Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] czujnik położenia wałka rozrządu 1.8T


mareks84

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem bo calkowicie spadla mi moc auta ma moze polowe KM myslalem ze jest to cos z turbo nawet zostalo wyciagniete (wszystko ok) poniewaz nie bylo zadnych bledow na kompie i dzis zrobilo sie jeszcze slabsze podpielismy pod kompa i wywala caly zcas czujnik polozenia walka rozrzadu, musze kupic sam czujnik czy cos powinno sie jeszcze kupic?? przy uszkodzonym czujniku tak bedzie sie zachowywac?? drgajacy silnik na jalowym i calkiwity brak mocy??[br]Dopisany: 06 Marzec 2008, 21:24 _________________________________________________logi zrobione na nic innego nie wykazuje procz tego jednego bledu... nie mial koles drukarki zeby mi wydrukowac, inne parametry w normie jak lambda,przeplywka,n75 tez ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ci serdeczne w serwisie audi nowy 285zl ale bede szukal zaraz tel; do niemiec i napewno bedzie taniej w niemczech w serwisie. Znalazlem tez zamiennik za 220zl ale hmm czy on na 100% bedzie spelnial zadanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wag ci nie pokaze ze przeplywka funkcjonuje poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wywala ze czujnik nonstop to czujnik :) Kupujesz tylko jego i wymieniasz ;) Raptem dwie śrubki i łatwy dostep.

Jesli interesuje cie uzywka to moge zadzwonic jutro do znajomych u których kupuje graty i spytac ile chcą ( pamietam dawce i wiem ze silnik smigał do rozbiórki jak dziki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika to jest to dziwne. Mam 1.8 T 150 KM i instalacje gazową. Ostatnio przestał mi przełączać na gaz pojechałem do magika od gazu i ten po diagnozie swoim kompem stwierdził że brak odczytu z czujnika wałka. Magik podłączył jakiś kabelek za kompem autka i teraz śmiga na gazie jak ta lala. Nadmienię że nie miałem spadku mocy ani żadnych falowań silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co on Ci tam pokombinował... Ale jak nie chciał przełączac na gaz to nie miał odczytu z cewki (sekwencje masz ? ). Gaz stamtąd bierze obroty a nie z wałka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozyczylem nowy sprawny czujnik i nie ma zadnej roznicy co dziwne teraz juz nie wywala bledu,auto dalej jedzie jakby mialo z 70KM turbo na 100% sprawne pod wzgledem elektroniki tez wiec nie mam pojecia moze jeszcze raz wyciagne innercooler i go wyczyszcze bo kiedys pewnen mechanik twierdzil ze wymieniajac rozrzad sprawdzal mi droznosc i podobno go wyciagal i zalewal nafta hmmmmmm poddaje sie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej zaworek sterujący WG sprawdz :przebiegly:

PS : sardo kolektor potrzebujesz wydechowy ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak cos to wal ;) Posiadam dobry a lezy w garazu bo mam niefabryczną turbine i kolektor po nią ;)

A tak wracajac do tematu : moj silnik przed remontem miał taką opcje : przy odpalaniu zalewało go i gasł... Jak juz odpalił na benzynie przy obrotach powyzej na oko 3 tys przerywał :thumbdown: Na vagu zero błedów jakichkolwiek :mysli:

Własnie wkładam spowrotem inny wyremontowany silniczek i mam nadzieje (chociaz watpie :/ ) ze objaw zniknie ...

Ktos wie co to moze (mogło :rolleyes: ) byc ? Czujnik temperatury płynu i temperatury w dolocie sprawdzony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje audi 1.8t bfb ma dość nietypowy problem. Jestem po wymianie głowicy i całego osprzętu pompy oleju wszystkich czujnikow. I auto między 2 a 3 tys obrotów gdy załącza się turbina ciągnie przerywa i dalej ciągnie cały czas jest błąd położenia wałka rozrządu. Mechanik nie ma pojęcia co to może być. Może macie jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...