Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Problem ze sterownikiem silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich !!!

Byłem ostatnio u mechanika i dowiedziałem się, że mój sterownik silnika jest "walnięty" - posiadam A4 1,9 TDI 90Km rocznik 1995. I pytanie - czy jest możliwość naprawy sterownika ? . Dzięki za każdą poradę.

Opublikowano

Walnięty tzn????????? Co się dzieje jakie objawy, po czym mechanik tak stwierdził . Wtedy będzie można coś powiedzieć

Opublikowano
  • Autor

Witam i odpowiadam: mechanik nie może połączyć się ze sterownikiem i odczytać, próbował kilka razy i bez odpowiedzi. Mam uszkodzony sterownik.

Opublikowano

nie sugeruj się tym ze nie moze sie połaczyc. sprawdz linie w gniezdzie diagnostycznym, moze jest przełącznik gdzies.

Opublikowano
  • Autor

Jestem laikiem w tych sprawach, ale znam mojego mechanika, który doradził mi poszukanie lub zakup podobnego sterownika, aby mógł zdiagnozować silnik- taki sterownik do tego typu auta kosztuje w granicach 200-400 zł.Może ktoś z kolegów miał podobny problem lub naprawial taki sterownik.

Opublikowano

Możesz mieć pełno wody w puszce na podszybiu, gdzie jest sterownik lub założony emulator immo.

Opublikowano

Albo mechanik ma kiepski sprzęt.

Nie wszystko się łączy z 1Z i 2.6 ze sterownikiem Hella.

A zacząłbym od sprawdzenia napięć w gniazdku, ile jest na linii K.

Opublikowano

Albo mechanik ma kiepski sprzęt.

Nie wszystko się łączy z 1Z i 2.6 ze sterownikiem Hella.

A zacząłbym od sprawdzenia napięć w gniazdku, ile jest na linii K.

dokładnie nie wszystko się łączy, czasem pomaga przestawienie pewnych rzeczy w opcjach vaga. najlepiej bedzie sprawdzić napęcie na lini K, jesli nie bedzie to niech mechanik sie wepnie bezposrednio w ECU

Opublikowano

zdarza się. U mnie też nie było raz napięcia w gnieździe i diagnosta wcale nie kazał mi wymieniać sterownika :D - naprawa tego kosztowała mnie 20 zł.

Opublikowano
  • Autor

Witam klubowiczów ponownie !!!

Właśnie naprawiono mi sterownik-okazało się, że miałem zdejmowany imobilajzer ze sterownika , ale czegoś nie odpięto przy tablicy rozdzielczej , mistrz elektryk odpiął kostkę z imobilajzera przy tablicy, zmostkował kable i sterownik znów może diagnozować. Dziękuję za wszystkie opinie, przydadzą się w przyszłości. Myślę, że mój temat jest zamknięty. Jeszcze raz dzięki !!! :th:

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam klubowiczów ponownie !!!

Właśnie naprawiono mi sterownik-okazało się, że miałem zdejmowany imobilajzer ze sterownika , ale czegoś nie odpięto przy tablicy rozdzielczej , mistrz elektryk odpiął kostkę z imobilajzera przy tablicy, zmostkował kable i sterownik znów może diagnozować. Dziękuję za wszystkie opinie, przydadzą się w przyszłości. Myślę, że mój temat jest zamknięty. Jeszcze raz dzięki !!! :th:

A może ktoś zna dobrego magika od VAGa w oklicach Pruszkowa?

Takiego żeby zdjął immo i zostawił mozliwość diagnozy?

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.