Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzedaż auta. Koszty


Art_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Smietana czytaj wszystkie posty :polew: :polew:

Talib1990 poniżej 1000 zł nie płaci się którego podatku ???? Od wzbogacenia czy od zgłoszenia samochodu :mysli: ???? Tak czy inaczej muszę nabywcy auta wysłać nową klepnięta przez US umowę z update na 850 zł. Najwyżej zapłacę karę 100 zł za brak terminowego klepnięcia przez US umowy. Znowu pogmatwałem ??? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci tylko powiedzieć jak to było w moim przypadku. Myślałem że mam 30dni na przerejestrowanie więc myślałem że 30dni obowiązuje w US. Niestety w US masz tylko 14dni na zgłoszenie i opłacenie podatku. Spóźniłem się 3 dni. Miałem 190zł podatku do zapłaty. Auto mam zarejestrowane na siebie i żonę. Uratowało mnie tylko to że mam znajomego w US i się wstawił za mną. Jak wszczeli postępowanie to już kapa. Mandat skarbowy to kwota od 150-5000zł. Ja zapłaciłem 150zł i moja żona też czyli od 190zł podatku zapłaciłem 300zł mandatu ale teoretycznie mogłem zapłacić 10 000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe jak je zarejstrujesz :mysli:

czy auto kosztuje 50zl czy 150 tysi masz obowiazek to zglosic w skarbowce

przy rejestracji wymagany jest wpis z US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np motor kupiłem i żadnych pieczątek na umowach nie było a łącznie z moja umowa było 4 poprzednie i bezproblemowo zarejestrowałem autko jak opłaciłem w urzędzie umowę to co była na mnie - gdzieś słyszałem ze za wcześniejsze nie opłacone odpowiadają ci co wcześniej kupowali - na 100% nie wiem czy to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie wspomniał o jeszcze jednej istotnej rzeczy , otóż kwota na umowie to jedno, natomiast wycena pojazdu przez urząd skarbowy wg eurotaxu to drugie.

kupiłem przyczepkę do wożenia motocykla , na umowie kwota 900 zł więc teoretycznie nie powinni naliczać podatku, ale... pan otworzył katalogi,przejrzał dowód rej, umowę i wycenił na 1400 zł. Naliczył od swojej kwoty podatek. Rozmowy o tragicznym stanie przyczepki go nie interesował. Mógłbym jedynie zrobić opinię rzeczoznawcy i wtedy z nim rozmawiać.

Tak czy inaczej, u nas wydział komunikacji wymaga pieczątkę U.S na każdej umowie.

Drugim rozwiązaniem, który stosuje mój znajomy (i to "przechodzi" jak narazie) jest zapłacenie podatku od tego co ma na umowie przelewem z dokładnym opisaniem za co. Z zaświadczeniem o dokonaniu przelewu idzie do wydziału komunikacji.

Trzy lata temu zrobił w ten sposób i do tej pory cisza ze strony urzędu skarbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np motor kupiłem i żadnych pieczątek na umowach nie było a łącznie z moja umowa było 4 poprzednie i bezproblemowo zarejestrowałem autko jak opłaciłem w urzędzie umowę to co była na mnie - gdzieś słyszałem ze za wcześniejsze nie opłacone odpowiadają ci co wcześniej kupowali - na 100% nie wiem czy to prawda

To samo miałem ja. Pani w okienku nawet nie zainteresował dowód wpłaty do US. Pieczątki na umowie też nie miałem. Pytałem czemu to tak? Odpowiedziała, że od niedawna organu rejestrującego nie interesuje rozliczenie z US. To sprawa między właścicielem a US. Zdziwiło mnie to ale..... olałem to bo auto zarejestrowane i tego się trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj czy tamtemu uda się auto zrejestrować bo w Polsce co urząd to inaczej wymaga. Jak mu zarejestruje to zosatwił bym temat bo jak tylko z jednym autem tak zrobiłeś to US raczej nic nie bedzie robił w tej sprawie, przynajmniej u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w US. Mojego byłego auta (Golf II) w ich katalogu nie było. Golf III w tym katalogu miał cenę 2300 zł. :gwizdanie: Opowiedziałem swoją historię po czym "łaskawa" czarnulka poinformowała mnie, że nie mam obowiązku zgłaszania kupna (pieczątka na umowie) auta wartego poniżej 1000 zł, którego nie ma w katalogu. :polew: Podatek od zarobku na aucie (kupno za 850, sprzedaż za 950) to 19% z różnicy, czyli 19 zł. Gość miał dzisiaj rejestrować golfa. Mój telefon na razie milczy. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...