Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pali bezpiecznik nr1


Vexatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zmieniłem 2 dni temu i znów jest przepalony. Według informacji znalezionych w necie to bezpiecznik od podgrzewania dysz spryskiwaczy, ale miałem też uszkodzoną pompkę od sprysków reflektorów (wygląda jak rozmrożona), która w sumie mogła robic zwarcie (chociaż ona jest teoretycznie na bezp. nr3). Niestety w kilku różnych miejscach znalazłem inne opisy bezpieczników, a na klapce od bezpieczników wypisane jest tylko po jednym urządzeniu na danym bezpieczniku i nigdzie nie ma spryskiwaczy. Na dodatek mam spalony bezpiecznik nr10, który teoretycznie jest od zmieniarki i telefonu, a żadnego z tych nie mam w samochodzie, a jednak jest podłączenie do niego. Co na nim jeszcze może być? Czy były różne wersje podłączeń na skrzynce? Troszkę to pokręcone, bo się za bardzo bezpieczniki nie zgadzają z wyposażeniem :wallbash:

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Proponuje Ci ściągnąć sobie książkę w PDF-ie "Sam Naprawiam Audi A4 i A4 Avant". Jest tego pełno na forum i w necie. Ja mam taką tylko całą książkę. Patrzyłem do niej za twoimi bezpiecznikami. I tak bezpiecznik nr 1 się zgadza, natomiast w książce bezpiecznik nr 3 to Oświetlenie, wycieraczki reflektorów; bezpiecznik nr 10 jest oznaczony jako wolny. Telefon to bezpiecznik nr 8; również telefon, radioodbiornik to bezpiecznik nr 37. Zmieniarki nie znalazłem. Nie wiem wg. których roczników aut była ta lista bezpieczników tworzona bo nie podano. Jeśli nie znajdziesz rozwiązania w necie musisz się udać do elektryka, żeby nie było poważniejszych uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel-84 książkę ma i jest w niej opisane tak, jak piszesz. Inaczej niż w tabeli znalezionej gdzieś w necie... I właśnie nie ma w tej tabeli nigdzie spryskiwaczy reflektorów. Chyba czeka mnie przegląd instalacji... do tego przestał mi łączyć vag-com z modułem regulacji świateł - coś niedobrego się dzieje :confused4:

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 - Ogrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby

F3 - Układ czyszczenia reflektora ,światło schowka podręcznego, światło przedziału silnikowego, układ klimatyzacji

F10 - Automatyczna regulacja zasięgu reflektorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wraga dzięki wielkie, dzięki temu znalazłem odpowiedź na pytanie z innego wątku - czemu mi nie działało poziomowanie ksenonów :decayed:

Wiem już też, że pompka spryskiwacza nie pali bezpiecznika - pozostaje przeglądnięcie co z tymi grzanymi dyszami się dzieje...

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...