Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o ocenę logów statycznych


biker110

Rekomendowane odpowiedzi

źle założony pierścień w turbo, należy rozebrać turbo i założyć odwrotnie

tak ma być: http://img257.imageshack.us/img257/8788/afnturbo.jpg

a mówiłem ja z laptopem w piwnicy składałem turbiny żeby cos nie przestawic :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis rozebralem turbo no i faktycznie bylo zle zlozone.i wielkie dzieki dla Damiana audiczka zbiera sie o niebo lepiej choc kleknal mi n75, podmienilem na n18 ale on caly czas podciaga sztange stad mam moc powyzej 3 tys obr,ale to jest zupelnie cos innego niz bylo dotychczas.na nowo pokochalem moja audiczke.zamowilem juz n75.dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezwzglednie dostosuje sie[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 13:18_________________________________________________te logi robilem na naprawionym n 75 cos mi sie skopalo i sa troche malo przejrzyste ale chyba wiadomo o co chodzi zrobilem jeszcze 008 no i chyba przeplywka walnieta bo z dolu idzie ladnie a pozniej sie troche meczy ale nie przeladowuje[br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 18:54_________________________________________________

001.jpg

003.jpg

008.jpg

011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem na samym początku, przepłykwa nie domaga, należy ją wyczyścić, polecam izopropanol, szczoteczką do zębów siateczki wyczyść, przepłukaj układ w środku najpierw gorąca wodą a potem izopropanolem, kompiel w wanience ultradźwiękowej mile widziany, po czyszczeniu zrób loga 003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz przepływke perburga która rzadko pada, najlepsze co teraz można zrobić to pożyczyć od innego tdi z rocznika 95-97r i na niej zrobić loga 003d i 003bs, bo opcje są dwie, albo przepływka albo katalizator, bardziej bym obstawiał przepływkę no ale do puki nie podmienisz przepływki nie ma pewności

zrób loga basic setting 003

opowiedz jak wyczyściłeś przepływkę bo może zrobiłeś to za słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalizatora nie mam,na czyszczenie kupilem srodek co sie zwie kontakt 60,ale mam jeszcze taki srodek wurtha do czyszczenia przepustnic, ktory ktos tu polecal na forum,ta drobna siateczke wyczyscilem do bialosci,ale nie wiem tak do konca co z tym urzadzeniem do ktorego jest podlaczony kabel(apropo we wtyczce sa 4 piny a w przeplywce 5 czy tak ma byc?)czy to trzeba tez wykrecic i jakos specjalnie wyczyscic?co daje czyszczenie tych siateczek skoro nie sa one elektrycznie polaczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zrób zdjęcia bo nie wiem co chcesz wykręcić, w skrajnych przypadkach na siateczkach siedzi tyle osadu że przepływ powietrza jest utrudniony a co za tym idzie odczyty z przepływki są zaniżane, czy pod kranem gorąca wodą płukałeś element główny w środku rury? ten paseczek w środku to jest układ pomiarowy i właśnie jego trzeba przepłukać z osadu, zrobiłeś to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o ten element mi chodzilo,w tym rzecz ze skupilem sie na tych siateczkach,widze ze to za malo czyli mam wymontowac ta czesc do ktorej podpiety jest kabel i ja dobrze wyczyscic.czy jest cos na co zwrocic szczegolna uwage,czy mozna to jakos bardziej rozebrac?Ciezko bedzie teraz u mnie z czasem bo dzis lekko rozbilem A3 mojej mamy z nia na pokladzie no i musze zobaczyc co sie da zrobic nie wydajac niepotrzebnie pieniedzy ale bede na biezaco informowal o przebiegu spraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymontowujesz przepływkę z auta, i polewasz element w środku(paseczek) płynem do czyszczenia, ja polecam izopropanol lub jakiś inny który odtłuszczacz, nie polecam rozpuszczalnika, gorąca wodą też możesz przepłukać pasek, cel całego czyszczenia to odtłuścić pasek :) zatkaj z jednej strony, nalej płyn i z drugiej strony i zrób szejker ale nie wstrząsaj tylko przechylaj by nie urwać element w środku który jest delikatny

siateczek nie demontuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian sugerowales ze mam przeplywke pierburga, ktora jak sprawdzilem wyglada tak?:

1911983415.jpg

Ja natomiast mam taka:

Obraz_306.jpg

Czy procedura czyszczenia jest taka sama?Czy po prostu przeplywka jaka posiadam jest raczej do wymiany???[br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 17:34_________________________________________________potwierdzam mam przeplywke bosha 06.2003 jedno jest pewne nie powinno sie jej czyscic bo poki jej nie ruszalem bylo w miare logi dostepne na pierwszej stronie,teraz po trzecim czyszczeniu praktycznie wogole nie dziala i niech nikt mi nie mowi ze zle to zrobilem,nie pozostaje nic innego jak kupic nowa bo tak jezdzic sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 97r powinna być przepływka perburga no chyba ze masz jakiś model przejściowy 97/98r ale według mnie ktoś wymienił wpływkę na inną gorsza i tyle, zadzwoń do aso, podaj vin i niech ci pan powie nazwę i numer przepływki jaka powinna siedzieć w twoim aucie, przy okazji spytaj o cenę bo tam powinieneś kupić, zamienniki się nie nadają

przepływki bosch są słabe, bo padają, chcesz mieć znowu takie same odczyty z przepływki jak na pierwszej stronie? zakładaj pierścień jak był wcześniej i będziesz miał z powrotem swoje leprze odczyty z przepływki, ze źle założonym pierścieniem turbina dmuchała 2400mbar i siłą rzeczy musiały być wyższe odczyty na przepływce, teraz turbo dmucha dużo mniej(prawidłowo) więc odczyty z przepływki muszą być mniejsze, jak nadal nie kumasz to przy 2400mbar normalna przepływka mierzy 1100mbar a nie 900 jak twoja, już ci w pierwszym poście napisałem że przepływka zaniża, twoja przepływka mierzyła od początku słabiutko, czyszczenie było tą nadzieją na odwleczenie zakupu nowej, chyba lepiej było spróbować wyczyścić, niż kupić od razu nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam juz sie tak nie denerwuj,model mam przejsciowy to fakt,jak napisalem wczesniej data produkcji mojej przeplywki to 06.2003 wiec napewno byla zmieniana a co do oryginalu z aso to podejrzewam ze nie bedzie mnie stac wiec chyba bede musial zadowolic sie boshem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź po vin w aso czy powinna być perburga czy bosch, jak perburg i cena nie do przeskoczenia ja bym rozejrzał się za używaną np. na szrocie, jeżeli właściciel szrotu zgodzi się ze po sprawdzeniu będziesz mógł zwrócić ja bym tak zrobił, kupisz, od razu wyczyścisz i zrobisz loga 008 i jak będzie źle zwrócisz lub wymienisz na kolejną aż trafisz na sprawna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na częściach samochodu lepiej nie oszczędzać bo to się prawie zawsze mści, chociaż czasem coś się kupi tanio i jest ok, zrobisz jak uważasz, potem zrób loga 003 i 008

ja nie miałem styczności z podróbami, ale jak piszą ludzie po pół roku kupują drugą ale już w aso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...