Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Oznaczenie sprężyn 1BE do Avanta


twincam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie moge nigdzie znaleźć, jakie jest oznaczenie (chodzi mi o kropki) sprężyn 1BE do A4 B5 1.9tdi Avant. Znalazłem gdzieś rozszyfrowanie tych oznaczen tylko, że do B6, a to zupełnie co innego. Chcę kupić używki 1BE do siebie, ale muszę wiedzieć jakie dokładnie, bo rozne modele maja rozny nacisk na oś i jak się założy nieodpowiednie to potem sa problemy, jak co niektorzy pisza, że nie obniza lub obniza nie tak jak powinno itd... pomozecie?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZÓD: 1 ZIELONA i 1 FIOLETOWA dla 1BE (kod nacisku osi 0JE) nr 8D0411105Q

TYŁ: 1 BIAŁA i 2 RÓŻOWE kropki dla 1BE (kod nacisku osi 0YR) nr 8D9511115E

sprawdź na naklejce kody jakie masz dla osi i porównaj z tymi co napisałem w nawiasach, jeśli się zgadzają to podałem ci poprawne oznaczenia :good:

trzeba szukać tu na forum - może ktoś ma auto z anglii które rozbiera i akrat ma takie sprężyny (przednie w ośce i Q są takie same, tył jest tylko inny), lub allegro - tył o wiele trudniej znaleźć bo dużo mniej aut rozbieranych na części to Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piteros , masz jakas tabelę z tymi kolorami jak są oznaczone sprężyny ??? Ja mam kilkanaście i nie wiem od czego są a tak to bym je sobie sprawdził. Jak możesz to daj linka do strony lub wyślij mi na poczte jak masz takątabelę [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam w katalogu vagcat.com login seat haslo ibiza

jak widzisz dobrze kolory to mozesz zapodac mi na PW to ci je rozszyfruje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info PIOTEROS, ale ja nie mam Q=quattro. Tylko ośke, a z Twojego posta wynika, że podałeś dla q=quattro. Możesz podać dla ośki a4 b5 avant 1.9tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jakoś upierdziło mi się to quattro :decayed:

oznaczenia sprężyn tylnych to masz:

8D0511115AA ZIELONA i BIAŁA kod osi 0YD

lub

8D0511115AB ZIELONA i 2 BIAŁE kod osi 0YE

lub

8D0511115AC ZIELONA i 3 BIAŁE kod osi 0YF

w rocznikach 1999 i więcej katalog nie pokazuje silników przy oznaczeniach a tylko rodzaj zawieszenia np 1BE i kody osi dlatego jest rozbieżność, sprawdź wlepke w bagazniku i zobacz jaki masz kod nacisku na oś tylną i wszystko będzie jasne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wlepie w bagażniku 1BE a oznaczenia sprężyn z tyłu to 3 białe kropki i 1 zielona, przód zaraz sprawdzę to dopiszę.

Mam avanta z 97 roku 1.9 TDI 110 KM AFN[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 15:11_________________________________________________Z przodu mam 1 zieloną kropkę i 1 różową (albo fioletową bo ciężko obczaić dokładnie bez ściągania koła) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wsio jasne, prawdopodobnie bardzo łatwo będzie je dostać bo diesli avantów jest kupe, tym bardziej że w przedlifcie i polifcie były te same sprężynki jeśli chodzi o kolory oznaczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko nie chcę żeby ktoś wzorował się na moich "kropkach" bo nie mam pewności, że poprzedni właściciel "italiano" nie zmienił sprężyn, dlatego chciałbym żeby ktoś potwierdził jakąś tabelką czy wyliczeniami, że to napewno 1 BE :wink4:

Wtedy będzie to jakiś drogowskaz dla autora wątku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te moje oznaczenia są z katalogu więc na pewno idą tak te sprężyny, dodatkowo zgadzają się z tymi co napisałeś pepik25;)

jedyny szkopuł to to że oznaczenia numeryczne katalogowe mogą się różnić w przed i po lifcie, ale oznaczenia kolorów powinny być te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zielona i fioletowa a na tyle 3 biale i jedna srebrna to ok?Dodam ze fabrycznie mialem 1ba.Auto kuresko twarde jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyny masz typowe do 1.9TDI - 1BE czyli ori -20mm

amorki 1BE nie powinny być twarde sprężyny też, ale może ktoś wrzucił jakieś sportowe amory, sprawdź je to będzie wszystko wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PIOTEROS, czyli ja na tył powinienem mieć:

8D0511115AC ZIELONA i 3 BIAŁE kod osi 0YF - taki mam kod na wlepce.

A powiedz jeszcze gdzie są te informację na stronei vagcat? Bo nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz taki dostep to powiedz jakie oznaczenie powinny miec amorki.Bo dodam ze czerwonych to jest rodzaji napewno z 8 albo i lepiej.

Chodzi mi do TDI.Najlepiej przod i tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorkow było już dużo mniej jeśli chodzi o 1BE, bo może były tylko ze 2 rodzaje do wszystkich wersji nadowziowych i silnikowych - wszystkie tłumią tak samo niezależnie od masy (a ta nie jest aż tak ważna jak w przypadku sprężyn)

zaraz podam jakie powinieneś mieć amorki do tych sprężyn 1BE[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 22:18_________________________________________________jak mówiłem

Przód amorki 1BE

8D0413031BL / 8D0413031BK to jest do silnikow 4 cyl wszystkich

8D0413031BN / 8D0413031BM wszystkie V6

ogolnie mysle ze wszystkie amorki beda ok do twojego autka

[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 22:25_________________________________________________a jeśli chodzi o amorki 1BE Tył:

8D0513031E lub pozniej 8D0513031F - oryginały BOGE

lub

8D0513031C lub później 8D0513031D - MONROE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorkow było już dużo mniej jeśli chodzi o 1BE, bo może były tylko ze 2 rodzaje do wszystkich wersji nadowziowych i silnikowych - wszystkie tłumią tak samo niezależnie od masy (a ta nie jest aż tak ważna jak w przypadku sprężyn)

zaraz podam jakie powinieneś mieć amorki do tych sprężyn 1BE[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 22:18_________________________________________________jak mówiłem

Przód amorki 1BE

8D0413031BL / 8D0413031BK to jest do silnikow 4 cyl wszystkich

8D0413031BN / 8D0413031BM wszystkie V6

i uwaga, przy wszystkich jest notka że można zastosować zamiast nich nowszy zamiennik o numerze 8D0 412 066 F

czyli wniosek jest taki że wszystkie wymienione wyżej amorki 1BE są względem siebie zamienne i będą ok do twojego autka

[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 22:25_________________________________________________a jeśli chodzi o amorki 1BE Tył:

8D0513031E lub pozniej 8D0513031F - oryginały BOGE

lub

8D0513031C lub później 8D0513031D - MONROE

niestety nie wsadzilem z 1.8 1be,to gumowy mis byl a nie samochod.Wiem ze wyciagalem z 1Z z oznaczeniem jakims na koncu AJ badz J .Amorki nie sa takie same,bo oznaczen ich jest z 10 albo lepiej.W groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samych 1BE jest tyle ile napisalem wiecej nie ma w katalogu

musiałeś mieć coś namieszane, albo były totalnie wywalone te od 1.8, bo np. w 96 roku te same amory 1BE szły do wszystkich 4 cyl silników

przykład:

8D0413031AE - gas-filled shock absorber / for sports-type running gear

/ 1Z,AHL,AHU, ADP,ADR,AEB, AFY,AFN,AFF

a 10 rodzajów amorów to może jest, ale łącznie, samych 1BE jest dużo mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% te AE sa od 1BE.Jezeli tak to jutro wrzucam.Bo wyjelem z ADR-myslalem ze tylko do adr.Jutro spisze oznaczenia reszty.To ci podam i ew.mi powiesz od jakich one sa.Pozdrawiam[br]Dopisany: 13 Listopad 2011, 21:16_________________________________________________aha o tych rodzajach to na 100% bo to byly czerwone amorki wiec 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli są to 1be i są sprawne to na bank będą dobre, bo w katalogu wszystko się zgadza, co więcej, widziałem w jednym AFNie amorki który miały te same numery co moje amorki a mam 1.8T, więc też się potwierdza że amorki 1BE dzieliły się na dwa rodzaje, te od 6 cyl silników i te od 4 cyl. - a napewno było tak do 1999 roku, po lifcie ta zasada mogła sie nieco zmienić ale trzeba by było to sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...