Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Zagadka dla elektryka...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Pacjent audi a3 2001 rok 1.9TDI

Problem polegał na spadkach napięcia na światłach o 1.6V więc zastosowałem na każdą lampę do świateł mijania przekaźniki z zabezpieczeniem 15A

świeci to już trochę lepiej ale według mnie i tak kiepskawe światła ma mimo, że zastosowałem mocniejsze żarówki H1 ale nie o tym problem to taki, że na pełnym fisie pokazuje mi teraz przepaloną żarówkę co z tym zrobić :mysli:

wstawić jakiś opornik?? jeśli tak to gdzie...?

pozdrawiam

Opublikowano

o spadku napięcia decyduje też między innymi przekrój przewodu jaki został zastosowany.

Opublikowano
  • Autor

spadek napięcia był wcześniej za nim cokolwiek robiłęm przy aucie i dlatego zastosowałem przekazniki w celu utrzymania napięcia ale teraz zonk z kontrolką [br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 16:48_________________________________________________i jak ktoś ma pomysła :decayed:

Opublikowano

Można by testować opory. Ale czy dobrze tam połączyłeś ,bo mnie wydaje się, że sama cewka przekaźnika czyli jej rezystancja do masy, powinna dać sygnał do modułu o ciągłości.

Opublikowano
  • Autor

Można by testować opory. Ale czy dobrze tam połączyłeś ,bo mnie wydaje się, że sama cewka przekaźnika czyli jej rezystancja do masy, powinna dać sygnał do modułu o ciągłości.

Tak to podłączyłem

Bez_tytu_u.jpg

Opublikowano

spadek napięcia może również wynikać ze "słabej" masy. często to widać po samochodach gdzie wciśnięcie hamulca powoduje oświecenie kolejnych żarówek w tylnej lampie.....

ja proponowałbym po pierwsze podłączenie dodatkowego przewodu masy bezpośrednio do akumulatora celem sprawdzenia...

po drugie należy sprawdzić miernikiem napięcie dochodzące przy różnych obrotach silnika, bo być może pada akumulator, który ma większy opór wewnętrzny i dlatego przy spadku ładowania na wolnych obrotach siada nieznacznie napięcie.

co do błędu, to logiczne że wyskakuje bo cewka przekaźnika/stycznika bierze niewielki prąd i jest dla komputera tym samym co LED...

Opublikowano
  • Autor

spadek napięcia może również wynikać ze "słabej" masy. często to widać po samochodach gdzie wciśnięcie hamulca powoduje oświecenie kolejnych żarówek w tylnej lampie.....

ja proponowałbym po pierwsze podłączenie dodatkowego przewodu masy bezpośrednio do akumulatora celem sprawdzenia...

po drugie należy sprawdzić miernikiem napięcie dochodzące przy różnych obrotach silnika, bo być może pada akumulator, który ma większy opór wewnętrzny i dlatego przy spadku ładowania na wolnych obrotach siada nieznacznie napięcie.

co do błędu, to logiczne że wyskakuje bo cewka przekaźnika/stycznika bierze niewielki prąd i jest dla komputera tym samym co LED...

wszystko było sprawdzane i spadki napięcia są na głównej instalacji do świateł

masa jest ok

z obrotami też było sprawdzane

nic się dodatkowego nie włącza

ja zapodałem stałe napięcie na światła to było ok tak samo jak z przekaznikiem

Opublikowano

pytanie czy to dzieje się od momentu wstawienia przekażnika? Bo może tak być że komputer mierzył pobór prądu a nie cięgłość i dlatego wyskakuje Ci błąd.

Opublikowano
  • Autor

pytanie czy to dzieje się od momentu wstawienia przekażnika? Bo może tak być że komputer mierzył pobór prądu a nie cięgłość i dlatego wyskakuje Ci błąd.

tak jak pisałem wcześniej stało sie to w momencie założenie przekazników

Opublikowano

no to sprawdź jeszcze czy zniknie problem po ominięciu przekaźników.Podaj jeszcze moc żarówek.

Opublikowano
  • Autor

tak już zrobiłem wcześniej założyłem przekazniki jakimś trafem strzeliła jedna h1 wymieniłem i pokazała się kontrolka na fisie więc zmontowałem wszystko bez przekazników i nie było błędu na fisie ale z uwagi na kiepskie światła zamontowałem ponownie przekazniki

Opublikowano

podaj mi moc żarówki to wtedy mozna wyliczyć jaki opornik masz wstawić

Opublikowano

z samego wyliczenia opornik powinien być ok 2,5 ohma ale że ma załączac jeszcze przekaźnik to proponowałbym doświadczalnie podłaczyc w szereg tam gdzie idzie na cewkę przekaźnika opornik ok 1 ohma ewentualnie zwiękrzając aby otrzymać pobór prądu rzędu 4,5 ampera i wtedy komputer powinien dostawać sygnał o prawidłowej pracy.

A tak na marginesie to jaką moc miały wcześniejsze żarówki bo zastanawiam się czy był sens wstawiania przekaźników.Bo może wystarczyło poszukać przyczyny spadku napięć na złączach.

Opublikowano
  • Autor

z samego wyliczenia opornik powinien być ok 2,5 ohma ale że ma załączac jeszcze przekaźnik to proponowałbym doświadczalnie podłaczyc w szereg tam gdzie idzie na cewkę przekaźnika opornik ok 1 ohma ewentualnie zwiękrzając aby otrzymać pobór prądu rzędu 4,5 ampera i wtedy komputer powinien dostawać sygnał o prawidłowej pracy.

A tak na marginesie to jaką moc miały wcześniejsze żarówki bo zastanawiam się czy był sens wstawiania przekaźników.Bo może wystarczyło poszukać przyczyny spadku napięć na złączach.

przed zamontowaniem przekazników stosowałem rózne żarówki i żadna nie pomogła ...dopiero przekaznik

aż tak mocno nie wgłębiałem się dlaczego te spadki

spadki były na na głównej instalacji zasilającej lampy

miałem poprzepalane styki do żarówek konektory ale wymieniłem je za nim podłączyłem przekazniki nic nie dało...

zastanawia mnie jeden tylko fakt ...auto użytkuje moja kobieta i przyjechała raz do mnie do pracy bo jej się zarówka przepaliła zauważyłem, że konektory były mocno nadpalone i obudowa plastikowa tych konektorków wręcz stopiona i od tamtej pory na 99% zaczeły słabo świecić lampy...

Opublikowano

bo moze po prostu lampy nie przystosowane do takich żarówek i pali odbłyski

Opublikowano
  • Autor

bo moze po prostu lampy nie przystosowane do takich żarówek i pali odbłyski

to było zanim zamontowałem mocniejsze żarówki tzn. zanim cokolwiek tam grzebałem

Opublikowano

Tak gdzie zaznaczyłeś sterowanie to przychodzi kabel na którym występuje napięcie jak właczysz światła??

Opublikowano

najprościej to zmień lampy bez przakaźników i powinno być ok.

Opublikowano
  • Autor

najprościej to zmień lampy bez przakaźników i powinno być ok.

nie jestem elektrykiem więc nie znam się na tym

jak sprawdzaliśmy to napięcie na żarówce jest 12.36V i się nie wacha niby ok ale jak podłączyłem bezpośrednio kablem od aku do żarówki to jak ręką odjął świeciła tak jak powinno być....

wymiana lamp też myślałem ale co to da jak spadek jest gdzieś na głównej linii a masa jest ok

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.