarcie o którym pisałem spowodowane było złym złożeniem wysprzęglika, tzn był odwrotnie wsadzony ale to chyba nie jest główny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak: wyjąłem skrzynie i wszystko niby ok. Tarcie o którym pisałem spowodowane było złym złożeniem wysprzęglika, tzn był odwrotnie wsadzony ale to chyba nie jest główny powód?

Jak to odwrotnie włożony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o siłownik sprzęgła czy łapę wysprzęglającą tą co jest w pomiędzy silnikiem a skrzynią, przesuwa ona łożysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to opisałem :naughty: Chodzi o łapę sprzęgła. Dokładnie coś takiego: http://allegro.pl/lapa-sprzegla-vw-passat-audi-a4-skoda-i1855254787.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, że cały czas było sprzęgło zapięte i dlatego nie jechał. Sprawdź jeszcze skrzynię biegów. Pokręć za wałek atakujący i zobacz czy się flansze kręcą. Trzeba być świetnym mechanikiem, żeby źle to złożyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to było to. Tam się płyn wlewa czy olej i gdzie dokładnie? No i jaki :naughty:

Gdzie chcesz wlewać?

Sprzęgło jest napędzane przez płyn hamulcowy ze zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...