Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] Gdzie zrobić wydech?


zieluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakupić wydech do auta i nie bardzo wiem gdzie to zrobić. Słyszałem że dobre wydechy robi ssgarage w łomiankach. Zadzwoniłem i wstępna cena nie jest jakoś mocno atrakcyjna ale tutaj to jest jest głównym priorytetem. Przede wszystkim ma to być profi robota za rozsądne pieniądze. Wydech to będzie 3 cale na 2.5 ewentualnie 2.75 z dwoma tłumikami końcowymi. Drugim kandydatem jest firma eltec znajomy robił wydech ogólnie spoko, co prawda słyszałem że wydechy nie do końca są idealnie równe w przypadku wydechu po dwóch stronach, ale ten co widziałem raczej bez zastrzeżeń. El tec proponuje 3 wydech środkowy żeby nieco wyciszyć auto ( jak miałby wyglądać gotowy produkt sam mógłbym zadecydować). Cena niestety najwyższa ze wszystkich co dzwoniłem. Mają co prawda profesjonalna giętarkę do rur, wykonują mniej spawów dzięki temu (mniejsze przegrzewanie przy spawie rury itp.) Trzecia firma to mtech. Zdecydowanie najtańsza z tu wymienionych. Wiem że robią tłumi końcowe dla ssgarage, czyli na pewno nie są słabi. W weekand postaram się obejrzeć układ wykonany przez ta firmę porozmawiać coś więcej. Wszystko jest spawane. Wszedłem na ich stronę nnie secjalna i same mugeny :embarrassed: ale z tego co dzwoniłem robią każdy tym tłumika. Na pewno największym atutem jest cena 30% taniej niż eltec. Wcześniej kontaktowałem się również z ecu performance, niestety cena podobna niż w eltecu to w moim przypadku daleko i wszystko spawane czyli mało atutów w moim przypadku. Znacie ewentualnie polecacie jakieś inne firmy zajmujące się tego typu robota które możecie polecić ewentualnie jakieś doświadczenie z firmami które tutaj wymieniłem??

pozdrawiam

P.S. zrezygnowałem z zakupu millteka ze względów finansowych i średnicy. Cena dość wysoka przy takich kursach walut koszmarnie wysoka, a jeszcze musiałbym zrobić DP :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zrób edycję posta, full błędów !!!

po drugie ja bym podjechał do Ecu Performance, wydech jest ważny więc nie ma co oszczędzać, BTW co ma spaw do temperatury spalin w dieslu???

dogadaj się z Patroxem na wydech i program i pewnie z 260+ pęknie i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po pierwsze jak już napisałem nie chce oszczędzać.

Po drugie czekam na komentarze od osób poparte jakimś doświadczenie w robienie w wyżej wymiennych lub innych firmach.

Po trzecie 260+ to ja już mam

Po trzecie wydech obniży mi mi temperaturę egt, a co do spawów na wydechu im mniej tym lepiej. Wykonanie z jednej rury zmiejsza ilośc zawirowań spalin , jest porostu lepszy

pozdrawiam i czekam na więcej opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mgmotorsport.pl/ :)[br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 14:27_________________________________________________chociaż oni raczej najtańsi też nie będą - od siebie mogę jeszcze polecić Pawła @ sporttig.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawła @ sporttig.pl

Tylko u Pawla terminy kosmos :) dzis dzwonilem i jakbym chcial cos grubszego robic... to styczen :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość Ci powie, że 3" powinieneś robić, a prawda jest taka, że 2,75" na 2,5" przy tłumikach w zupełności styka do 3.0tdi zarówno w B7 jak i B8.

Ja mam millteka właśnie takiego i orzeł w swojej B8 to samo, bo domyślam się, że większej turbawki nie planujesz wsadzać bo i skąd. Obecnie jest tylko jedna opcja na hybrydę od ABT.

Edit

Nie jestem pewny czy tak naprawdę jest konieczne robienie DP, jak badałem sprawę tunerzy mi pisali, że napewno nie zaszkodzi ale bez większej turbawki raczej nie ma sensu robić. Teraz DP masz na 3" przy turbo i schodzi do 2,75".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP 2.75" + 2 x 2.5" tak jak piszesz spokojnie wystarczy - 3" co najwyżej będzie dużo głośniejsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z mgmotosport zapominałem nazwy tej firmy ktoś już kiedyś mi ją polecał, dzięki bajk. Puki co wygrywa dla mnie oferta MG chociaż terminy styczeń. Widać że osoba z którą rozmawiałem wie o co chodzi i zrobiła nie jeden wydech do samochodu. Powiedziano mi że spokojnie wystarczy 2.75/2x2.25 dzięki temu turbina nie jest tak leniwa, wcześniej wstaje.Powiedział że jeżeli zależy mi na przyroście należy zmienić wydech Y Poszczególne ceny wstępne (telefoniczne) u wykonawców

ssg 3200

mtech 2500

eltec 3500

ecu performance 3500

milltek 3700 cena z sierpnia

mgmotosport 3500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te trzy drozsze polskie to wychodzi tyle co za millteka licząc, że same końcówki millteka to kilka setek, a one optycznie robią robotę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z ctv od ma milteka..po 2 do elteca nie jedź bo Wojtek to dziad i robi lipne wydechy i same poprawki.. ew. do Sporttiga Pawła robi profi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milltek nie jest od turbo

no to mg motorsport jesli bedziesz w KR, a sporttig jesli bedziesz w WPN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj do Pawła i umówiłem się wstępie na przybliżony termin. Fly od teraz siedzę w płońsku i wawie :) Szkołę w krk zakończyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj do Pawła i umówiłem się wstępie na przybliżony termin. Fly od teraz siedzę w płońsku i wawie :) Szkołę w krk zakończyłem

Ło, to nie wiedzialem :) trzeba spota zrobic w Plonsku.

na kiedy masz termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...