Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Mrugające xenony

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam maly problem od czasu do czasu mrygaja mi xenony, jednego dnia jest ok nastepnego mrugaja pozniej znowu ok i za pare dni znow mrygaja, i teraz mam pytanko co wymienic zarniki czy sterownik? Jak poznac czy to sterownik daje d. czy zarniki?

Opublikowano

Najlepiej poprzekladaj z jednej strony na druga wtedy wyeliminujesz albo zarnik albo przetwonica pada .

Pamietaj ze zarniki wymieniac trzeba parami :wink4:

Opublikowano

żarniki - też tak miałem

Opublikowano
  • Autor

Najlepiej poprzekladaj z jednej strony na druga wtedy wyeliminujesz albo zarnik albo przetwonica pada .

Pamietaj ze zarniki wymieniac trzeba parami :wink4:

mryga jeden i drugi, nie bede przekladal bo nie jest to regula ze mrygaja jednego dnia mrygaja pozniej dwa dni jest spokouj i spowrotem... nigdy nie wymienialem zarnikow a auto mam juz 3 lata wiec obstawiam zarniki
Opublikowano

A jak z zasilaniem - tylko ksenony mrygają wtedy?

Opublikowano

ale on wyraźnie pisze że raz na jakiś czas mrugają, a może ma to związek z napięciem w instalacji

Opublikowano

ale on wyraźnie pisze że raz na jakiś czas mrugają, a może ma to związek z napięciem w instalacji

U mnie mam podobnie od kilku dni. Mryga jedna lampa - ewidentnie przy mocnym/szybkim ruszaniu (dodawaniu gazu) albo ostrym hamowaniu (zmniejszaniu gazu) lampa zachowuje się jak lampa błyskowa. :mysli: Tu może być problem z napięciem w instalacji? Albo może gdzieś jakaś wtyczka się rozpina i przy tych manewrach? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Jak zarniki maja barwe juz lekko rozowawą to konczy sie ich zywot :confused4:

ciezko mi to powiedziec moze i lekko sa rozowe, ale zauwazylem ze jakby slabiej swiecily wiec obstawiam zarniki[br]Dopisany: 04 Listopad 2011, 09:56_________________________________________________

ale on wyraźnie pisze że raz na jakiś czas mrugają, a może ma to związek z napięciem w instalacji

U mnie mam podobnie od kilku dni. Mryga jedna lampa - ewidentnie przy mocnym/szybkim ruszaniu (dodawaniu gazu) albo ostrym hamowaniu (zmniejszaniu gazu) lampa zachowuje się jak lampa błyskowa. :mysli: Tu może być problem z napięciem w instalacji? Albo może gdzieś jakaś wtyczka się rozpina i przy tych manewrach? :mysli:

ja na poczatku tez mialem taki problem ale tylko przy przyspieszeniu teraz mryga jak chce od czasu do czasu
Opublikowano

Pamietaj ze zarniki wymieniac trzeba parami :wink4:

zabobony

nie trzeba bo to, ze jeden pada nie oznacza, ze za tydzien padnie drugi to jedno a dwa to, ze kosztuje niemale pieniadze (troche za drogo na taka zapobiegliwosc). Trzeba miec jeden w aucie na zapas i juz. Kupujemy o tej samej barwie co zostaje.

Z doswiadczenia wiem, ze zarnik przed padaka moze swiecic czerwonawo wiec tylko wtedy zalecam prewencyjne wymiany no i chyba ze wymiana jest jakas czasochlonna

Np w passacie b5 wymienic zarnik to nie problem wiec zawsze na drodze da sie to zrobic od biedy

Co do mrugania; sprawdz kabelkologie przy przetwornicy

objawem padaki przetwornicy moze byc "czasem nie wlaczanie sie" (trzeba wylaczyc i ponownie wlaczyc) xenonu

Z racji ceny przetwornicy podmiana zarnikow L<->P moze jest sensowna a pozniej wymiana przetwornicy (lub zarnika)

Pozdrawiam,

Przemek

Opublikowano

Ja tak miałem że zapłonnik padł na jesień w lewej lampie, a na wiosnę w drugiej i to po 6 latach użytkowania

Opublikowano

wymień żarniki i problem minie

u mnie na początku jeden mrugał czasami a po jakimś czasie dwa

Opublikowano
  • Autor

wymień żarniki i problem minie

u mnie na początku jeden mrugał czasami a po jakimś czasie dwa

tak zrobie jak dalej bedzie mrugac zabiore sie za sterownik
Opublikowano

Jak zarniki maja barwe juz lekko rozowawą to konczy sie ich zywot :confused4:

ciezko mi to powiedziec moze i lekko sa rozowe, ale zauwazylem ze jakby slabiej swiecily wiec obstawiam zarniki[br]Dopisany: 04 Listopad 2011, 09:56_________________________________________________

ale on wyraźnie pisze że raz na jakiś czas mrugają, a może ma to związek z napięciem w instalacji

U mnie mam podobnie od kilku dni. Mryga jedna lampa - ewidentnie przy mocnym/szybkim ruszaniu (dodawaniu gazu) albo ostrym hamowaniu (zmniejszaniu gazu) lampa zachowuje się jak lampa błyskowa. :mysli: Tu może być problem z napięciem w instalacji? Albo może gdzieś jakaś wtyczka się rozpina i przy tych manewrach? :mysli:

ja na poczatku tez mialem taki problem ale tylko przy przyspieszeniu teraz mryga jak chce od czasu do czasu
Czyli u mnie będzie pewnie podobnie. Jaki jest koszt żarników? :mysli:
Opublikowano
  • Autor

Jak zarniki maja barwe juz lekko rozowawą to konczy sie ich zywot :confused4:

ciezko mi to powiedziec moze i lekko sa rozowe, ale zauwazylem ze jakby slabiej swiecily wiec obstawiam zarniki[br]Dopisany: 04 Listopad 2011, 09:56_________________________________________________

ale on wyraźnie pisze że raz na jakiś czas mrugają, a może ma to związek z napięciem w instalacji

U mnie mam podobnie od kilku dni. Mryga jedna lampa - ewidentnie przy mocnym/szybkim ruszaniu (dodawaniu gazu) albo ostrym hamowaniu (zmniejszaniu gazu) lampa zachowuje się jak lampa błyskowa. :mysli: Tu może być problem z napięciem w instalacji? Albo może gdzieś jakaś wtyczka się rozpina i przy tych manewrach? :mysli:

ja na poczatku tez mialem taki problem ale tylko przy przyspieszeniu teraz mryga jak chce od czasu do czasu
Czyli u mnie będzie pewnie podobnie. Jaki jest koszt żarników? :mysli:

ori 150 zl/szt od toma
Opublikowano

To tragedii nie ma. :naughty::wink4: Spróbuje jeszcze te wtyczki gdzieś podopinać i zobaczymy co będzie bo wydaje mi się, że kolor żarników nie jest lekko różowawy jak sugerował wrclaguna co mogło by świadczyć o tym, że żywotność żarników dobiega końca. :naughty:

Opublikowano
  • Autor

to daj znac bo u mnie tez nie wyglada tak, chociaz troszke jakbym sie wpatrzyl w soczewke to moze i jest lekko rozowa barwa

Opublikowano

Zdemontuj lampę, odepnij osłonę i zobacz jak jest ułożony w lampie przewód WN do żarnika. Często zdarza się, że stary przewód ma przebicie do innych metalowych podzespołów w lampie. Więc: włącz swiatła i drugą stroną małego śrubokręta poruszaj przewodem, ale uważaj jak jest walnięty to może przeskakiwać iskra z jednoczesnym miganiem światła. Jeżeli tak będzie to należy zaizolować cały przewód dobrej jakości taśmą i odpowiednio go ułożyć w lampie. Jak tak miałem i pomogło.

Opublikowano

moje żarniki świeciły OK i miały białą barwę świecenia a mimo to mrugały, drugi kolega w swojej B7 miał tak samo

Opublikowano

zarniki kupilem nonamy jakies (z adnotacja po polsku na pudelku ze zdzielano w chinskiej rep ludowej) po 40 zyla/szt gdzie na allegro (z Wro sprzedawca, odbior osobisty lub wysylka byla) - ze we Wroclawiu od reki byly tylko takie po 250 albo nonamy po 150 wiec kupilem nonamy po 40zyla (jeden w zapas poszedl) i jak narazie pare miechow dziala ten co wsadzilem (nie polecam, nie odlecam - informuje, ze 40zylami tez mozna potrzebe zaspokoic)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.