Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z airbag


Hammer90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem,mam zamiar kupić A4, chciałem sprawdzić auto u mechanika po podłączeniu wszystko było ok jednak program nie potrafił połączyć się z poduszką powietrzną. Nie połączył się także drugim programem dopiero po podłączeni takie małego urządzenia(trochę większe niż komórka) wykazało że jest dobrze jednak zaznaczył on że ten sprzęcik sprawdza samochód ogólnie. Po przekręceniu zapłonu kontrolka airbag zapala się i po chwili gaśnie. Martwię się że problemem może być to że poduszki wystrzeliły wcześniej. Czy problem z połączeniem może wynikać z tego że auto było wcześniej np puknięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie może się połączyć ze sterownikiem to może on być odłączony po wystrzale poduszek a to że kontrolka gaśnie to normalna zmyłka handlarzy. Zwróć uwagę czy gaśnie równo z inną kontrolką czy osobno, jeśli równo z jakąś inną to jest pod nią podłączona. Zobacz jeszcze jak otworzysz drzwi od pasażera to zdejmij osłonę z boku kokpitu, przez nią widać poduchę pasażera czy wogóle jest i czy jest cała. U mnie jej nie było wcale :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 b6, 1.9TDI

http://otomoto.pl/audi-a4-s-line-C21103209.html

Domyślam się że to że kontrolka zapala się i gaśnie to norma ale wolałem zaznaczyć jak to się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to na fotce jest kontrolka od zaciagnietego recznego :) A tak poza tym wszystko jest tak jak pisalem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje w sprawie to, ten mechanik chwalił sie, ze ma oryginalne kable i programy za prawie 10 tys, i właśnie nimi nie mógł ani razu sie połączyć, reszta była bez problemu łączył sie z wszystkimi innymi podzespołami, nawet wykrył bład w zamku tylnych drzwi i za pomocą programu zamykał je i otwierał(nawet nie wiedziałem ze jest taka opcja w b6)

Zaznaczę, ze samochód mial byc sprawdzany u innego mechanika, ale nie wypaliło, wiec wizyta była u mechanika ktory jest dobrym znajomym sprzedajacego,aby przynajmniej choc trochę sprawdzić i dlatego chcemy sie podpytać, jak to z tym airbagiem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie powinien sie z poducha polaczyc jak z innymi podzesplami.Ja bym sie przyjrzal bardziej poduchom.Jak ktos wyzej napisal mozna bardzo latwo zrobic zeby kontrolka prawidlowo pracowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki, to przed zakupem będzie trzeba podjechać do specjalistów od airbagow niech to sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...