Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL PB] Auto nie chce palić na PB, podobno VAG może pomóc


buras933

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mega problem, w aucie cos mi sie pomieszalo w komputerze i nie chce palic, jak jest zimny to nie zapali na benzynie tylko gaz. nietypowe objawy

- na benzynie zimnego nie odpale

- jak odpale na gazie i od razu wylacze gaz to normalnie jedzie

- jak silnik pochodzi chwile obojetne czy na gazie czy benzynie, to cieply pali od strzału

- obroty nie faluja

- nie dławi go

co zrobione

- nowe swiece, (sierpien)

- nowe kable, (sierpien)

- nowe filtry, oleje (1000km do tyłu)

- nie jest to wina gazu - bylem w diagnostycznej stacji

- przeplywomierz, przepustnica, wtryski ok - mechanik sprawdzal

- dzis zauwazylem ze jak mu odepne czujnik temperatury to jest jakby mocniejsze auto - ale czujnik wymieniony na nowy a pali dalej ciezko,

- paliwo ma Verva 98, dodatek dolany do gazu na czyszczenie wtryskow ze stacji diagnostycznej polecany przez gaziarza, innego paliwa nie widzial odkad go mam, zawsze ta sama stacja, ten sam dodatek, juz trzecie auto,

- panowie pomocy bo zima jest i na gazie moze wkoncu nie chwycic

CO ROBIC - moj mechanik nie ma VAG'a , kumpel podpial i nie wyskoczyl zaden blad, tylko ABS ale skasowal i spokoj,

czytalem ze mogla mu sie porypac dawka startowa, czy ktos mial takie cos ?

nieważne czy na polu jest gdzie stoi na mrozie czy w ogrzewanym garazu i ma 20 stopni, nie ruszy na zimnym , trzeba palic awaryjnie na gazie, idzie od strzału, gdzie wgrac program? czy lepiej wymieniac komputer ? gdzie w malopolsce lub na sląsku mi to zrobią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku TDI na vag wchodzisz w ENGINE - potem LOGIN wpisujesz 12233 - ADAPTACJA i kanał 05 tam jest dawka startowa Im mniejszą wartość sie wpisuje tym wiecej paliwa dostaje auto na starcie. Ale to w TDI ale możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz aku na 15-20min i wtedy spróbuj odpalic auto, mozliwe że LPG pozmieniało mapyu wtrysku PB i stąd te problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ide odlaczyc aku ...

[br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 21:31_________________________________________________aku nic nie dało,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie moze byc slaba pompa paliwa,paliwo uchodzi do zbiornika i dlatego nie chce zapalic.Sprobuj go rano podpompowac 5-7razy na zaplon i zobacz czy zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj caly watek :bicz3:

wiec ide odlaczyc aku ...

[br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 21:31_________________________________________________aku nic nie dało,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam prośbę, aku dało mi jedynie to że jednorazowo sprawnie odpaliłem auto. Możliwe że za krótko "stygło".

Wracam w sobotę z niemiec i zabrałbym się za auto.

Zimny nie odpala na pb, ratuje mnie jedynie odpalenie na gazie. Po odpaleniu nie minie nawet sekunda i mogę swobodnie zgasić i odpalić już na pb.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

[br]Dopisany: 26 Styczeń 2012, 21:15_________________________________________________addassko w wątku nic nie pisze, jedynie odłaczanie aku (okazało się że nie daje nic), dawka startowa (jestem w dojczach więc chwilowo bez vaga ale wątpie by to coś dało), no i pompa choć pompowanie nic nie daje, nie ma pozytywnego efektu

Gazownia 2 generacji, choć gazu mi brakło w drodze do francji więc juz 2 tygodnie śmigam na brynie, jedynie na oparach odpalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik nie ma Vaga? Qrde zmien mechanika :evil:

W dzisiejszych czasach bez kabla to raczej trudno pomoc :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik nie ma Vaga? Qrde zmien mechanika :evil:

W dzisiejszych czasach bez kabla to raczej trudno pomoc :kwasny:

tymbardziej przy takich autach gdzie prawie wszytsko na elektronice... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...