Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Wymiana Lambdy - mieszane uczucia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szanowni koledzy

w związku że nie mogę poradzić sobie z sondą, cały czas błąd najpierw:

16515 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Signal too Low

P0131 - 35-00 - -

a ostatnio:

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent

Zamierzam wymienić ją na Boscha o numerze 0 258 003 478 cena 377 pln. http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(oiboq2rxy3b15we2kha5wqik))/Samochod3.aspx?GenArtNr=485

Jest to trochę kasy i boję się czy nie wywalę kasy w błoto. Mam pewne wątpliwości np. czy nie będę musiał sztukować kabli bo okaże się że jest za krótka ??? Zaznaczam że sonda była wymieniona ale prawdopodobnie jakaś uniwersalna. I jeszcze jedno czy w silniku ADP jest na pewno jedna sonda???

Opublikowano

Masz jedna sonde, a dzwoniłeś pytać do ASO ile lambda do twojego kosztuje ?

Opublikowano

podjedz do everpol w piasecznie

mozna wstawic "dobra" uzywke z pewnego zrodla i bedzie gralo

Opublikowano
  • Autor

Masz jedna sonde, a dzwoniłeś pytać do ASO ile lambda do twojego kosztuje ?

Nie do ASO niedzwoniłem, ale zadzwonie to nic nie kosztuje, najwyżej padne na zawał jak podadzą cenę :)

podjedz do everpol w piasecznie

mozna wstawic "dobra" uzywke z pewnego zrodla i bedzie gralo

wustyle a podaj mi jakieś namiary na ten everpol, bo jak szukam w google nie znajduje ich strony tylko jakieś info o jakimś holdingu czy coś.

Opublikowano

Zamierzam wymienić ją na Boscha o numerze 0 258 003 478 cena 377 pln. http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(oiboq2rxy3b15we2kha5wqik))/Samochod3.aspx?GenArtNr=485

Link nie działa.

To jest właściwa sonda, gotowa do montażu od razy z odpowiednią wtyczką.

Nie dzwoń do ASO, bo szkoda zachodu, sprzedadzą ci dokładnie tą samą sondę, ale będzie 2 razy droższa.

Opublikowano

Masz jedna sonde, a dzwoniłeś pytać do ASO ile lambda do twojego kosztuje ?

Nie do ASO niedzwoniłem, ale zadzwonie to nic nie kosztuje, najwyżej padne na zawał jak podadzą cenę :)

podjedz do everpol w piasecznie

mozna wstawic "dobra" uzywke z pewnego zrodla i bedzie gralo

wustyle a podaj mi jakieś namiary na ten everpol, bo jak szukam w google nie znajduje ich strony tylko jakieś info o jakimś holdingu czy coś.

prosze:

http://everpol.pl/

Opublikowano
  • Autor

W everpolu mają tylko nówki, facet się zdziwił jak mu powiedziałem o używanej ;) Cena nówki Bosch 330 pln, a teraz najlepsze w ASO chcą 540 pln :)

Opublikowano

a tam tylko nowki :wink4:

Adam powiedzial, ze mi znajdzie dobra uzywke

ale oczywiscie nowa to pewniak i nie ma co gadac

Opublikowano
  • Autor

a tam tylko nowki :wink4:

Adam powiedzial, ze mi znajdzie dobra uzywke

ale oczywiscie nowa to pewniak i nie ma co gadac

Widać masz chody w everpolu ;) ja takowych nie mam. Chyba trzeba będzie kupić nówkę. Tylko boję się i jestem ciekawy czy po instalacji nowej sondy błąd z ECU zniknie. I czy wszystko będzie ok. Zmienię to sie okaże.

Opublikowano

zaraz chody :wink4:

serwisuje tam auto po prostu od jakiegos czasu

jesli po instalacji nowej sondy blad nie zniknie (co jest bardzo prawdopodobne), to skasowanie go VAG-iem powinno pomoc raz a dobrze

Opublikowano

16514 zniknie od razu.

Motronic ma tak, że sprawdza obwody po włączeniu zapłonu.

To samo jest z ABS.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

SUKCES Koledzy Sukces :)

W ostatnią sobotę wymieniałem olej, filtry, świece oraz sondę (oczywiście ori bosch). Po wymianie sondy zniknął błąd ale falowanie obrotów pozostało. Myślałem że tak zostanie ale po przejechaniu ok 2 km zauważyłem że falowanie zniknęło :) tłumaczę to sobie tym że sonda musiała złapać odpowiednią temperaturę i pewnie zaczęły płynąć prawidłowe sygnały do sterownika. Samochód stał się żwawszy zobaczymy też jak będzie ze spalaniem. Więc reasumując: niesprawna sonda lambda może być przyczyną falowania obrotów.

Opublikowano

dokladnie tak

jak masz ja niesprawna to ona sie wlacza i wylacza lapiac bledy i to powoduje falowanie obrotow (objaw czesto mylony z dysfunkcja N75)

Opublikowano

kolego, gdzie kupiłeś tą sondę? i ile kosztowała? - tak jak wyżej pisałeś 377zł? mam podobny problem i chcę się z tym raz na zawsze uporać...

Opublikowano

sonda lambda z NGK do silnika ADP to koszt ok 340zl lub taniej. Jak ktos zainteresowany to zapraszam na PW[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 16:57 _________________________________________________koszt sondy z Boscha jest podobny

  • 2 lata później...
Opublikowano

sonda w adp jest przed katalizatorem czy za?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.