Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Brak ogrzewania


niuniek8101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio pisałem o tym, że nie grzeje klima. Dzisiaj byłem u mechanika, przepłukał nagrzewnicę, wymienił wadliwy termostat, zalał świeży płyn, sprawdził pompę wody. Auto jest po wymianie rozrządu + pompa wody. Wszyscy rozkładają ręce. Poradźcie co jeszcze można sprawdzić. Może jakiś czujnik padł? Sam już nie wiem. Może znacie jakiegoś fachowca w okolicach Jeleniej Góry. POMOCY. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiął ale okazało się, że muszę czekać do poniedziałku na ori VAG bo ten nie jest. Zrobił podstawowe nastawy niby zero błędów chociaż nie mam pewności może to jakiś czujnik wszyscy rozkładają ręce chyba SERWIS niestety mi został :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klima może grzać? :polew:

Powiedz mi kolego co ma klima do ogrzewanie bo nie ogarniam jak przy temp bliskiej zera klima się automatycznie wyłącza, żeby nie zamarzł osuszacz.

Myślę że odpowiedzialny jest za to zawór nagrzewnicy on reguluję przepływ ciepłego płyny przez nagrzewnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie pytanie czy na VAGU wykaże błąd? i gdzie go szukać w komorze silnika czy już gdzieś pod deską rozdzielczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kolego co ma klima do ogrzewanie bo nie ogarniam jak przy temp bliskiej zera klima się automatycznie wyłącza, żeby nie zamarzł osuszacz.

Pierwsze słyszę żeby klima się wyłączała w b5 to się zgodzę sama się wyłącza w b7 chodzi cały czas. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem jak niuniek8101 jak go rozwiazałes to prosze o wskazówki bo juz mechanicy nie wiedza co jest a nie chce jechac do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie tez coś się dzieje jakiś czas autem jeździł ojciec a mnie nie było w kraju . Wczoraj zauważyłem ze ogrzewanie nie działa ogrzewanie a silnik nabiera szybko temperatury nawet przy -17 stopniach no i nierówno mi jakoś pracuje Spotkał się ktoś z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że poszła nagrzewnica wymieniłem i problem zniknął od razu tylko trochę śmierdziało bo musi się wygrzać. Żałuję, że nie wymieniłem od razu bo tylko kasa szła w serwisie zapłaciłem 300pln za diagnozę. Można spróbować jeszcze przepłukać nagrzewnicę, ale moim zdaniem to półśrodki. Słyszałem, że w A4 zakamieniona nagrzewnica to standard chodzi o poprowadzenie węży. Sprawdź węże jak górny gorący a dolny ciepły to na 99% nagrzewnica. Sprawdź termostat. Jak pomoże to OK jak nie to może być układ zapowietrzony sprwadź korek zbiornika wyrównawczego potrafią być nieszczelne i zapowietrza. Pompy wody też są felerne - wyrabia się łożysko i pompa nie kręci, ale wtedy zacząłby się silnik grzać. No i na koniec podstawowe nastawy klimy - sprawdź czy chodzą wszystkie klapki i silniczki na VAGU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie A4 mają wadę - złe prowadzenie węży co powoduje gromadzenie kamienia w newralgicznych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...