Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwrot zasiłku do ZUS – potrzebna porada


Miszka82

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Panowie i Panie miałem ostatnio taką sytuację mianowicie byłem na L4 od 01.10 do 11.11.

31.10 byłem na komisji w ZUS i decyzją lekarza jestem zdolny do pracy ale nie w tym sęk. ZUS wypłacił mi L4 za okres od 01.10 do 31.10. Wczoraj otrzymałem przelew z ZUS za okres od 01.11 do 11.11 za który już mi nie przysługiwało. I teraz konkrety: ZUS przelał mi kwotę minus podatek i teraz chcą abym zwrócił im te pieniądze ale powiększone o podatek. Wiem, że za ten okres zasiłek mi nie przysługiwał ale dlaczego to ja mam zwrócić im kwotę powiększoną o podatek skoro to ZUS ma bałagan i mimo wszystko przelał mi zasiłek.

Pytanie moje brzmi czy to ja i dlaczego mam ponosić koszta pomyłki ZUS-u – chodzi mi o tą kwotę podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj im tyle ile Ci wpłynęło na konto. Ponadto możesz powiedzieć ze za przelew to muszą Ci zwrócić lub pomniejszyć Tą kwotę o przelew- jak chcesz być wredny jak oni :hi:

Ja bym za chiny z podatkiem nie oddał[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 09:48_________________________________________________A pytałeś jak oddasz bez podatku to co ....? Co wtedy he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale tak na zdrowy rozum - to nie bank, nie provident, żeby im zwracać więcej niż Ci dali.

Napisz pismo, żeby miec czarno na białym, że należy Ci się tyle i tyle, nadwyżkę, którą otrzymałeś zwracasz minus koszty przelewu i wszystko.

Masz własną działaność? Takie rzeczy to księgowa powinna Ci wyjaśnić i doradzić, ale jak jest dobra, to jeszcze jak na tym zarobić :gwizdanie:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj im tyle ile Ci wpłynęło na konto. Ponadto możesz powiedzieć ze za przelew to muszą Ci zwrócić lub pomniejszyć Tą kwotę o przelew- jak chcesz być wredny jak oni :hi:

Ja bym za chiny z podatkiem nie oddał[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 09:48_________________________________________________A pytałeś jak oddasz bez podatku to co ....? Co wtedy he he

też nie mam zamiaru oddawać więcej niż mi przelali dlatego ten wątek założyłem :wink4:

Panowie, ale tak na zdrowy rozum - to nie bank, nie provident, żeby im zwracać więcej niż Ci dali.

Napisz pismo, żeby miec czarno na białym, że należy Ci się tyle i tyle, nadwyżkę, którą otrzymałeś zwracasz minus koszty przelewu i wszystko.

Masz własną działaność? Takie rzeczy to księgowa powinna Ci wyjaśnić i doradzić, ale jak jest dobra, to jeszcze jak na tym zarobić :gwizdanie:

:decayed:

no i to jeszcze oni zrobili błąd bo mając info że L4 się skończyło (dwa tygodnie przed przelewem od nich) mimo to zrobili przelew

nie mam działalności, a przelewy mam za free ale to najmniejszy problem

nie chcę im płacić za ich błąd :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...