Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odbiorem fm


beblo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z nieorginalnym radiem/ jakiś no name/ dla mnie zaletą jest port usb i sd mmc, absolutnie nie jestem audiofilem i radio spełnia dla mnie funkcję czysto informacyjno -użytkową, jestem w stanie pogodzić się z zakłoceniami na falach długich, ale fm to by mogło już nie reagować na każdy słup z kablem telefonicznym, czy wysokiego napięcia/ zakłócenia są zauważalnie męczące/. Problemu upatruję albo w kiepskiej jakości tunerze, albo w braku anteny dachowej w moim aucie a4 2003, podobno antena jest w tylnej szybie tak jak ogrzewanie /namalowana- he he/ tak czy inaczej rozwiązanie jest praktyczne: nie ma co demontować przed wjazdem na myjnię, ale odbiór kicha. moje pytania:

czy z radiem fabrycznym są też takie jaja? podejrzewam że nie...

czy ma ktoś na zbyciu takie cd radio?

czy radio fabryczne coś wyświetla na kompie przy wskaźnikach i czy można to uruchomić jeżeli w aucie od nowości nie było radia?

czy można dołożyć jakiś wzmacniacz antenowy i czy ma to sens?

jak to poprawić bez zakładania anteny na dachu?

sie rozpisałem... przepraszam odpowiedzcie proszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z radiem fabrycznym są też takie jaja? podejrzewam że nie...

czy ma ktoś na zbyciu takie cd radio?

czy radio fabryczne coś wyświetla na kompie przy wskaźnikach i czy można to uruchomić jeżeli w aucie od nowości nie było radia?

czy można dołożyć jakiś wzmacniacz antenowy i czy ma to sens?

jak to poprawić bez zakładania anteny na dachu?

sie rozpisałem... przepraszam odpowiedzcie proszę.

Pozdrawiam

myśle, że na większość sam już odpowiedziałeś... To radio na 99% jest problemem...

cd radio można kupic na allegro, za około 500 zł (model concert)

Ostatnio była dyskusja na temat wyświetlania na FISie, poszukaj...

co do anteny, nie wypowiadam się... Wolałbym wymienić radio

(ale jak chcesz usb... to inna sprawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z nieorginalnym radiem/ jakiś no name/ dla mnie zaletą jest port usb i sd mmc, absolutnie nie jestem audiofilem i radio spełnia dla mnie funkcję czysto informacyjno -użytkową, jestem w stanie pogodzić się z zakłoceniami na falach długich, ale fm to by mogło już nie reagować na każdy słup z kablem telefonicznym, czy wysokiego napięcia/ zakłócenia są zauważalnie męczące/. Problemu upatruję albo w kiepskiej jakości tunerze, albo w braku anteny dachowej w moim aucie a4 2003, podobno antena jest w tylnej szybie tak jak ogrzewanie /namalowana- he he/ tak czy inaczej rozwiązanie jest praktyczne: nie ma co demontować przed wjazdem na myjnię, ale odbiór kicha. moje pytania:

czy z radiem fabrycznym są też takie jaja? podejrzewam że nie...

czy ma ktoś na zbyciu takie cd radio?

czy radio fabryczne coś wyświetla na kompie przy wskaźnikach i czy można to uruchomić jeżeli w aucie od nowości nie było radia?

czy można dołożyć jakiś wzmacniacz antenowy i czy ma to sens?

jak to poprawić bez zakładania anteny na dachu?

sie rozpisałem... przepraszam odpowiedzcie proszę.

Pozdrawiam

Co do jakości odbioru to na tej stronie znajdziesz lekarstwo:

http://www.tme.pl/katalog/index.phtml

różne>wtyki i adaptery anten samochodowych szukaj seperatora antenowego VW/Audi

radia używane CD to nienalepszy pomysł (no chyba że fabryczne) a nowe renomowanych producentów nie są tak strasznie drogie - kwerstia wyglądu (gustu), możliwości itp itd

tak fabryczne radio jest "zależne" od auta i odwrotnie

Jeżeli fabrycznie nie było radia to trzeba sprawdzić kostkę jaka jest poprowadzona - może być zwykła tylko z zasilaniem lub dodatkowymi przewodami od przepływu danych. Ci co męczyli z firmowymi radiami coś więcej ci pomogą.

wzmacniacz antenowy już masz - po co kolejny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzięki za uwagi.

kabelki w kostce zasilajacej są 3 jak dla mnie to plus minus i podtrzymanie pamięci, ale raczej się nie znam, skłaniam się do fabrycznego radia używanego ale mam pytanie czy go wsadzam i gra czy są dodatkowe jazdy z montażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...