Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Logi do oceny - dławi się przy przyspieszaniu ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Poproszę kolegów o pomoc i ocenę logów. Autko od jakiegoś czasu lubi sobie szarpnąć przy mocniejszym wciśnięciu gazu (szczególnie na 4,5 biegu). Szukam rozwiązania (zapieczone kierownice w turbo? dziura w dolocie? lmm?).

Jeśli ktoś zechciałby rzucić fachowym okiem na logi to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Piotr

Statyczne:

000:

000_stat.jpg

001,003,004:

001_003_004_stat.jpg

007,013:

007_013_stat.jpg

018,023:

018_023_stat.jpg

000 BS:

000_BS_stat.jpg

003 BS:

003_BS_stat.jpg

011 BS:

011_BS_stat.jpg

Dynamiczne:

000:

000_dyn.jpg

001:

001_dyn.jpg

003:

003_dyn.jpg

004:

004_dyn.jpg

008:

008_dyn.jpg

010:

010_dyn.jpg

011:

011_dyn.jpg

Opublikowano

widać chwilowe przeładowanie, tak reszta ok.

nie mylisz może szarpnięcia z falowaniem mocy?

Opublikowano
  • Autor

widać chwilowe przeładowanie, tak reszta ok.

nie mylisz może szarpnięcia z falowaniem mocy?

auto ma wyraźne szarpnięcia. Dzieje się to najczęściej pomiędzy 1700-2200 obrotów, najczęściej na wyższych biegach (4,5). Czasami czuję również jakby w tym zakresie auto się deczko dusiło (dławiło). Mi to wygląda na przycinającą się geometrię w turbinie, ale wole posłuchać doświadczonych forumowiczów - może po logach coś się uda wywnioskować :)

Pozdrawiam

Piotr

Opublikowano

odepnij wężyk od gruszki z zaworu EGR i potestuj podczas jazdy.

z czyszczeniem jeszcze bym się wstrzymał.

można wydłużyć sztange o 1-2 obroty, ciśnienie powinno zachowywać się stabilniej.

Opublikowano
  • Autor

odepnij wężyk od gruszki z zaworu EGR i potestuj podczas jazdy.

z czyszczeniem jeszcze bym się wstrzymał.

można wydłużyć sztange o 1-2 obroty, ciśnienie powinno zachowywać się stabilniej.

egr jest nowy, wymieniony 2 tyg. temu. problem był też na starym, cieknącym egr-ze

Opublikowano

po logach nic nie widac takiego co powodowaloby takie objawy.

z dolu przeladowanie,ale to klasyczne dla tych turbin.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

po logach nic nie widac takiego co powodowaloby takie objawy.

z dolu przeladowanie,ale to klasyczne dla tych turbin.

Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co posprawdzać?

Pozdrawiam

piotr[br]Dopisany: 13 Listopad 2011, 17:20_________________________________________________

widać chwilowe przeładowanie, tak reszta ok.

nie mylisz może szarpnięcia z falowaniem mocy?

Odświeżę wątek gdyż problem nadal występuje. Co więcej - mam wrażenie ze moc faluje - tj. jak wcisnę gaz i przytrzymam to moc raz jest raz jej brakuje..

Anderllh - masz jakiś trop w związku z tym?

Opublikowano

Zrób po 2 logi 011 na 3 biegu i na 4 biegu.

Takie duże chwilowe przeładowanie to nie jest normalne, jak pisze kolega wyżej.

Opublikowano

zrób logi jak napisał kolega banshee, tylko zamiast 011 zrób 010, najlepiej gdyby udało się podczas występowania tych szarpnięć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.