Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Dziwne trzaski alternatora


beemek88

Rekomendowane odpowiedzi

witam.Od dwóch tygodni zmagam się z problemem dziwnych odgłosów z alternatora.Są to trzaski pojawiające się na zimnym silniku i na wolnych obrotach, i zanikające po około 4 minutach pracy slinika. Sprawa dotyczy tylko zimnego silnika bo np gdy odpalam silnik jak jest nagrzany trzasków nie ma.Na początku myślałem że to łożyska jednak z tego co czytałem to one szumią lub piszczą wraz ze wzrostem obrotów.Macie panowie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli to na wolnych obrotach i tylko na zimnym silniku to na 99% a jak wymieniłeś napinacz to na 100% bo naciągną lepiej pasek jest to sprzęgło koła pasowego alternatora. Ciężko jest opisywać dźwięki ale miałem coś takiego w Golfie IV 1,9tdi. wyglądało to tak że ten dźwięk bo było coś takiego jakby jakby alternator o coś zaczepiał i szarpał to na wolnych obrotach. Po dodaniu gazu dźwięk znika. Alternatory mają dużą bezwładność i żeby nie obciążać dodatkowo rozrusznika przy zapalaniu maja właśnie takie sprzęgła. Naprawić tego się nie da pozostaje wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wczoraj wymieniłem kolo pasowe alternatora i jest cisza :> wielkie dzięki kolego :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...