Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana godziny w liczniku


michał69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w liczniku datę i godzinę ustawianą radiowo i wczoraj przestawił mi się zegar spieszy o 25 minut jak to można nastawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic nie ruszaj, włącz radio z dobrym sygnałem i z RDS a licznik sam sobie przekopiuje datą i godzinę z radia. Z tą ta nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak stracisz cierpliwość :mysli:to pociągnij lewe pokrętło w zegarach lekko do siebie (zacznie migać godzina), jeszcze raz ciągnij (zamigają minuty). Pokręć tym pokrętłem delikatnie w lewo, minuty zaczną się przestawiać.

Testowałem to przedwczoraj na swoim półfisowym ajm, nie mogłem się doczekać radiowego przestawienia czasu na zimowy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nie orginalne, nie musi byc nawet wlaczone zeby sie przestawilo,

bo skoro zostawiam auto na noc z czasem letnim, panel radia wyjety, i wracam rano a tu czas zimowy juz ustawiony

bez uruchamiania czegokolwiek

licznik sam w sobie ma odbiornik radiowy który sciaga fale z niemieckich nadajników i dlatego samoczynnie sie przestawia

ja mam 1,2 fisa moze wpelnym fisie jest inaczej

byl kiedys temat tu gdzies o ustawieniu godziny radiocontrol ze w Polsce jest zasieg tych niemieckich nadajników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie chodzi o radio, a o zegary i oddzielny odbiornik sygnału. Sam kiedyś sądziłem, że działanie tego mechanizmu oparte jest o RDS, ale się myliłem. Polecam obszerny wątek na forum odnośnie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...