Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zasada pracy wiskozy.


Wojciech1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie w sprawie wisko czy po zapaleniu silnika jak on jest zimny wisko powinno sie kręcić z takimi obrotami jak ma silnik np. jak silnik ma 3000 obr to wisko też czy powinno wisko sie kręcić przy 3000 obr wolno dopiero jak sie nagrzeje powinno zacząć się kręcić z takimi obrotami jak silnik. Dzięki Pozdrawiam Wojciech1986

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie chodzi cały czas tak samo nie ma rurznicy po minucie czy po 10 cały cas pracuje z silnikiem

bo ma chodzic caly czas tylko im cieplejszy tym szybciej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, mam dwa wentylatory , jeden chodzi cały czas bo jest napędzany paskiem klinowym. Czy drugi powinien się włączyć w momencie gorącego silnika czy powinien chodzić cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, mam dwa wentylatory , jeden chodzi cały czas bo jest napędzany paskiem klinowym. Czy drugi powinien się włączyć w momencie gorącego silnika czy powinien chodzić cały czas?

Elektryczny wentylator spełnia 2 funkcje:

- dodatkowego zabezpieczenia na wypadek wysokiej temperatury płynu chłodniczego (jako uzupełniający dla wentylatora opartego na sprzęgle wiskotycznym)

- chłodzi czynnik klimatyzacji - załącza się automatycznie po naciśnięciu klawisza "*" na panelu klimatyzacji lub naciśnięciu klawisza"auto". Tylko w tym przypadku będzie działał tak długo jak działa kompresor klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale klimy nie mam tylko elektrycznie zasklepianą dziurę w dachu. :naughty:

Czyli ten dodatkowy wentylator elektryczny z prawej strony patrząc z pozycji kierowcy włącza się w przypadku wysokiej temp. płynu chłodniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...