Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Co się stało ze skrzynią, po wymianie oleju ??


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Dopisany: 12 Marzec 2008, 19:56_________________________________________________wymieniłem olej po raz drugi i pomogło teraz 2 wchodzi gładko, zalałem ori olej do skrzyni i był on trochę rzadszy niż zlany stary może w tym tkwił problem :mysli:

Witam mam dokładnie taki sam problem . Możesz napisać jaki dokładnie zalałeś olej ? Będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jak to jest z tego co czytalem w sam naprawiam itp nie zaleca sie wymiany oleju lecz dolanie ubytku, wiec jak to jest z wymiana mozna wymieniac zaleca sie czy nie

Oczywiście, że powinno się wymieniać olej, szczególnie jak ktoś ma już z 200tyś km przejechane. A olej z ASO to nic innego jak Castrol TAF-X 75W90, innego się nie zaleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, z tym, ze cięzko wchodzi mi 1 bieg i wsteczny, reszta bardzo gladko. Problem z jedynka jest tylko i wylacznie jak auto sie całkowicie zatrzyma, bo nawet z minimalnego toczenia wszystko wchodzi super. Czy to kwestia oleju w skrzyni jak napisano powyzej czy raczej coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to kwestia oleju w skrzyni jak napisano powyzej czy raczej coś innego?

gdyby to była kwestia oleju to wszystkie biegi by ci tak samo ciężko wchodziły

dokladnie, to jest akurat zbieznosc. ochlodzilo sie, a wysluzony mechanizm zmiany biegow w autach grupy VW jest wrazliwy na spadek temperatury. zbyt duze luzy, powoduja ze zmiana wymiarow elementow przy niskich temperaturach uniemozliwia wlaczenie biegow lub ustawia zla pozycje powodujaca zgrzyty.

do wymiany laczniki - jest watek w ktorym dokladnie wyjasniono ktore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...