Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Uszkodzony intercooler


JurekRumcek

Rekomendowane odpowiedzi

witam was wszystkich koledzy. nie dawno kupiłem wreszcie moje autko :> kupiłem je delikatnie uszkodzone (lewa stron) no i mam pytanie bo mam uszkodzony delikatnie intercooler tzn pęknięty w jednym miejscu dokładnie mocowanie, no i czy to normalne ze jest tam plama z oleju??? czy tez pada mi już turbina?? no i czy uszkodzenie intercoolera moze spowodować to czarne dymienie??? co robić??? pęknięcie to można jeszcze pospawać???? mam również uszkodzoną plecionkę tą co jet między turbiną a katalizatorem, czy to tez moze być przyczyną nadmiernego kopcenia???? dodaje fotkę koledzy do oględzin moze coś doradzicie w sprawie naprawy. byłem u paru majstrów, i doradzili mi żebym kupił zderzak i maskę. dodam ze autko chciał bym zrobić tak dla siebie bo chcę już nim troszkę pojeździć parę latek:)

moje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej bedzie ale nie tyle zeby wylecial litr, dymic na czarno bedzie jak bedize nieszczelnosc w dolocie czyli jesli masz pekniete mocowanie to prawdopodobnie robi to nieszczelnosc, wymien icka albo kombinuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak masz dziurę w itercolerze to powinno wywalić błędy na vagu pewna ilośc oleju jest normalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyświetla mi żadnego błędu Koledzy. a powinna być jakaś utrata mocy przez uszkodzony intercooler??? ja takiego utratu mocy nie czuje bo w sumie łanie ciągnie chociaż dopiero pierwszy raz jeżdżę 96kw, kolega mówił że też łanie ciągnie a też ma VW borę 96kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nieszczelność jest malutka bo tak miał byś lewe powietrze . co by było widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ci tu można pomóc maska do uratowania , błotniki są chyba tanie wiec nie ma sensu klepać i dłubać zderzak wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy :) tylko dalej mam mętlik co z tym intercoolerem, bo na proste myślenie jeśli jest uszkodzony intercooler to bierze lewe powietrze i powinien nastąpić spadek mocy prawda??? a u mnie tego nie czuć nic muszę go najpierw wyciągnąć spróbować pospawać i sprawdzić jaki będzie efekt i czy będzie dalej tak kopcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli widzisz dziurkę w plastiku to lutownica i powinno być Ok .A widocznie jest to na tyle mała ilość lewego powietrza że silnik tego nie wykrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dziurka w dolocie nie konieczie musi powodowac spadek mocy. Ja mialem dziure w dolocie ze mi palec wchodzil do niej i jakos nie zauwazylem zeby moc strasznie spadla a kopcil na czarno jak szalony. Pospawajintercooler i zobaczysz co bedzie dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...