Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oświetlenia zewnętrznego w obudowie lusterek bocznych


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Porozmawiam dzisiaj z kimś z ASO czy da radę zrobić tak, żeby otwierając auto z pilota od razu otwierały się lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiam dzisiaj z kimś z ASO czy da radę zrobić tak, żeby otwierając auto z pilota od razu otwierały się lusterka.

Jezeli chodzi o samo otwieranie sie lusterek to kodujesz to w KOMFORCIE :wink: Dodatkowo info masz na MMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiam dzisiaj z kimś z ASO czy da radę zrobić tak, żeby otwierając auto z pilota od razu otwierały się lusterka.

Jezeli chodzi o samo otwieranie sie lusterek to kodujesz to w KOMFORCIE :wink: Dodatkowo info masz na MMI

u mnie jak ustawie w mmi zeby lustra sie składały ,jak wysiadam to podswietlenie swieci. Dopiero jak zamkne auto ,lusterko sie zlozy to lampki gasna.

Nie wiedziałem ,ze mozna zakodować ,zeby lustra sie otwierały po otwarciu auta z pilota.. wtedy pewnie lampki tez sie zaswiecą. Musze popatrzeć w VCDSie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak samo. Chodzi mi właśnie o to, żeby lusterka otwierały się po otwarciu auta z pilota a nie dopiero po włączeniu zapłonu. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji.

Wrclaguna możesz podpowiedzieć gdzie coś takiego widziałeś? Na mmi jest opcja do zaznaczenia ale dotyczy ona tylko tego czy po zamknięciu lasterka mają się składać czy nie.

Rozmawiałem dzisiaj z ASO i powiedzieli, że już kiedyś przerabiali ten temat i nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie w KOMFORT 46 ---> Coding 07 ---> LongCoding Helper ---> BYTE 7 ---> Bit 7 zmiana z 0 na 1 :wink:

46_K.png

46_K_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Przy takim kodowaniu lustra zamykają się po zamknięciu auta pilotem ale otwierają się dopiero po włączeniu zapłonu. A tu chodzi o to, żeby otwierały się po otwarciu auta pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpisałem to wstawiłes posta :wink: wiem o co chodzi, jakoś nigdzie tego nie widze :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma takiej opcji i na logikę być nie powinno. Co by było jakby cię ktoś przyblokował z boku, a ty: pilotem otwierasz auto - otwiera się lusterko - łamie się lusterko o przeszkodę której wcześniej nie było???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma takiej opcji i na logikę być nie powinno. Co by było jakby cię ktoś przyblokował z boku, a ty: pilotem otwierasz auto - otwiera się lusterko - łamie się lusterko o przeszkodę której wcześniej nie było???

Dokładnie tak samo rozumowałem, czasem trzeba sie przykleic do sciany ze złożonym lusterkiem itp.akcje. Nie zmienia to faktu ,ze sa auta np volvo gdzie lustra sie rozkładaja z pilota ,a jak włacza sie jeszcze swiatełko to jest bajerancki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma takiej opcji i na logikę być nie powinno. Co by było jakby cię ktoś przyblokował z boku, a ty: pilotem otwierasz auto - otwiera się lusterko - łamie się lusterko o przeszkodę której wcześniej nie było???

Zgadzam się, ale coś tego typu rozwiązałoby sprawę:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te graty które podałeś w pierwszym poście tzn blendy i obudowy do pasują do luster przed i po lifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te graty które podałeś w pierwszym poście tzn blendy i obudowy do pasują do luster przed i po lifcie?

Pasuja do tych wiekszych lusterek produkowanych do modelu 2010 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te graty które podałeś w pierwszym poście tzn blendy i obudowy do pasują do luster przed i po lifcie?

Pasuja do tych wiekszych lusterek produkowanych do modelu 2010 :wink:

Czyli tzw przedliftowe, a te które wziąłem są poliftowe... Jednym słowem - nie rezamy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liftow sa mniejsze i maja inny kształt ale mozna wstawić jakies diody i tez bedzie chodzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie mod w a6 C6 Le mans piekna sprawa i każdemu polcecam bo w nocy jest fajny efekt i jutro zaczę szukać części czy jak pojade do ASO i dam im liste tych wszystkich rzeczy to czy jeszcze coś będę potrzebował poza kluczami itd?? Prosze o wyrozumiałość i instrukcję jak dla .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie mod w a6 C6 Le mans piekna sprawa i każdemu polcecam bo w nocy jest fajny efekt i jutro zaczę szukać części czy jak pojade do ASO i dam im liste tych wszystkich rzeczy to czy jeszcze coś będę potrzebował poza kluczami itd?? Prosze o wyrozumiałość i instrukcję jak dla .....

Spis częsci jest w pierwszym poście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zrobiłem i wszystko działa, moim zdaniem nie trzeba tych wtyczek i złaczek bo można odrazu przylutować tam gdzie trzeba dziękuje za wspaniały opis i też mam słaby vcds bo musiałem przestawic jak wyżej w inny sposób i wtedy zadziałało Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego możesz dokładnie opisać jak podłączyłeć te ledy-swoim sposobem ,Będę wdzieczny za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec przecialem kable od diody i porobilem odrazu przedluzenia tam gdzie maja isc i w zadne wtyczki sie nie bawilem, kabelki trzeba miec 2 ori bo dobrze wchodza piny we wtyczke pod pin nr 1 gdzie u mnie bylo miejsce co do masy to na duzej kostce jest brazawy duzy kabel jeden z kilku narzucilem koc na szybe wlaczylem i jeden do pinu drugi do brazowego po zdjeciu izolacji troche i miernik pokazal 12 cos volt ( wczesniej przekodowalem jak wyzej ) jak w drugich drzwiach nie pokazal trzeba zamienic kabele na odwrot i wtedy ladie polutowac zaizolowac i zlozyc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos szukał to mam cały zestawik na zbyciu :wink: nuuuffffki sztuki z ASO po nizszej cenie oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...