Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Świecąca kontrolka AIR BAG (Fotki)


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z usunięciem usterki Air Bag W AUDI A4 B6. Kod błędu to 01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side (G180)

012 - Electrical Fault in Circuit - MIL ON

Wyciąłem wtyczkę i polutowałem przewody ale to nic nie dało , czytałem że może być zawilgocony ten crash sensor ale nie mogę go znaleźć . Zdjąłem fotel podniosłem wykładzinę i znalazłem tylko control modul . Wszędzie sucho zero wilgoci. Proszę o pomoc gdzie tego szukać i jak się za to zabrać.Pod wykładziną znalazłem to :

f59446f75131c27amed.jpg

8aa74f9db778a1d8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniałeś fotele? Ja miałem taki błąd po wymianie foteli ale skasowałem go i zmieniłem kodowanie. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sensor uderzen bocznych masz pod oslona slupka srodkowego.Zaraz pod zwijakiem pasa.Najczesciej bywa tak ze sensor zostaje zalany wilgocia z gabeczki ktora znajduje sie nad nim.U mnie tak wlasnie bylo.Wywalilem gabke oraz zalozylem nowy czujnik i bylo oki. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 owszem ze w słupkach było, ale również są i w drzwiach w modelach młodszych. Tak mam w elzie. A w B7 stawiałbym że w drzwiach posiada. Podaj mi Vin na PW to sprawdze Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te autko to B6 więc chyba jednak w słupku.Zdejmę jutro osłonę słupka i zajrzę tam . Dziękuję za podpowiedzi :notworthy:. Akjam nie wiem czy fotele były wymieniane , to auto kolegi . Tydzień temu je kupił.A jak mam sprawdzić ewentualnie zmienić kodowanie , które grupy w Vagu mam sprawdzić ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowania nie zmienisz. Sterownik przyjmuje tylko 1 raz je jak jest czysty przed montażem. W B6 były 2 rodzaje montażu tych czujników. Zacznij od słupka pod gąbką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuje za pomoc :notworthy:. Znalazłem ten crash sensor na słupku pod pasem bezpieczeństwa. Wymieniłem go i jest ok :good:. Gąbka była wilgotna , wyrzuciłem ją . Jeszcze raz dziękuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuje za pomoc :notworthy:. Znalazłem ten crash sensor na słupku pod pasem bezpieczeństwa. Wymieniłem go i jest ok :good:. Gąbka była wilgotna , wyrzuciłem ją . Jeszcze raz dziękuje,

Kolego wymieniłeś na inny? używany czy nowy?nie było potrzebne kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...